DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 sep, 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Bragdið
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 68 | 3.88 (w:+0.4) | 25 | Hennie Maria Samuelsen -07 | 4.07 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 68 | 14.59 | 8 | Hennie Maria Samuelsen -07 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
3 | 67 | 11.41 | 3 | Eiri Jógvansson Glerfoss -05 | 11.53 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:45 | |
4 | 72 | 11.89 | 5 | Sveinur Silvurstein -02 | 12.09 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:20 | |
5 | 70 | DNS | Leon Johannesen -02 | 12.06 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
6 | 63 | 11.35 | 2 | Andreas Bjarnastein Antoft -02 | 11.72 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:20 | |
7 | 67 | 11.72 | 7 | Eiri Jógvansson Glerfoss -05 | 11.41 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
8 | 73 | =SB | 1.58 | 2 | Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar -01 | 1.58 | Højdespring • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 14:10 |
9 | 65 | 13.26 | 5 | Bára Jógvansdóttir Glerfoss -03 | 13.56 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:25 | |
10 | 66 | 13.50 | 6 | Bjørg Jensen -03 | 14.02 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:25 | |
11 | 63 | 11.37 | 7 | Andreas Bjarnastein Antoft -02 | 11.35 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:30 | |
12 | 71 | 13.02 | 5 | Margit Weihe Fríðmundsdóttir -99 | 13.24 | 100 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 14:35 | |
13 | 68 | PB | 1.44 | 12 | Hennie Maria Samuelsen -07 | 1.40 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 |
14 | 64 | 9.90 (w:+2.2) | 4 | Arina Ludvig Michelsen -05 | 10.36 | Trespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:30 | |
15 | 65 | PB | 10.76 (w:+1.6) | 1 | Bára Jógvansdóttir Glerfoss -03 | 10.50 | Trespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 |
16 | 71 | 10.86 (w:+1.6) | 1 | Margit Weihe Fríðmundsdóttir -99 | 10.93 | Trespring • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 15:30 | |
17 | 64 | 1.09.15 | 7 | Arina Ludvig Michelsen -05 | 1.08.15 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:45 | |
18 | 69 | 51.32 | 4 | Jónas Gunnleivsson Isaksen -05 | 50.87 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:50 | |
19 | 70 | 54.79 | 8 | Leon Johannesen -02 | 53.74 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:05 | |
20 | 74 | 52.72 | 4 | Tummas Sjóvará -02 | 52.24 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:05 | |
21 | 52.11 | 3 | Bragdið | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:55 | |||
22 | 45.03 | 2 | Bragdið | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 18:05 | |||
23 | 64 | 4.34 (w:+1.9) | 16 | Arina Ludvig Michelsen -05 | 4.50 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
24 | 70 | DNS | Leon Johannesen -02 | 9.02 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:15 | ||
25 | 67 | DNS | Eiri Jógvansson Glerfoss -05 | 15.54 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | ||
26 | 63 | 17.10 | 7 | Andreas Bjarnastein Antoft -02 | 16.30 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:45 | |
27 | 67 | PB | 6.29 (w:+2.0) | 5 | Eiri Jógvansson Glerfoss -05 | 6.25 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:45 |
28 | 69 | 6.47 (w:+2.2) | 4 | Jónas Gunnleivsson Isaksen -05 | 6.48 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | |
29 | 69 | DNS | Jónas Gunnleivsson Isaksen -05 | 2.03.11 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:00 | ||
30 | 63 | 6.33 (w:+1.0) | 3 | Andreas Bjarnastein Antoft -02 | 6.36 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:00 | |
31 | 71 | 26.57 | 3 | Margit Weihe Fríðmundsdóttir -99 | 26.67 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:50 | |
32 | 68 | DNS | Hennie Maria Samuelsen -07 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |||
33 | 65 | 4.69 (w:+2.5) | 8 | Bára Jógvansdóttir Glerfoss -03 | 4.75 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:20 | |
34 | 66 | 3.87 (w:+2.3) | 12 | Bjørg Jensen -03 | 4.07 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:20 | |
35 | 64 | 29.42 | 20 | Arina Ludvig Michelsen -05 | 29.25 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
36 | 72 | 24.08 | 9 | Sveinur Silvurstein -02 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:40 | ||
37 | 70 | 24.31 | 11 | Leon Johannesen -02 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:40 | ||
38 | 74 | DNF | Tummas Sjóvará -02 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:40 | |||
39 | 63 | 24.13 | 10 | Andreas Bjarnastein Antoft -02 | 23.42 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:40 | |
40 | 67 | DNS | Eiri Jógvansson Glerfoss -05 | 23.15 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | ||
41 | 65 | DNS | Bára Jógvansdóttir Glerfoss -03 | 28.29 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:15 | ||
42 | 66 | 28.19 | 6 | Bjørg Jensen -03 | 29.26 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:15 | |
43 | 71 | SB | 4.87 (w:+1.7) | 5 | Margit Weihe Fríðmundsdóttir -99 | 4.76 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 16:10 |
44 | 73 | 4.85 (w:+2.0) | 6 | Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar -01 | 4.89 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 16:10 | |
45 | 4.28.61 | 2 | Bragdið | 4 x 400 meter stafet • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 17:15 | |||
46 | 3.40.50 | 2 | Bragdið | 4 x 400 meter stafet • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 17:25 |