Kronborg Games - afdeling 2 • Snekkersten Idrætscenter • Snekkersten
28 jan, 2017
Arrangør: Helsingør IF
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 118 | 12.16 | 1 | Celina Hagihara -06 | 11.75 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 |
2 | 120 | 13.46 | 8 | Elisabeth Elsner -06 | 13.65 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 |
3 | 106 | 2.34 | 14 | Isabella Bonde -08 | 2.38 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 |
4 | 107 | 2.45 | 13 | Emma King -08 | 2.48 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 |
5 | 108 | 2.06 | 17 | Signe Veicherts -08 | 2.16 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 |
6 | 298 | 5.73 | 10 | Silje V. Kanneworff -04 | 5.09 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:00 |
7 | 124 | 6.27 | 7 | Ditte Jensen -05 | 5.85 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:00 |
8 | 122 | 6.28 | 6 | Freja Veicherts -05 | 6.01 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:00 |
9 | 130 | 12.95 | 3 | Thomas Oldenburg -06 | 12.56 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:15 |
10 | 119 | 1.10 | 2 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:25 |
11 | 117 | 1.05 | 6 | Sophia Bonde -07 | 0.96 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:25 |
12 | 120 | 1.10 | 1 | Elisabeth Elsner -06 | 1.10 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:25 |
13 | 306 | 1.95 | 2 | Mik R. Lønborg -03 | 1.80 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
14 | 133 | 14.39 | 5 | Linus W. Myllerup -05 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 10:35 | |
15 | 106 | 11.79 | 14 | Isabella Bonde -08 | 11.57 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:45 |
16 | 107 | 10.64 | 4 | Emma King -08 | 11.02 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:45 |
17 | 108 | 12.99 | 16 | Signe Veicherts -08 | 13.23 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:45 |
18 | 296 | 4.19 | 16 | Huda Elmhassani -06 | 4.83 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:45 |
19 | 294 | 4.66 | 15 | Mille Elmer -07 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:45 | |
20 | 293 | 3.60 | 21 | Laura Rosenkvist -07 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:45 | |
21 | 109 | 4.76 | 14 | Lilli S. Vejby -07 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:45 | |
22 | 117 | 5.35 | 12 | Sophia Bonde -07 | 4.92 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:45 |
23 | 120 | 7.21 | 1 | Elisabeth Elsner -06 | 7.18 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:45 |
24 | 296 | 11.48 | 29 | Huda Elmhassani -06 | 11.24 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:05 |
25 | 294 | 10.75 | 22 | Mille Elmer -07 | 10.86 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:05 |
26 | 119 | 9.66 | 7 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 9.60 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:05 |
27 | 293 | 10.59 | 18 | Laura Rosenkvist -07 | 10.59 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:05 |
28 | 109 | 10.72 | 21 | Lilli S. Vejby -07 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:05 | |
29 | 118 | 8.97 | 1 | Celina Hagihara -06 | 8.96 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:05 |
30 | 117 | 10.09 | 13 | Sophia Bonde -07 | 9.79 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:05 |
31 | 295 | 10.02 | 11 | Sofia Bianco -06 | 10.14 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:05 |
32 | 298 | NM | Silje V. Kanneworff -04 | 1.17 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:15 | |
33 | 114 | 3.21 | 14 | Samuel Kærhøg -07 | 3.12 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 |
34 | 128 | 3.51 | 7 | Marvin Jensen -07 | 3.61 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 |
35 | 125 | 2.94 | 17 | Carl Stenner -07 | 3.03 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 |
36 | 127 | 3.32 | 12 | Matteo Battain -07 | 3.39 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 |
37 | 297 | DNS | Jonathan Mansfeldt -07 | 3.34 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 | |
38 | 115 | 3.35 | 11 | August Horsgaard -07 | 3.45 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 |
39 | 126 | 3.31 | 13 | Hector Wielechowski -07 | 3.30 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 |
40 | 299 | 10.37 | 20 | Gaia Eisner -04 | 10.79 | 60 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 |
41 | 123 | 10.45 | 22 | Alma J. Horsgaard -05 | 10.52 | 60 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 |
42 | 134 | 8.75 | 2 | Alma S. Witt -04 | 8.77 | 60 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 |
43 | 124 | 10.24 | 17 | Ditte Jensen -05 | 10.22 | 60 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 |
44 | 122 | 10.25 | 18 | Freja Veicherts -05 | 10.58 | 60 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 |
45 | 305 | 5.40 | 11 | Tobias R. Kjær -04 | 5.52 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 |
46 | 140 | 10.86 | 1 | Tobias Bjerre -04 | 10.26 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 |
47 | 132 | 6.53 | 9 | Leon Hamann -05 | 7.03 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 |
48 | 140 | 1.50 | 1 | Tobias Bjerre -04 | 1.55 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 |
49 | 114 | 9.87 | 11 | Samuel Kærhøg -07 | 9.72 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
50 | 128 | 9.89 | 12 | Marvin Jensen -07 | 9.66 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
51 | 125 | 10.60 | 19 | Carl Stenner -07 | 10.47 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
52 | 127 | 9.73 | 6 | Matteo Battain -07 | 9.89 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
53 | 129 | 9.30 | 3 | Kevin Jensen -07 | 9.38 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
54 | 297 | DNS | Jonathan Mansfeldt -07 | 10.24 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 | |
55 | 115 | 9.78 | 8 | August Horsgaard -07 | 9.94 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
56 | 126 | 9.99 | 14 | Hector Wielechowski -07 | 10.48 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
57 | 130 | 9.91 | 13 | Thomas Oldenburg -06 | 9.84 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
58 | 296 | 2.50 | 31 | Huda Elmhassani -06 | 2.88 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
59 | 294 | 3.19 | 14 | Mille Elmer -07 | 3.14 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
60 | 119 | 3.75 | 3 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 4.01 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
61 | 293 | 3.12 | 17 | Laura Rosenkvist -07 | 3.38 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
62 | 109 | 2.88 | 24 | Lilli S. Vejby -07 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 | |
63 | 118 | 3.83 | 2 | Celina Hagihara -06 | 4.08 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
64 | 295 | 3.53 | 5 | Sofia Bianco -06 | 3.65 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
65 | 131 | 11.65 | 12 | Christian Carstensen -05 | 11.00 | 60 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:35 |
66 | 132 | 9.50 | 7 | Leon Hamann -05 | 9.46 | 60 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:35 |
67 | 133 | 10.76 | 10 | Linus W. Myllerup -05 | 10.92 | 60 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:35 |
68 | 107 | 10.44 | 3 | Emma King -08 | 10.64 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:55 |
69 | 118 | 8.99 | 1 | Celina Hagihara -06 | 8.97 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
70 | 134 | 8.54 | 1 | Alma S. Witt -04 | 8.75 | 60 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:55 |
71 | 129 | 9.46 | 3 | Kevin Jensen -07 | 9.30 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:15 |
72 | 108 | 4.58 | 2 | Signe Veicherts -08 | 4.26 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:15 |
73 | 308 | 8.80 | 3 | Gustav Bendsen -03 | 9.60 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 |
74 | 307 | 9.27 | 5 | Mads Emil Svensson -03 | 9.68 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 |
75 | 149 | DNS | Christoffer Åndahl -00 | 7.85 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
76 | 128 | 1.10 | 5 | Marvin Jensen -07 | 1.05 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
77 | 130 | 1.15 | 4 | Thomas Oldenburg -06 | 1.20 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
78 | 299 | 3.33 | 11 | Gaia Eisner -04 | 3.60 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 |
79 | 123 | 3.07 | 21 | Alma J. Horsgaard -05 | 2.92 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 |
80 | 134 | 4.33 | 2 | Alma S. Witt -04 | 4.59 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 |
81 | 124 | 2.86 | 24 | Ditte Jensen -05 | 3.32 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 |
82 | 122 | 3.30 | 13 | Freja Veicherts -05 | 3.19 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 |
83 | 304 | DNS | Sitta Mathiesen -03 | 9.40 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 | |
84 | 302 | 8.96 | 6 | Beatrice Nødvig -03 | 9.19 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 |
85 | 301 | 10.16 | 18 | Julie Nielsen -03 | 10.78 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 |
86 | 300 | 9.00 | 7 | Nanna Elmer -03 | 9.43 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 |
87 | 138 | 9.44 | 12 | Karen Tonsgaard -03 | 9.64 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 |
88 | 136 | 9.47 | 13 | Maja Fuglsang Jensen -03 | 9.40 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 |
89 | 135 | 9.14 | 10 | Alberte Ulrik -03 | 9.17 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 |
90 | 114 | 3.56 | 11 | Samuel Kærhøg -07 | 3.99 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:00 |
91 | 125 | 5.95 | 5 | Carl Stenner -07 | 6.57 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:00 |
92 | 127 | 5.91 | 6 | Matteo Battain -07 | 6.60 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:00 |
93 | 129 | 7.27 | 1 | Kevin Jensen -07 | 7.35 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:00 |
94 | 126 | 6.66 | 4 | Hector Wielechowski -07 | 6.13 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:00 |
95 | 309 | 9.03 | 3 | Vibha Soren -01 | 9.01 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 |
96 | 131 | 2.94 | 8 | Christian Carstensen -05 | 2.81 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:30 |
97 | 140 | 4.89 | 1 | Tobias Bjerre -04 | 5.00 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:30 |
98 | 132 | 3.58 | 4 | Leon Hamann -05 | 3.85 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:30 |
99 | 133 | 3.51 | 5 | Linus W. Myllerup -05 | 3.27 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:30 |
100 | 300 | 12.14 | 5 | Nanna Elmer -03 | 12.28 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
101 | 135 | 11.29 | 4 | Alberte Ulrik -03 | 11.77 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
102 | 306 | 8.40 | 2 | Mik R. Lønborg -03 | 7.26 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
103 | 307 | 4.55 | 4 | Mads Emil Svensson -03 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 | |
104 | 149 | 1.85 | 1 | Christoffer Åndahl -00 | 1.87 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
105 | 306 | DNS | Mik R. Lønborg -03 | 11.23 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 | |
106 | 149 | DNS | Christoffer Åndahl -00 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | ||
107 | 304 | DNS | Sitta Mathiesen -03 | 3.81 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 | |
108 | 302 | 3.60 | 7 | Beatrice Nødvig -03 | 3.79 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 |
109 | 301 | 3.03 | 12 | Julie Nielsen -03 | 3.15 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 |
110 | 300 | 3.70 | 5 | Nanna Elmer -03 | 4.03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 |
111 | 138 | 3.16 | 11 | Karen Tonsgaard -03 | 3.73 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 |
112 | 135 | 3.97 | 4 | Alberte Ulrik -03 | 4.17 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 |
113 | 308 | 8.70 | 3 | Gustav Bendsen -03 | 8.80 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:30 |
114 | 307 | 9.42 | 5 | Mads Emil Svensson -03 | 9.27 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:30 |
115 | 302 | 6.33 | 3 | Beatrice Nødvig -03 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:30 | |
116 | 301 | 5.74 | 6 | Julie Nielsen -03 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:30 | |
117 | 303 | 5.86 | 4 | Alberte Nødvig -03 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:30 | |
118 | 309 | DNS | Vibha Soren -01 | 9.03 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:45 | |
119 | 309 | DNS | Vibha Soren -01 | 4.64 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 | |
120 | 308 | 4.45 | 2 | Gustav Bendsen -03 | 4.30 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 |
121 | 307 | 3.60 | 4 | Mads Emil Svensson -03 | 3.89 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 |