DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 sep, 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Ballerup Atletik Klub
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 44 | 14.18 | 7 | Mille Holck Larsen -07 | 14.51 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
2 | 40 | DNS | Louise Bisgaard -07 | 13.78 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
3 | 37 | 13.20 | 2 | Frederikke Lundberg -07 | 13.24 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
4 | 34 | DNS | Dagmar Mathilde L Karlsen -07 | 15.24 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
5 | 49 | 12.87 | 1 | Sarah Jansteen Eskesen -07 | 12.72 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
6 | 37 | 13.38 | 6 | Frederikke Lundberg -07 | 13.20 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
7 | 49 | 12.73 | 2 | Sarah Jansteen Eskesen -07 | 12.87 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
8 | 49 | 12.71 | 3 | Sarah Jansteen Eskesen -07 | 12.73 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
9 | 49 | 26.55 | 4 | Sarah Jansteen Eskesen -07 | 26.03 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
10 | 37 | PB | 45.19 | 4 | Frederikke Lundberg -07 | 45.24 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 |
11 | 39 | 2.37.23 | 11 | Kirsa Wirth -06 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | ||
12 | 32 | 2.29.94 | 5 | Anna Toft Boesen -07 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | ||
13 | 40 | 1.38 | 14 | Louise Bisgaard -07 | 1.45 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
14 | 44 | PB | 2.50 | 7 | Mille Holck Larsen -07 | 2.40 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
15 | 37 | 4.38 (w:+1.6) | 13 | Frederikke Lundberg -07 | 4.91 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
16 | DQ | Ballerup AK | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:35 | ||||
17 | 2.37.15 | 6 | Ballerup AK | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:45 | |||
18 | 37 | DNS | Frederikke Lundberg -07 | 13.24 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:35 | ||
19 | 45 | 12.88 | 3 | Nanna Bak Grubert -04 | 13.12 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:35 | |
20 | 51 | 12.93 | 3 | Stine Baandrup Tindbæk -05 | 13.08 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:35 | |
21 | 36 | 12.93 | 4 | Filippa Roug -05 | 13.23 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:35 | |
22 | 45 | 12.82 | 6 | Nanna Bak Grubert -04 | 12.88 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:35 | |
23 | 51 | 12.78 | 5 | Stine Baandrup Tindbæk -05 | 12.93 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:35 | |
24 | 36 | 12.96 | 7 | Filippa Roug -05 | 12.93 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:35 | |
25 | 45 | 26.51 | 6 | Nanna Bak Grubert -04 | 27.28 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
26 | 51 | 27.12 | 13 | Stine Baandrup Tindbæk -05 | 27.14 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
27 | 36 | 26.85 | 9 | Filippa Roug -05 | 26.63 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
28 | 41 | PB | 1.48 | 5 | Lærke Elgaard Larsen -05 | 1.45 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 |
29 | 41 | 2.60 | 4 | Lærke Elgaard Larsen -05 | 2.70 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 | |
30 | 45 | 5.35 (w:+1.0) | 2 | Nanna Bak Grubert -04 | 5.45 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
31 | 51 | 4.97 (w:+0.0) | 6 | Stine Baandrup Tindbæk -05 | 5.22 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
32 | 36 | 5.31 (w:+2.3) | 3 | Filippa Roug -05 | 5.24 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
33 | 50.23 | 2 | Ballerup AK | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:55 | |||
34 | DNS | Ballerup AK | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:55 | ||||
35 | 48 | 2.40 | 2 | Rebecca Spiegelhauer -02 | Stangspring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:15 | ||
36 | 42 | DNS | Margaret Darkwa -02 | 10.18 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:45 | ||
37 | 38 | 3.30 | 1 | Ida Jespersen -00 | Stangspring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:15 | ||
38 | 52 | 11.66 | 2 | Victor Coldberg -06 | 11.83 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
39 | 52 | DNS | Victor Coldberg -06 | 11.66 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
40 | 33 | DNS | August Skytte Christensen -07 | 24.95 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
41 | 53 | DNS | Wodah Muhammed Abdeljelil -06 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:45 | |||
42 | 52 | 14.42 | 2 | Victor Coldberg -06 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:25 | ||
43 | 33 | 14.28 | 1 | August Skytte Christensen -07 | 14.60 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:25 | |
44 | 52 | 3.00 | 3 | Victor Coldberg -06 | 3.20 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 | |
45 | 52 | 5.73 (w:+1.0) | 6 | Victor Coldberg -06 | 6.12 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 | |
46 | 33 | PB | 6.02 (w:+1.7) | 3 | August Skytte Christensen -07 | 5.97 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 |
47 | 33 | PB | 13.74 | 1 | August Skytte Christensen -07 | 12.56 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
48 | 33 | 35.63 | 3 | August Skytte Christensen -07 | 38.14 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
49 | 52 | PB | 40.06 | 3 | Victor Coldberg -06 | 38.33 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
50 | 46 | 13.11 | 7 | Rasmus Eybye Petersen -05 | 12.91 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:45 | |
51 | 50 | 12.62 | 6 | Simon-Ronaldo Baun L Gonzales -04 | 12.90 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:45 | |
52 | 35 | 11.66 | 4 | Daniel Bisgaard -05 | 11.89 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:45 | |
53 | 43 | 22.69 | 4 | Mathias Højen -05 | 22.25 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
54 | 35 | 23.97 | 10 | Daniel Bisgaard -05 | 23.81 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
55 | 50 | PB | 58.29 | 11 | Simon-Ronaldo Baun L Gonzales -04 | 59.69 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:50 |
56 | 43 | PB | 51.23 | 3 | Mathias Højen -05 | 51.36 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:50 |
57 | 46 | 3.00 | 3 | Rasmus Eybye Petersen -05 | 3.23 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:20 | |
58 | 50 | DNS | Simon-Ronaldo Baun L Gonzales -04 | 9.62 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:05 | ||
59 | SB | 45.58 | 2 | Ballerup AK | 47.48 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:45 | |
60 | 2.16.13 | 4 | Ballerup | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:05 | |||
61 | 47 | 56.53 | 2 | Rasmus Jensen -99 | 60.16 | Hammerkast • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:45 |