Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
11-12 jul, 2020
Arrangør: Amager AC
Frederiksberg IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 102 | DNS | Mathilde Mønsted Larsen -05 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
2 | 99 | 1.50 | 3 | Lydia Kure Friis -06 | 1.59 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
3 | 95 | 1.35 | 10 | Ida Strandos -06 | 1.49 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
4 | 103 | 8.21 | 8 | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 9.75 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
5 | 92 | 8.76 | 6 | Esther Alice Ravn -06 | 8.72 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
6 | 93 | 18.69 | 4 | Frederik Dahl Larsen -06 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
7 | 103 | 14.30 | 4 | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 13.65 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
8 | 102 | DNS | Mathilde Mønsted Larsen -05 | 13.91 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
9 | 99 | 13.74 | 4 | Lydia Kure Friis -06 | 13.95 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
10 | 96 | 14.35 | 6 | Katrine Amtoft -05 | 13.96 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
11 | 95 | 3.86 | 12 | Ida Strandos -06 | 4.19 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 |
12 | 96 | 4.34 | 10 | Katrine Amtoft -05 | 4.28 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 |
13 | 96 | 26.66 | 3 | Katrine Amtoft -05 | 2.16 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 |
14 | 95 | 2.42.28 | 3 | Ida Strandos -06 | 2.51.02 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 |
15 | 104 | 2.19.99 | 2 | Storm Foged Sabroe -06 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 | |
16 | 100 | 6.15 | 2 | Magnus Antonio Askov-Hans -03 | 6.11 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 |
17 | 100 | DNS | Magnus Antonio Askov-Hans -03 | 11.55 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:40 | |
18 | 83 | 11.87 | 3 | Alfred Dahl Larsen -02 | 11.67 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:55 |
19 | 84 | DNS | Amalie Molander Pedersen -00 | 12.69 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:00 | |
20 | 97 | DNS | Laura Friedeheim -91 | 12.83 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:00 | |
21 | 87 | 12.30 | 3 | Caroline Benfeldt Sørense -02 | 12.15 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:00 |
22 | 94 | 11.41 | 4 | Frederik Regli -90 | 11.27 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:10 |
23 | 89 | 11.06 | 1 | Christoph Hansen -92 | 10.92 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:10 |
24 | 90 | 11.71 | 5 | Emil Grovn -98 | 11.61 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:10 |
25 | 89 | 11.00 | 5 | Christoph Hansen -92 | 11.06 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 |
26 | 88 | 45.45 | 2 | Cecilie Biltoft-Jensen -94 | 45.00 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:15 |