Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
24-26 sep, 2021
Arrangør: Greve Atletik
Slagelse Atletik DELTA
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3.55 (w:+1.6) | 8 | Storm William Pedersen -10 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
2 | 23.26 | 2 | Johanne Ellesøe -08 | 21.58 | Diskoskast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:00 | |
3 | 20.08 | 1 | Jørgen Randløv Madsen -52 | 21.35 | 100 meter hæk • Indl. | Mænd 65-69 år | Lørdag kl. 10:10 | |
4 | 2.68 (w:+2.3) | 10 | Anna Riber Kristensen -13 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:55 | ||
5 | 27.28 | 5 | Johanne Ellesøe -08 | 0.24 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:55 | |
6 | 90 | 33.42 | 2 | Claire Scott -08 | 31.20 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:55 |
7 | 24.31 | 7 | Freja Riber Kristensen -08 | 21.15 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:55 | |
8 | DNS | Jørgen Randløv Madsen -52 | 20.08 | 100 meter hæk • Finale | Mænd 65-69 år | Lørdag kl. 11:25 | ||
9 | 27.37 | 1 | Jørgen Randløv Madsen -52 | 28.73 | Diskoskast • Finale | Mænd 65-69 år | Lørdag kl. 11:35 | |
10 | 40.02 | 1 | Storm William Pedersen -10 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:05 | ||
11 | 12.76 | 6 | Anna Riber Kristensen -13 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
12 | 41.34 | 1 | Mikkel Simonsen -02 | 43.21 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:35 | |
13 | 3.52 (w:+2.4) | 11 | Karla Kinzi Due -10 | 3.53 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:00 | |
14 | 11.55 | 1 | Emil Daniel Nielsen -04 | 11.63 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 | |
15 | 14.12 | 4 | Alvilde Lawaetz -05 | 14.24 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 | |
16 | 12.27 | 24 | Anna Riber Kristensen -13 | 12.76 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 | |
17 | 5.34 (w:+3.8) | 5 | Gabriel Andersen -07 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 | ||
18 | 11.52 | 1 | Emil Daniel Nielsen -04 | 11.55 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 | |
19 | 14.32 | 4 | Alvilde Lawaetz -05 | 14.12 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:20 | |
20 | 15.37 | 11 | Anna Riber Kristensen -13 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:20 | ||
21 | 13.60 | 1 | Mikkel Simonsen -02 | 14.14 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:20 | |
22 | 4.79 (w:+1.2) | 1 | Alvilde Lawaetz -05 | 4.51 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:05 | |
23 | 6.01 (w:+2.2) | 1 | Emil Daniel Nielsen -04 | 5.87 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:05 | |
24 | 7.86 | 1 | Jørgen Randløv Madsen -52 | 8.02 | Kuglestød • Finale | Mænd 65-69 år | Lørdag kl. 15:25 | |
25 | 24.55 | 4 | Gabriel Andersen -07 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | ||
26 | 90 | 2.31.32 | 2 | Claire Scott -08 | 2.32.1 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:30 |
27 | 14.44 | 3 | Tristan Eldrup Kjær -14 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:00 | ||
28 | 8.05 | 1 | Tristan Eldrup Kjær -14 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:20 | ||
29 | 2.94 | 1 | Tristan Eldrup Kjær -14 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:55 | ||
30 | 10.49 | 6 | Storm William Pedersen -10 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:00 | ||
31 | 1.15 | 8 | Storm William Pedersen -10 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:15 | ||
32 | 14.62 | 4 | Freja Riber Kristensen -08 | 15.1 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:30 | |
33 | 9.76 | 6 | Johanne Ellesøe -08 | 9.36 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:55 | |
34 | 90 | 10.29 | 4 | Claire Scott -08 | 10.16 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:55 |
35 | 7.75 | 8 | Freja Riber Kristensen -08 | 7.61 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:55 | |
36 | 10.62 | 6 | Storm William Pedersen -10 | 10.49 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:45 | |
37 | 31.61 | 1 | Johanne Ellesøe -08 | Hammerkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:15 | ||
38 | 23.08 | 4 | Freja Riber Kristensen -08 | Hammerkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:15 | ||
39 | DNS | Freja Riber Kristensen -08 | 14.62 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:20 | ||
40 | 12.56 | 1 | Gabriel Andersen -07 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:55 | ||
41 | 60.68 | 1 | Mikkel Simonsen -02 | 58.38 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:35 | |
42 | 12.29 | 5 | Gabriel Andersen -07 | 12.56 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:55 | |
43 | 90 | 5.22.50 | 1 | Claire Scott -08 | 5.11.7 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:57 |