Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
24-26 sep, 2021
Arrangør: Greve Atletik
Bagsværd AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 15.00 | 1 | Ida Hother le Fevre -04 | 14.37 | Vægtkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:00 | |
2 | 13.43 | 4 | Julius Klein -04 | Vægtkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 | ||
3 | 7.37 | 9 | Kristoffer Falke Dreyer Rendtorff -14 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:00 | ||
4 | 12.71 | 5 | Sebastian Staur Zattin -14 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:00 | ||
5 | 11.25 | 7 | Johannes Sølund -14 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:00 | ||
6 | 11.76 | 6 | Alvar Georg Grønlund Døssing -14 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:00 | ||
7 | 8.47 | 8 | Vilfred Dichmann -14 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:00 | ||
8 | 14.20 | 4 | Hannibal Sølgaard -15 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:00 | ||
9 | DNS | Anna Braad Olesen -05 | 1.51 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:10 | ||
10 | 9.63 | 5 | Kristoffer Falke Dreyer Rendtorff -14 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:20 | ||
11 | 9.02 | 3 | Sebastian Staur Zattin -14 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:20 | ||
12 | 8.48 | 2 | Johannes Sølund -14 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:20 | ||
13 | 9.44 | 2 | Alvar Georg Grønlund Døssing -14 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:20 | ||
14 | 11.85 | 4 | Vilfred Dichmann -14 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:20 | ||
15 | 9.12 | 4 | Hannibal Sølgaard -15 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:20 | ||
16 | 67 | 10.51 | 3 | Milo Boye -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:50 | |
17 | 9.99 | 1 | Thor Wriedt jakobsen -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:50 | ||
18 | 66 | 11.54 | 7 | Bjarke Johan Christensen -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:50 | |
19 | 2.05 | 10 | Kristoffer Falke Dreyer Rendtorff -14 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:55 | ||
20 | 2.48 | 3 | Sebastian Staur Zattin -14 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:55 | ||
21 | 2.36 | 5 | Johannes Sølund -14 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:55 | ||
22 | 2.08 | 9 | Alvar Georg Grønlund Døssing -14 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:55 | ||
23 | 1.69 | 12 | Vilfred Dichmann -14 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:55 | ||
24 | 2.04 | 11 | Hannibal Sølgaard -15 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:55 | ||
25 | 8.15 | 7 | Aksel Kragh winther -09 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:55 | ||
26 | 48.81 | 2 | Julius Klein -04 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:05 | ||
27 | 12.92 | 1 | Amanda Kjær Mackie -09 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:40 | ||
28 | 6.31 | 11 | Amanda Kjær Mackie -09 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:55 | ||
29 | 7.17 | 9 | Hannah Damborg -09 | 7.26 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:55 | |
30 | 49.81 | 1 | Ida Mørck -06 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | ||
31 | 52.70 | 1 | Ida Hother le Fevre -04 | 46.68 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 | |
32 | 67 | 10.51 | 11 | Milo Boye -11 | 10.51 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:35 |
33 | 9.97 | 6 | Thor Wriedt jakobsen -11 | 9.99 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:35 | |
34 | 66 | 10.24 | 10 | Bjarke Johan Christensen -11 | 11.54 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:35 |
35 | 13.09 | 8 | Amanda Kjær Mackie -09 | 12.92 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 | |
36 | 14.36 | 2 | Sara Francisco Mouridsen -06 | 14.14 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | |
37 | 14.71 | 3 | Sophia Bosack -06 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | ||
38 | DNS | Sarah Engsig-Karup -06 | 12.83 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | ||
39 | DNS | Rumle Flindt-Egebak -06 | 11.96 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:55 | ||
40 | 14.35 | 3 | Simon Zaveri Poulsen -07 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:55 | ||
41 | 83 | 3.42 (w:+0.5) | 6 | Liva Johansson -09 | 3.53 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:55 |
42 | 3.87 (w:+1.3) | 4 | Hannah Damborg -09 | 4.00 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:55 | |
43 | DNS | Bo Fleig Mortensen -60 | 52.37 | Spydkast • Finale | Mænd 60-64 år | Søndag kl. 14:35 | ||
44 | 14.44 | 11 | Sara Francisco Mouridsen -06 | 14.36 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:45 | |
45 | 14.92 | 13 | Sophia Bosack -06 | 14.71 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:45 | |
46 | DNS | Simon Zaveri Poulsen -07 | 14.35 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:55 | ||
47 | 10.10 | 4 | Ida Mørck -06 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:55 | ||
48 | 67 | DNS | Milo Boye -11 | 600 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:35 | ||
49 | 68 | 2.00.20 | 3 | Noah Dimes Achiam -10 | 600 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:35 | |
50 | 66 | 2.17.05 | 7 | Bjarke Johan Christensen -11 | 600 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:35 | |
51 | 83 | 2.28.29 | 9 | Liva Johansson -09 | 2.23.0 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:45 |