DM-Master • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
27-29 aug, 2021
Arrangør: Ballerup AK
Herlev Atletik
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 35.35.33 | 2 | Ronny Sommer Kjær -87 | 10000 meter • Finale | Mænd 30-34 år | Fredag kl. 18:30 | |
2 | DNS | Kristian Bonne Wulff -85 | 34.11.3 | 10000 meter • Finale | Mænd 35-39 år | Fredag kl. 18:30 | |
3 | 35.04.39 | 3 | Rolf Traberg -70 | 37.13.16 | 10000 meter • Finale | Mænd 50-54 år | Fredag kl. 18:30 |
4 | 49.40.83 | 1 | Birgit Rødgaard-Jessen Lund -55 | 53.19.31 | 10000 meter • Finale | Kvinder 65-69 år | Fredag kl. 19:30 |
5 | 51.08.39 | 1 | Søren Traberg -43 | 10000 meter • Finale | Mænd 75-79 år | Fredag kl. 19:30 | |
6 | 13.65 | 2 | Randi Klokmose -53 | 15.07 | Hammerkast • Finale | Kvinder 65-69 år | Lørdag kl. 13:00 |
7 | 2.22 (w:+1.0) | 1 | Randi Klokmose -53 | 2.33 | Længdespring • Finale | Kvinder 65-69 år | Lørdag kl. 13:20 |
8 | DNS | Mogens Skjøtt -63 | 1500 meter • Finale | Mænd 55-59 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
9 | 5.19.28 | 1 | Katrine Wulff -84 | 5.14.91 | 1500 meter • Finale | Kvinder 35-39 år | Lørdag kl. 14:00 |
10 | 7.37.13 | 3 | Marianne Eskildsen -54 | 1500 meter • Finale | Kvinder 65-69 år | Lørdag kl. 14:00 | |
11 | 6.52.22 | 1 | Marianne Flindt -55 | 6.53.21 | 1500 meter • Finale | Kvinder 65-69 år | Lørdag kl. 14:00 |
12 | 21.50 | 3 | Thomas Christensen -72 | 19.63 | Hammerkast • Finale | Mænd 45-49 år | Lørdag kl. 14:00 |
13 | 13.79 | 3 | Stig Falkenblad -72 | 14.10 | 100 meter • Finale | Mænd 45-49 år | Lørdag kl. 14:20 |
14 | 17.51 | 5 | Eli Henriksen -57 | 16.30 | 100 meter • Finale | Mænd 60-64 år | Lørdag kl. 14:30 |
15 | 33.58 | 2 | Thomas Christensen -72 | 31.79 | Spydkast • Finale | Mænd 45-49 år | Lørdag kl. 14:50 |
16 | 38.41 | 1 | Stig Fog -67 | 38.46 | Spydkast • Finale | Mænd 50-54 år | Lørdag kl. 14:50 |
17 | 35.45 | 3 | Bjarne Valdemar Jensen -64 | 36.88 | Spydkast • Finale | Mænd 55-59 år | Lørdag kl. 14:50 |
18 | 19.50 | 3 | Eli Henriksen -57 | 11.62 | Spydkast • Finale | Mænd 60-64 år | Lørdag kl. 14:50 |
19 | 14.44 | 1 | Tine Johansen -82 | 14.54 | 100 meter • Finale | Kvinder 35-39 år | Lørdag kl. 15:10 |
20 | 16.25 | 3 | Per Klokmose -56 | 18.13 | Hammerkast • Finale | Mænd 65-69 år | Lørdag kl. 15:10 |
21 | 4.84 (w:+0.4) | 4 | Stig Falkenblad -72 | 4.86 | Længdespring • Finale | Mænd 45-49 år | Lørdag kl. 15:20 |
22 | 4.86 (w:+2.1) | 3 | Jakob Lind Tolborg -72 | 4.87 | Længdespring • Finale | Mænd 45-49 år | Lørdag kl. 15:20 |
23 | 4.67 (w:+1.5) | 2 | Stig Fog -67 | 4.86 | Længdespring • Finale | Mænd 50-54 år | Lørdag kl. 15:20 |
24 | 19.75 | 1 | Eva Bak-Jensen -57 | 19.49 | 100 meter • Finale | Kvinder 60-64 år | Lørdag kl. 15:30 |
25 | 21.39 | 1 | Randi Klokmose -53 | 100 meter • Finale | Kvinder 65-69 år | Lørdag kl. 15:30 | |
26 | 1.05.76 | 3 | Jakob Lind Tolborg -72 | 1.09.71 | 400 meter • Finale | Mænd 45-49 år | Lørdag kl. 15:55 |
27 | 13.13 | 2 | Martina Holst -66 | 15.58 | Spydkast • Finale | Kvinder 55-59 år | Lørdag kl. 16:00 |
28 | 10.79 | 1 | Randi Klokmose -53 | 10.11 | Spydkast • Finale | Kvinder 65-69 år | Lørdag kl. 16:00 |
29 | 1.44.05 | 3 | Marianne Eskildsen -54 | 400 meter • Finale | Kvinder 65-69 år | Lørdag kl. 16:50 | |
30 | 1.34.90 | 1 | Marianne Flindt -55 | 1.34.38 | 400 meter • Finale | Kvinder 65-69 år | Lørdag kl. 16:50 |
31 | 1.49.71 | 4 | Randi Klokmose -53 | 1.54.88 | 400 meter • Finale | Kvinder 65-69 år | Lørdag kl. 16:50 |
32 | 1.39.84 | 2 | Birgit Rødgaard-Jessen Lund -55 | 1.40.79 | 400 meter • Finale | Kvinder 65-69 år | Lørdag kl. 16:50 |
33 | 13.39 | 2 | Per Klokmose -56 | 14.66 | Spydkast • Finale | Mænd 65-69 år | Lørdag kl. 17:00 |
34 | 5.68 | 1 | Rasmus Bøje -77 | 15.88 kg • Finale | Mænd 40-44 år | Lørdag kl. 17:05 | |
35 | 6.88 | 2 | Thomas Christensen -72 | 7.15 | 15.88 kg • Finale | Mænd 45-49 år | Lørdag kl. 17:05 |
36 | 13.13.07 | 1 | Rasmus Bøje -77 | 3000 meter forh. • Finale | Mænd 40-44 år | Lørdag kl. 17:30 | |
37 | DNS | Mogens Skjøtt -63 | 3000 meter forh. • Finale | Mænd 55-59 år | Lørdag kl. 17:30 | ||
38 | 2.37.73 | 1 | Herlev Atletik | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Mænd 45-49 år | Lørdag kl. 18:20 | |
39 | 3.51.33 | 2 | Herlev Atletik | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Mænd 60-64 år | Lørdag kl. 18:20 | |
40 | 4.15.60 | 1 | Herlev Atletik | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Kvinder 65-69 år | Lørdag kl. 18:40 | |
41 | 7.01 (w:+1.2) | 1 | Alzhbeta Ella Alexandrova -71 | 6.93 | Trespring • Finale | Kvinder 50-54 år | Søndag kl. 10:00 |
42 | 9.40 (w:+2.3) | 1 | Stig Falkenblad -72 | 8.85 | Trespring • Finale | Mænd 45-49 år | Søndag kl. 10:00 |
43 | 8.97 (w:+1.1) | 2 | Jakob Lind Tolborg -72 | Trespring • Finale | Mænd 45-49 år | Søndag kl. 10:00 | |
44 | 8.95 | 1 | Thomas Christensen -72 | 9.36 | Kuglestød • Finale | Mænd 45-49 år | Søndag kl. 10:00 |
45 | 8.97 | 3 | Stig Fog -67 | 9.57 | Kuglestød • Finale | Mænd 50-54 år | Søndag kl. 10:00 |
46 | 14.39 | 1 | Alzhbeta Ella Alexandrova -71 | 17.96 | Diskoskast • Finale | Kvinder 50-54 år | Søndag kl. 10:00 |
47 | 14.13 | 5 | Susanne Juul Olesen -63 | Diskoskast • Finale | Kvinder 55-59 år | Søndag kl. 10:00 | |
48 | 1.40 | 3 | Stig Falkenblad -72 | 1.45 | Højdespring • Finale | Mænd 45-49 år | Søndag kl. 10:30 |
49 | 1.50 | 2 | Jakob Lind Tolborg -72 | 1.50 | Højdespring • Finale | Mænd 45-49 år | Søndag kl. 10:30 |
50 | 1.30 | 5 | Thomas Christensen -72 | 1.40 | Højdespring • Finale | Mænd 45-49 år | Søndag kl. 10:30 |
51 | 23.59.68 | 1 | Birgit Rødgaard-Jessen Lund -55 | 23.40.60 | 5000 meter • Finale | Kvinder 65-69 år | Søndag kl. 11:00 |
52 | 21.17 | 3 | Thomas Christensen -72 | 26.27 | Diskoskast • Finale | Mænd 45-49 år | Søndag kl. 11:30 |
53 | 29.81 | 3 | Stig Fog -67 | 30.71 | Diskoskast • Finale | Mænd 50-54 år | Søndag kl. 11:30 |
54 | 24.29.34 | 5 | Eli Henriksen -57 | 5000 meter • Finale | Mænd 60-64 år | Søndag kl. 12:20 | |
55 | 23.45.12 | 3 | Søren Traberg -43 | 24.38.69 | 5000 meter • Finale | Mænd 75-79 år | Søndag kl. 12:20 |
56 | 0.97 | 1 | Eva Bak-Jensen -57 | 1.02 | Højdespring • Finale | Kvinder 60-64 år | Søndag kl. 12:30 |
57 | 0.94 | 2 | Titi Hasselriis -45 | 1.00 | Højdespring • Finale | Kvinder 75-79 år | Søndag kl. 12:30 |
58 | 28.61 | 2 | Jakob Lind Tolborg -72 | 200 meter • Finale | Mænd 45-49 år | Søndag kl. 12:40 | |
59 | 29.45 | 1 | Martin Iversen -56 | 44.59 | Diskoskast • Finale | Mænd 65-69 år | Søndag kl. 12:40 |
60 | 6.70 | 2 | Alzhbeta Ella Alexandrova -71 | 6.21 | Kuglestød • Finale | Kvinder 50-54 år | Søndag kl. 13:30 |
61 | DNS | Martina Holst -66 | 5.80 | Kuglestød • Finale | Kvinder 55-59 år | Søndag kl. 13:30 | |
62 | 6.31 | 2 | Titi Hasselriis -45 | 6.11 | Kuglestød • Finale | Kvinder 75-79 år | Søndag kl. 13:30 |
63 | 32.79 | 1 | Kenneth Ljungman -50 | 33.32 | 200 meter • Finale | Mænd 70-74 år | Søndag kl. 13:40 |
64 | 1.50 | 1 | Stig Fog -67 | 1.45 | Højdespring • Finale | Mænd 50-54 år | Søndag kl. 13:40 |
65 | 35.68 | 2 | Alzhbeta Ella Alexandrova -71 | 36.55 | 200 meter • Finale | Kvinder 50-54 år | Søndag kl. 14:15 |