Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
14-15 jun, 2014
Arrangør: Hvidovre AM
Bagsværd Atletik Club
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 49 | PB | 1.06 | 4 | Cathrine Brandt -03 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 54 | DNS | Iben Nørby Winther -03 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 | |||
3 | 56 | PB | 1.20 | 2 | Ingrid Sofie Bach Jensen -03 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
4 | 48 | 4.16 | 6 | Benjamin Klein -02 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
5 | 60 | 10.46 | 1 | Katarina Hessner Hansen -01 | 10.17 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:20 | |
6 | 726 | 12.07 | 3 | Sebastian Valentin Buscha -97 | 11.46 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:25 | |
7 | 60 | 11.71 | 1 | Katarina Hessner Hansen -01 | 11.19 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:45 | |
8 | 66 | 13.26 | 3 | Mathias Mosbæk Quinones -02 | 13.15 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:55 | |
9 | 58 | DNS | Jeppe Dolmer Nielsen -05 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |||
10 | 78 | 2.06 | 22 | Thor Hedebo Boye -06 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
11 | 38 | 2.36 | 19 | Alex Cian McCarthy -06 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
12 | 57 | 3.40 | 4 | Jeppe Dolmer Nielsen -05 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
13 | 60 | 10.39 | 2 | Katarina Hessner Hansen -01 | 10.46 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:05 | |
14 | 59 | 2.91 | 17 | Julius Klein -04 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
15 | 40 | 3.40 | 9 | Asbjørn Hedebo Boye -04 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
16 | 65 | PB | 3.57 | 7 | Marcus Buch Edlers -04 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:15 | |
17 | 61 | 1.07 | 3 | Laura Niemann -05 | Højdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:20 | ||
18 | 63 | 1.01 | 6 | Luna Frid Hanberg -06 | Højdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:20 | ||
19 | 42 | 4.62 | 8 | Astrid Holm Petersen -04 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:20 | ||
20 | 726 | 11.97 | 4 | Sebastian Valentin Buscha -97 | 12.07 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:30 | |
21 | 63 | 7.70 | 3 | Luna Frid Hanberg -06 | 7.60 | 40 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:35 | |
22 | 64 | 8.02 | 5 | Madeleine Martedal Rohlff -06 | 40 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:35 | ||
23 | 78 | 9.01 | 6 | Thor Hedebo Boye -06 | 8.89 | 40 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:40 | |
24 | 38 | 8.92 | 5 | Alex Cian McCarthy -06 | 40 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:40 | ||
25 | 53 | 10.00 | 4 | Frida Schou Kristensen -04 | 10.00 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:55 | |
26 | 59 | 10.98 | 5 | Julius Klein -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:05 | ||
27 | 40 | 10.25 | 2 | Asbjørn Hedebo Boye -04 | 10.00 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:05 | |
28 | 49 | 10.90 | 4 | Cathrine Brandt -03 | 11.67 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 | |
29 | 53 | 10.01 | 6 | Frida Schou Kristensen -04 | 10.00 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:45 | |
30 | 60 | 11.46 | 2 | Katarina Hessner Hansen -01 | 11.71 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 | |
31 | 47 | 31.31 | 2 | Bagsværd AC P9 | 4 x 40 meter stafet • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:05 | ||
32 | 45 | 33.56 | 2 | Bagsværd AC D9 | 4 x 40 meter stafet • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
33 | 46 | 39.93 | 3 | Bagsværd AC P11 | 4 x 60 meter stafet • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
34 | 60 | 9.67 | 1 | Katarina Hessner Hansen -01 | Trespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:25 | ||
35 | 44 | 39.92 | 4 | Bagsværd AC D11 | 4 x 60 meter stafet • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:25 | ||
36 | 39 | 12.19 | 1 | Annemarie Østergaard -03 | Diskoskast • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:40 | ||
37 | 61 | 35.73 | 5 | Laura Niemann -05 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:55 | ||
38 | 63 | 38.52 | 8 | Luna Frid Hanberg -06 | 38.15 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:55 | |
39 | 55 | 41.73 | 11 | Ida Caroline Mørck -06 | 40.13 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:55 | |
40 | 78 | 49.75 | 14 | Thor Hedebo Boye -06 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
41 | 72 | 38.30 | 6 | Rasmus Stisen Jensen -05 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
42 | 57 | 37.22 | 4 | Jeppe Dolmer Nielsen -05 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
43 | 71 | 41.61 | 12 | Rasmus Brandorff -05 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
44 | 53 | 35.31 | 6 | Frida Schou Kristensen -04 | 34.04 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:15 | |
45 | 40 | 35.71 | 8 | Asbjørn Hedebo Boye -04 | 36.70 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:20 | |
46 | 65 | 33.99 | 6 | Marcus Buch Edlers -04 | 36.48 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:20 | |
47 | 78 | PB | 14.93 | 12 | Thor Hedebo Boye -06 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:30 | |
48 | 38 | DNS | Alex Cian McCarthy -06 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:30 | |||
49 | 71 | 17.61 | 9 | Rasmus Brandorff -05 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:30 | ||
50 | 61 | 4.61 | 6 | Laura Niemann -05 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:40 | ||
51 | 55 | 3.45 | 11 | Ida Caroline Mørck -06 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:40 | ||
52 | 57 | 2.12.04 | 2 | Jeppe Dolmer Nielsen -05 | 600 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 15:20 | ||
53 | 50 | PB | 22.73 | 3 | Christine Tilling -99 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:35 | |
54 | 41 | PB | 35.32 | 2 | Asbjørn Hedebo Boye -04 | Boldkast • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 15:45 | |
55 | 65 | PB | 31.05 | 3 | Marcus Buch Edlers -04 | Boldkast • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 15:45 | |
56 | 49 | PB | 6.58 | 3 | Cathrine Brandt -03 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:50 | |
57 | 39 | PB | 7.00 | 2 | Annemarie Østergaard -03 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:50 | |
58 | 54 | PB | 6.25 | 5 | Iben Nørby Winther -03 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:50 | |
59 | 56 | 2.16.19 | 6 | Ingrid Sofie Bach Jensen -03 | 2.11.00 | 600 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 16:35 | |
60 | 70 | PB | 7.41 | 6 | Nanna Fleig Mortensen | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:40 | |
61 | 50 | =PB | 8.53 | 5 | Christine Tilling -99 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:40 | |
62 | 48 | 2.05.41 | 14 | Benjamin Klein -02 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:50 | ||
63 | 68 | 2.19.23 | 1 | Mia Helene Mørck -99 | 2.17.04 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:05 | |
64 | 75 | 2.21.06 | 1 | Sara Schou Kristensen -97 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:05 | ||
65 | 53 | PB | 3.32 | 7 | Frida Schou Kristensen -04 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 9:00 | |
66 | 42 | PB | 3.00 | 9 | Astrid Holm Petersen -04 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 9:00 | |
67 | 48 | 8.59 | 2 | Benjamin Klein -02 | Trespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 9:00 | ||
68 | 63 | 19.85 | 6 | Luna Frid Hanberg -06 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 9:00 | ||
69 | 64 | PB | 13.73 | 11 | Madeleine Martedal Rohlff -06 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 9:00 | |
70 | 62 | 11.25 | 16 | Louise Sterup Møller -06 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 9:00 | ||
71 | 55 | 15.22 | 9 | Ida Caroline Mørck -06 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 9:00 | ||
72 | 59 | 17.83 | 5 | Julius Klein -04 | 100 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 9:35 | ||
73 | 74 | 12.34 | 3 | Rumle Rosenmeier -06 | 12.30 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 9:55 | |
74 | 69 | PB | 2.84 | 7 | Mikkeline Rosenmeier -03 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | |
75 | 56 | DNS | Ingrid Sofie Bach Jensen -03 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | |||
76 | 67 | PB | 9.08 | 5 | Max Blom | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
77 | 79 | PB | 20.73 | 3 | Thor Knudsen -07 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | |
78 | 51 | PB | 12.32 | 8 | Frederik Bach Jensen Bang -07 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | |
79 | 77 | 11.85 | 5 | Sophia Bosack -06 | 11.51 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:05 | |
80 | 62 | 11.92 | 6 | Louise Sterup Møller -06 | 11.98 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:05 | |
81 | 50 | 17.83 | 3 | Christine Tilling -99 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 | ||
82 | 73 | 9.62 | 5 | Roseline Rosenmeier -09 | 9.91 | 40 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:20 | |
83 | 52 | 7.44 | 1 | Freja Isabel Knudsen -07 | 7.83 | 40 meter • Indl. | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:20 | |
84 | 79 | 7.58 | 1 | Thor Knudsen -07 | 7.87 | 40 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |
85 | 51 | 8.28 | 3 | Frederik Bach Jensen Bang -07 | 8.26 | 40 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |
86 | 73 | PB | 1.90 | 14 | Roseline Rosenmeier -09 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:40 | |
87 | 52 | PB | 3.00 | 2 | Freja Isabel Knudsen -07 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:40 | |
88 | 68 | PB | 48.64 | 2 | Mia Helene Mørck -99 | 49.18 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 |
89 | 60 | 4.52 | 2 | Katarina Hessner Hansen -01 | 4.86 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:00 | |
90 | 43 | 21.87 | 5 | Astrid Holm Petersen -04 | Boldkast • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:00 | ||
91 | 69 | PB | 16.27 | 4 | Mikkeline Rosenmeier -03 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:00 | |
92 | 56 | PB | 17.63 | 3 | Ingrid Sofie Bach Jensen -03 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:00 | |
93 | 67 | PB | 29.28 | 4 | Max Blom | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
94 | 79 | 7.63 | 4 | Thor Knudsen -07 | 7.58 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | |
95 | 51 | 8.63 | 6 | Frederik Bach Jensen Bang -07 | 8.28 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | |
96 | 52 | 7.72 | 2 | Freja Isabel Knudsen -07 | 7.44 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |
97 | 74 | PB | 3.33 | 7 | Rumle Rosenmeier -06 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:45 | |
98 | 73 | 3.59 | 13 | Roseline Rosenmeier -09 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 12:00 | ||
99 | 52 | PB | 11.14 | 4 | Freja Isabel Knudsen -07 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 12:00 | |
100 | 79 | PB | 2.86 | 3 | Thor Knudsen -07 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:05 | |
101 | 51 | 2.05 | 11 | Frederik Bach Jensen Bang -07 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:05 | ||
102 | 69 | 18.46 | 4 | Mikkeline Rosenmeier -03 | 18.72 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:15 | |
103 | 51 | 1.40.75 | 6 | Frederik Bach Jensen Bang -07 | 400 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:45 | ||
104 | 77 | 1.47.97 | 12 | Sophia Bosack -06 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:50 | ||
105 | 63 | 1.27.42 | 8 | Luna Frid Hanberg -06 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:50 | ||
106 | 55 | DNS | Ida Caroline Mørck -06 | 1.35.10 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:50 | ||
107 | 74 | 1.46.28 | 8 | Rumle Rosenmeier -06 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:55 | ||
108 | 53 | 1.18.49 | 3 | Frida Schou Kristensen -04 | 1.23.00 | 400 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:00 | |
109 | 77 | 2.37 | 22 | Sophia Bosack -06 | 2.47 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:15 | |
110 | 63 | PB | 3.40 | 5 | Luna Frid Hanberg -06 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:15 | |
111 | 64 | 2.46 | 19 | Madeleine Martedal Rohlff -06 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:15 | ||
112 | 62 | 2.21 | 24 | Louise Sterup Møller -06 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:15 | ||
113 | 55 | DNS | Ida Caroline Mørck -06 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:15 | |||
114 | 726 | 23.19 | 3 | Sebastian Valentin Buscha -97 | 23.44 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:25 | |
115 | 48 | 6.04.46 | 13 | Benjamin Klein -02 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:35 | ||
116 | 70 | 22.00 | 5 | Nanna Fleig Mortensen | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:00 | ||
117 | 68 | NT | Mia Helene Mørck -99 | 400 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:20 | |||
118 | 690 | 2.12.37 | 2 | Josefine Rytter -94 | 2.10.12 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:40 |