Sparta UP-stævne • Østerbro Stadion • København
28 maj, 2019
Arrangør: Sparta
Sparta
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 8.04 | 3 | Ronja Kauschen -11 | 8.08 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 17:50 |
2 | 8.16 | 4 | Anna Visan Bahn -10 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 17:50 | |
3 | 8.55 | 5 | Hedvig Demidoff Nielsen -11 | 9.53 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 17:50 |
4 | 7.16 | 3 | Tara Rose Mehrotra -10 | 7.49 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 17:50 |
5 | 7.51 | 3 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 17:50 | |
6 | 7.48 | 1 | Ilsa Roome -10 | 7.60 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 17:50 |
7 | DNS | Maia Hylling Axelsson -10 | 7.48 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 17:50 | |
8 | 8.84 | 5 | Frieda Christine Thilkjær -11 | 9.25 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 17:50 |
9 | 8.55 | 4 | Ella Christine Vorgaard Andersen -11 | 8.56 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 17:50 |
10 | NT | Karla Høj Alexandersen -11 | 9.04 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 17:50 | |
11 | 7.25 | 4 | Ellen Vincentsen -11 | 7.51 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 17:50 |
12 | 7.36 | 6 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 7.34 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 17:50 |
13 | 7.67 | 2 | Ella Fredlund Husby -10 | 8.22 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 17:50 |
14 | 6.98 | 2 | Wilma Caroline Nielsen -09 | 7.13 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 17:50 |
15 | 2.68 (w:+0.0) | 10 | Ronja Kauschen -11 | 2.96 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 |
16 | 2.75 (w:-2.6) | 8 | Anna Visan Bahn -10 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 | |
17 | 2.20 (w:-1.7) | 15 | Hedvig Demidoff Nielsen -11 | 2.12 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 |
18 | 3.21 (w:-0.2) | 5 | Tara Rose Mehrotra -10 | 2.87 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 |
19 | 2.25 (w:-2.8) | 14 | Asta Brøkner Smith -11 | 2.36 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 |
20 | 2.72 (w:+1.1) | 9 | Andrea Winther Glamoclija -10 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 | |
21 | 3.23 (w:+0.5) | 4 | Annamai Remy Christiansen -10 | 2.97 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 |
22 | DNS | Rosa Lønberg -11 | 2.37 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 | |
23 | DNS | Maia Hylling Axelsson -10 | 3.10 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 | |
24 | 2.47 (w:+0.0) | 13 | Frieda Christine Thilkjær -11 | 2.25 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 |
25 | 2.55 (w:-1.6) | 12 | Ella Christine Vorgaard Andersen -11 | 2.38 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 |
26 | DNS | Karla Høj Alexandersen -11 | 2.53 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 | |
27 | 2.90 (w:+0.4) | 7 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 3.03 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 |
28 | 2.60 (w:-1.0) | 11 | Ella Fredlund Husby -10 | 2.62 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 |
29 | 3.39 (w:+0.0) | 2 | Wilma Caroline Nielsen -09 | 3.67 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 |
30 | DNF | Ronja Kauschen -11 | 1.47.57 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:45 | |
31 | DNS | Anna Visan Bahn -10 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:45 | ||
32 | 1.39.72 | 10 | Hedvig Demidoff Nielsen -11 | 2.04.49 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:45 |
33 | 1.28.71 | 6 | Tara Rose Mehrotra -10 | 1.32.72 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:45 |
34 | 1.34.88 | 9 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:45 | |
35 | 1.23.35 | 3 | Ilsa Roome -10 | 1.24.33 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:45 |
36 | DNS | Maia Hylling Axelsson -10 | 1.27.55 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:45 | |
37 | 1.25.59 | 4 | Ellen Vincentsen -11 | 1.25.91 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:45 |
38 | 1.25.79 | 5 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 1.27.88 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:45 |
39 | DNS | Ronja Kauschen -11 | 12.92 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 19:20 | |
40 | 12.90 | 7 | Asta Brøkner Smith -11 | 10.38 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 19:20 |
41 | 17.38 | 4 | Ilsa Roome -10 | 10.42 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 19:20 |
42 | 17.27 | 5 | Annamai Remy Christiansen -10 | 15.72 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 19:20 |
43 | DNS | Rosa Lønberg -11 | 11.00 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 19:20 | |
44 | 8.69 | 9 | Frieda Christine Thilkjær -11 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 19:20 | |
45 | 12.73 | 8 | Ella Christine Vorgaard Andersen -11 | 2.99 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 19:20 |
46 | 18.66 | 3 | Ellen Vincentsen -11 | 20.30 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 19:20 |
47 | 20.55 | 2 | Wilma Caroline Nielsen -09 | 24.57 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 19:20 |