Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
11-12 jul, 2020
Arrangør: Amager AC
K.I.F.
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 223 | 1.41 | 8 | Malika Bak Jensen -06 | 1.41 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
2 | 315 | 18.73 | 5 | Bertram Sundland -05 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
3 | 223 | 13.78 | 5 | Malika Bak Jensen -06 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
4 | 206 | 12.61 | 1 | Celina Hagihara -06 | 13.19 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
5 | 315 | 14.03 | 6 | Bertram Sundland -05 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:50 | |
6 | 206 | 5.05 | 1 | Celina Hagihara -06 | 4.40 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 |
7 | 209 | DNS | David Kamstrup-Larsen -05 | 31.60 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
8 | 206 | 12.49 | 1 | Celina Hagihara -06 | 12.61 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 |
9 | 224 | DNS | Neloo Falck -03 | 11.46 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:40 | |
10 | 206 | 26.03 | 2 | Celina Hagihara -06 | 26.01 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 |
11 | 311 | 2.02.23 | 1 | Gustav Bendsen -03 | 2.02.76 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:40 |
12 | 227 | 12.60 | 6 | Rebekka Hillingsø -00 | 12.76 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:00 |
13 | 215 | 12.08 | 5 | Jesse Lasquite -01 | 11.46 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:10 |
14 | 225 | 13.05 | 6 | Noa Bak-Pedersen -96 | 12.88 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:10 |
15 | 207 | 12.77 | 6 | Christoffer Åndahl -00 | 12.57 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:10 |
16 | 322 | DNS | Wilma Johansen -99 | 2.30.00 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:35 | |
17 | 321 | 1.59.54 | 1 | Andreas Holst Lange -02 | 1.57.30 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:45 |
18 | 207 | 1.94 | 1 | Christoffer Åndahl -00 | 2.00 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:45 |
19 | 218 | 5.73 | 1 | Katrine Holten -89 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:45 | |
20 | 203 | DNS | Anna Krab Schibelein -98 | 42.01 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:15 | |
21 | 216 | 37.11 | 4 | Jonathan Kure -97 | 36.47 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:25 |
22 | 211 | 38.63 | 3 | Endre Eikenes -96 | 37.00 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:25 |
23 | 226 | 11.72 | 3 | Princecia Nsubuga -11 | 11.37 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
24 | 232 | 12.90 | 4 | Tricia Nsubuga -13 | 12.31 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
25 | 208 | 11.37 | 3 | Daphne Hatini Pedersen -12 | 11.74 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
26 | 217 | 11.13 | 2 | Julie Pihl -11 | 11.42 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
27 | 212 | 10.22 | 2 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 10.35 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:20 |
28 | 226 | 2.67 | 5 | Princecia Nsubuga -11 | 2.77 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:20 |
29 | 232 | 2.25 | 8 | Tricia Nsubuga -13 | 2.30 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:20 |
30 | 208 | 2.87 | 3 | Daphne Hatini Pedersen -12 | 2.40 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:20 |
31 | 217 | 3.06 | 2 | Julie Pihl -11 | 2.79 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:20 |
32 | 226 | 3.36 | 1 | Princecia Nsubuga -11 | 3.68 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 |
33 | 232 | 3.18 | 2 | Tricia Nsubuga -13 | 3.40 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 |
34 | 226 | 11.63 | 6 | Princecia Nsubuga -11 | 11.72 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
35 | 232 | 12.78 | 8 | Tricia Nsubuga -13 | 12.90 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
36 | 208 | 11.50 | 5 | Daphne Hatini Pedersen -12 | 11.37 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
37 | 217 | 11.20 | 4 | Julie Pihl -11 | 11.13 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
38 | 212 | 10.21 | 5 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 10.22 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:20 |
39 | 217 | 1.30.95 | 1 | Julie Pihl -11 | 13.95 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:50 |
40 | 212 | 1.28.58 | 5 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 1.29.82 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:50 |
41 | 221 | 13.23 | 3 | Laura Kjær Hansen -09 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 | |
42 | 231 | 13.39 | 5 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 13.24 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
43 | 204 | 13.55 | 3 | Ask Lewis Batzer -09 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:40 | |
44 | 221 | 9.92 | 4 | Laura Kjær Hansen -09 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:00 | |
45 | 231 | 9.30 | 1 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 9.26 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:00 |
46 | 228 | 6.67 | 3 | Rune Høyer Splittorff -10 | 6.67 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:10 |
47 | 204 | 9.42 | 3 | Ask Lewis Batzer -09 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:20 | |
48 | 204 | 1.15 | 1 | Ask Lewis Batzer -09 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:30 | |
49 | 221 | 3.35 | 6 | Laura Kjær Hansen -09 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:30 | |
50 | 231 | 3.19 | 9 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:30 | |
51 | 228 | 30.40 | 4 | Rune Høyer Splittorff -10 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:40 | |
52 | 231 | 9.27 | 2 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 9.30 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 14:00 |
53 | 204 | 9.48 | 6 | Ask Lewis Batzer -09 | 9.42 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 14:05 |
54 | 228 | 2.51.66 | 5 | Rune Høyer Splittorff -10 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 14:25 | |
55 | 222 | 12.21 | 4 | Liv Nygaard -08 | 12.06 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:00 |
56 | 230 | 11.93 | 3 | Sophia Bonde -07 | 15.44 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:00 |
57 | 220 | NM | Laura Filtenborg Brandt -07 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:00 | ||
58 | 214 | 1.15 | 7 | Isabella Bonde -08 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:00 |
59 | 229 | 4.35 | 7 | Samuel Kærhøg -07 | 4.15 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:00 |
60 | 210 | 9.12 | 7 | Emma King -08 | 8.63 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:00 |
61 | 202 | 9.73 | 5 | Aliya Dahl -07 | 8.99 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:00 |
62 | 222 | 12.18 | 7 | Liv Nygaard -08 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:30 | |
63 | 210 | 11.10 | 2 | Emma King -08 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:30 | |
64 | 230 | 11.38 | 3 | Sophia Bonde -07 | 11.70 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:30 |
65 | 219 | 11.85 | 4 | Klara Hatini Pedersen -08 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:30 | |
66 | 214 | 12.80 | 6 | Isabella Bonde -08 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:30 | |
67 | 213 | 7.45 | 5 | Hjalte-Johannes Kronborg -08 | 7.17 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:40 |
68 | 213 | 12.06 | 5 | Hjalte-Johannes Kronborg -08 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:50 | |
69 | 229 | 11.25 | 1 | Samuel Kærhøg -07 | 11.47 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:50 |
70 | 205 | 11.17 | 2 | August Juhl Horsgaard -07 | 10.95 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:50 |
71 | 222 | 3.98 | 14 | Liv Nygaard -08 | 3.55 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:00 |
72 | 210 | 4.52 | 5 | Emma King -08 | 4.42 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:00 |
73 | 202 | 3.72 | 16 | Aliya Dahl -07 | 3.88 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:00 |
74 | 219 | 3.82 | 15 | Klara Hatini Pedersen -08 | 4.02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:00 |
75 | 222 | 12.56 | 4 | Liv Nygaard -08 | 12.21 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:10 |
76 | 230 | DNS | Sophia Bonde -07 | 11.93 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:10 | |
77 | 210 | 11.22 | 4 | Emma King -08 | 11.10 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:30 |
78 | 230 | DNS | Sophia Bonde -07 | 11.38 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:30 | |
79 | 229 | 11.13 | 6 | Samuel Kærhøg -07 | 11.25 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 16:35 |
80 | 205 | 10.68 | 3 | August Juhl Horsgaard -07 | 11.17 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 16:35 |
81 | 202 | 1.47.06 | 1 | Aliya Dahl -07 | 1.50.84 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:50 |
82 | 219 | 1.48.14 | 3 | Klara Hatini Pedersen -08 | 1.50.17 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:50 |