Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
25-27 sep, 2020
Arrangør: Greve Atletik
Bagsværd AC
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.88 | 4 | Clara k hermansen -12 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:25 | |
2 | 11.70 | 6 | Clara k hermansen -12 | 11.88 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 |
3 | 42.72 | 12 | Clara k hermansen -12 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:10 | |
4 | 10.09 | 3 | Amanda Kjær Mackie -09 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 | |
5 | 10.11 | 4 | Amanda Kjær Mackie -09 | 10.09 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:10 |
6 | 38.24 | 9 | Liva Johansson -09 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:20 | |
7 | 2.11.50 | 4 | Amanda Kjær Mackie -09 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:10 | |
8 | 14.10 | 6 | Liva Johansson -09 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:35 | |
9 | 14.36 | 5 | Liva Johansson -09 | 14.10 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:55 |
10 | 6.37 | 6 | Amanda Kjær Mackie -09 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:10 | |
11 | 13.41 | 1 | Sarah Engsig-Karup -06 | 13.06 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:50 |
12 | 14.66 | 16 | Ida Caroline Mørck -06 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:50 | |
13 | 14.43 | 14 | Sophia Bosack -06 | 14.50 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:50 |
14 | 13.17 | 1 | Sarah Engsig-Karup -06 | 13.41 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 18:05 |
15 | DNS | Ida Caroline Mørck -06 | 14.66 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 18:05 | |
16 | 14.63 | 4 | Sophia Bosack -06 | 14.43 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 18:05 |
17 | 27.02 | 3 | Sarah Engsig-Karup -06 | 27.42 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 |
18 | 30.72 | 22 | Sophia Bosack -06 | 30.22 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 |
19 | 29.30 | 14 | Laura Halberg Nome -06 | 29.06 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 |
20 | 5.38.71 | 2 | Laura Wulff -06 | 5.44.3 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:45 |
21 | DNS | Sarah Engsig-Karup -06 | 13.25 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
22 | 15.23 | 2 | Sophia Bosack -06 | 15.16 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 |
23 | DNS | Sophia Bosack -06 | 15.23 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:55 | |
24 | 9.58 | 6 | Sarah Engsig-Karup -06 | 9.46 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:10 |
25 | 9.66 | 7 | Ida Caroline Mørck -06 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:10 | |
26 | 27.61 | 4 | Ida Caroline Mørck -06 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:40 | |
27 | 31.93 | 3 | Martine Markussen -05 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:40 | |
28 | 43.12 | 1 | Ida Caroline Mørck -06 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:50 | |
29 | 46.13 | 1 | Ida Hother Le Fevre -04 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:50 | |
30 | 14.09 | 1 | Ida Hother Le Fevre -04 | Vægtkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | |
31 | DNS | Jonatan Fuglsang-Philip -14 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:00 | ||
32 | 10.84 | 4 | Hannibal Sølgaard -15 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:00 | |
33 | 9.68 | 7 | Sarah Kiel Meisner -14 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:00 | |
34 | 11.50 | 6 | Elliot Pilegaard Christiansen -13 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:00 | |
35 | 8.81 | 3 | Harvey Pilegaard Christiansen -15 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:00 | |
36 | DNS | Jonatan Fuglsang-Philip -14 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | ||
37 | 1.80 | 10 | Hannibal Sølgaard -15 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | |
38 | 2.04 | 8 | Sarah Kiel Meisner -14 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | |
39 | 2.54 | 6 | Elliot Pilegaard Christiansen -13 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | |
40 | 1.56 | 11 | Harvey Pilegaard Christiansen -15 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | |
41 | DNS | Jonatan Fuglsang-Philip -14 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:05 | ||
42 | 7.72 | 9 | Hannibal Sølgaard -15 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:05 | |
43 | 6.67 | 10 | Sarah Kiel Meisner -14 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:05 | |
44 | 21.82 | 2 | Elliot Pilegaard Christiansen -13 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:05 | |
45 | 8.09 | 6 | Harvey Pilegaard Christiansen -15 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:05 | |
46 | 10.92 | 4 | Atle Oliveira-Borg -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 | |
47 | 10.58 | 3 | Milo Boye -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 | |
48 | 10.49 | 2 | Bertram Nøddekær -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 | |
49 | 11.13 | 5 | Gustav Lagerqvist -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 | |
50 | 11.12 | 2 | Frej Engsig-Karup -12 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 | |
51 | DNS | Alfred Fuglsang-Philip -12 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
52 | 10.92 | 3 | Atle Oliveira-Borg -11 | 10.92 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:50 |
53 | 10.48 | 6 | Milo Boye -11 | 10.58 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:50 |
54 | 10.44 | 5 | Bertram Nøddekær -11 | 10.49 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:50 |
55 | 10.82 | 1 | Gustav Lagerqvist -11 | 11.13 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:50 |
56 | 10.95 | 4 | Frej Engsig-Karup -12 | 11.12 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:50 |
57 | 37.22 | 14 | Atle Oliveira-Borg -11 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:40 | |
58 | 35.22 | 9 | Milo Boye -11 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:40 | |
59 | 35.59 | 11 | Bertram Nøddekær -11 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:40 | |
60 | 39.00 | 17 | Gustav Lagerqvist -11 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:40 | |
61 | 39.06 | 18 | Frej Engsig-Karup -12 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:40 | |
62 | 31.57 | 5 | Aksel Kragh Winther -09 | 32.38 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:00 |
63 | 36.53 | 9 | Malthe K Hermansen -09 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:00 | |
64 | 2.03.99 | 6 | Aksel Kragh Winther -09 | 2.10.76 | 600 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:05 |
65 | 13.06 | 4 | Aksel Kragh Winther -09 | 12.74 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:30 |
66 | 13.75 | 5 | Aksel Kragh Winther -09 | 13.06 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:50 |
67 | 8.37 | 3 | Aksel Kragh Winther -09 | 8.11 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:45 |
68 | 11.48 | 1 | Anton Kyst -08 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 14:40 | |
69 | 11.66 | 4 | Anton Kyst -08 | 11.48 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 15:50 |
70 | 29.78 | 6 | Anton Kyst -08 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:10 | |
71 | 17.63 | 4 | Anton Kyst -08 | Diskoskast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:05 | |
72 | 27.31 | 6 | Anders Rosenberg -06 | 27.28 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 |
73 | 23.65 | 6 | Oliver tengvad -06 | 22.86 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:40 |
74 | 21.86 | 8 | Oscar Merkens -06 | 19.23 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:40 |
75 | 45.80 | 1 | Julius Klein -04 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:50 | |
76 | 13.11 | 1 | Julius Klein -04 | Vægtkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | |
77 | 35.07 | 1 | Benjamin Klein -02 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:30 | |
78 | 2.15.72 | 6 | Michael Pilegaard Hansen -67 | 2.10.04 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:35 |