Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
16-17 aug, 2014
Arrangør: Sparta
Ballerup AK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 684 | DNS | Emil Boesen -03 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
2 | 442 | 40.02 | 1 | Caroline Vammen -04 | Boldkast • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:00 | |
3 | 447 | 11.53 | 2 | Klara Loessl -02 | 11.74 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:50 |
4 | 442 | DNS | Caroline Vammen -04 | 9.16 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:00 | |
5 | 460 | 12.11 | 4 | Stefan Lehnert -99 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 | |
6 | 451 | 9.52 | 2 | Majken Lützen -03 | 9.36 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:10 |
7 | 443 | DNS | Cecilie Gedsø Færge -03 | 9.07 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:10 | |
8 | 684 | DNS | Emil Boesen -03 | 9.13 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:30 | |
9 | 442 | DNS | Caroline Vammen -04 | Højdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
10 | 443 | DNS | Cecilie Gedsø Færge -03 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
11 | 458 | 3.50 | 1 | Emil Ipsen -99 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
12 | 460 | 50.93 | 1 | Stefan Lehnert -99 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
13 | 447 | 11.64 | 4 | Klara Loessl -02 | 11.53 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:35 |
14 | 457 | 8.14 | 12 | Rebecca Nielsen | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
15 | 914 | DNS | Ballerup AK P11 | 4 x 60 meter stafet • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
16 | 669 | 3.20 | 1 | Caroline Ranners -95 | Stangspring • Finale | Kvinder junior | Lørdag kl. 14:30 | |
17 | 457 | 30.36 | 3 | Rebecca Nielsen | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:40 | |
18 | 451 | 1.08.33 | 2 | Majken Lützen -03 | 1.10.15 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:45 |
19 | 453 | 1.17.86 | 9 | Mathilde G Rasmussen -03 | 1.19.24 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:45 |
20 | 456 | 1.09.29 | 3 | Oscar Riis -03 | 1.11.40 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 15:00 |
21 | 454 | 52.45 | 5 | Mathilde Riis -99 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:25 | |
22 | 448 | 1.47.90 | 6 | Kristian Carstensen -01 | 1.48.16 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:05 |
23 | 463 | 1.50.08 | 1 | Helena Bundsgaard Matz -02 | 1.53.16 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:10 |
24 | 862 | DNS | Thor Jørgensen -02 | 1.45.12 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 16:25 | |
25 | 670 | 4.20 | 1 | Oliver Durafour -97 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:25 | |
26 | 462 | 4.20 | 1 | Andreas Rønning -93 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:25 | |
27 | 449 | 3.90 | 3 | Kristian Ipsen -93 | 4.45 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:25 |
28 | 452 | 4.00 | 2 | Oscar Abelgren -94 | 4.25 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:25 |
29 | 455 | 12.10.13 | 4 | Nicoline Asta H Clement -99 | 11.59.91 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:35 |
30 | 446 | 9.38.84 | 5 | Joachim Rønsholt -99 | 9.44.59 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:50 |
31 | 459 | 51.71 | 11 | Sofie Christensen | 51.93 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 |
32 | 461 | 1.02.39 | 5 | Tessa june Strand -98 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:30 | |
33 | 450 | 53.22 | 2 | Lukas Jensen -97 | 54.00 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:45 |
34 | 442 | DNS | Caroline Vammen -04 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 9:00 | ||
35 | 460 | 38.47 | 3 | Stefan Lehnert -99 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
36 | 445 | 27.41 | 6 | Frederikke Mortensen -98 | 26.99 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:05 |
37 | 443 | DNS | Cecilie Gedsø Færge -03 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:20 | ||
38 | 458 | 44.03 | 4 | Emil Ipsen -99 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | |
39 | 456 | 3.27.45 | 2 | Oscar Riis -03 | 3.23.31 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:35 |
40 | 451 | 3.29.42 | 2 | Majken Lützen -03 | 3.32.34 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:45 |
41 | 453 | 3.41.70 | 4 | Mathilde G Rasmussen -03 | 3.44.26 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:45 |
42 | 463 | 3.24.40 | 2 | Helena Bundsgaard Matz -02 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:00 | |
43 | 862 | DNS | Thor Jørgensen -02 | 3.09.73 | 1000 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:15 | |
44 | 448 | 3.12.36 | 5 | Kristian Carstensen -01 | 3.16.15 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:20 |
45 | 447 | 10.82 | 2 | Klara Loessl -02 | 10.86 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 13:05 |
46 | 447 | 4.40 | 2 | Klara Loessl -02 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:20 | |
47 | 459 | 2.57.08 | 12 | Sofie Christensen | 2.56.72 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 |
48 | 455 | 2.40.07 | 7 | Nicoline Asta H Clement -99 | 2.35.34 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 |
49 | 454 | 2.30.89 | 4 | Mathilde Riis -99 | 2.30.15 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 |
50 | 461 | 2.33.12 | 8 | Tessa june Strand -98 | 2.31.65 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:55 |
51 | 457 | 18.66 | 8 | Rebecca Nielsen | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
52 | 447 | 11.12 | 3 | Klara Loessl -02 | 10.82 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:10 |
53 | 684 | 4.35 | 5 | Emil Boesen -03 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:45 | |
54 | 449 | 17.09 | 2 | Kristian Ipsen -93 | 16.89 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:05 |
55 | 444 | 2.09.30 | 2 | Christian Dirksen -99 | 2.04.49 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:50 |
56 | 450 | 2.04.01 | 1 | Lukas Jensen -97 | 1.58.65 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:00 |