ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
16-17 jun., 2018
Arrangør: Ballerup AK
Ballerup AK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 80 | DNS | Karoline Dybdahl -03 | 14.00 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
2 | 68 | 14.76 | 7 | Emma Lou Christensen Medonos -04 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
3 | 66 | DNS | Ella Kreisby-Pedersen -03 | 15.02 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
4 | 71 | 15.66 | 6 | Frederikke Friis Klausen -04 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
5 | 109 | DNS | Ronja Bøgelund Laursen -03 | 13.85 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
6 | 76 | 15.01 | 5 | Ida Marie Andresen -04 | 14.20 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
7 | 60 | 13.22 | 1 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 12.95 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
8 | 111 | 13.36 | 1 | Selma Bertram -03 | 13.36 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
9 | 95 | 13.70 | 3 | Nanna Grubert -04 | 13.12 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
10 | 60 | 12.99 | 2 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 13.22 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 |
11 | 111 | 13.34 | 3 | Selma Bertram -03 | 13.36 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 |
12 | 95 | 13.53 | 4 | Nanna Grubert -04 | 13.70 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 |
13 | 60 | 12.92 | 3 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 12.99 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 |
14 | 111 | 13.36 | 6 | Selma Bertram -03 | 13.34 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 |
15 | 95 | 13.52 | 7 | Nanna Grubert -04 | 13.53 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 |
16 | 114 | DNS | Sophie Brønnum-Carlsen -03 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:55 | ||
17 | 60 | 26.65 | 4 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 26.41 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:55 |
18 | 111 | 27.38 | 7 | Selma Bertram -03 | 27.42 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:55 |
19 | 95 | 27.93 | 8 | Nanna Grubert -04 | 27.93 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:55 |
20 | 114 | DNS | Sophie Brønnum-Carlsen -03 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 | ||
21 | 88 | 43.39 | 3 | Majken Lützen -03 | 42.86 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 |
22 | 111 | 45.75 | 6 | Selma Bertram -03 | 44.49 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 |
23 | 101 | 2.41.29 | 12 | Olivia Kellberg -03 | 2.35.71 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:45 |
24 | 50 | 2.25.48 | 6 | Alma Søttrup -03 | 2.21.52 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:45 |
25 | 88 | 2.17.03 | 3 | Majken Lützen -03 | 2.22.66 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:45 |
26 | 101 | 5.31.13 | 10 | Olivia Kellberg -03 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:15 | |
27 | 50 | 5.01.48 | 7 | Alma Søttrup -03 | 4.52.00 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:15 |
28 | 92 | 11.40.43 | 6 | Mathilde Grønlund Rasmussen -03 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | |
29 | 92 | 8.33.63 | 1 | Mathilde Grønlund Rasmussen -03 | 2000 meter forh. • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:25 | |
30 | 59 | 13.03 | 3 | Caroline Vammen -04 | 12.58 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
31 | 59 | 12.81 | 5 | Caroline Vammen -04 | 13.03 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:15 |
32 | 59 | 1.65 | 1 | Caroline Vammen -04 | 1.64 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 |
33 | 76 | 1.30 | 8 | Ida Marie Andresen -04 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 |
34 | 59 | 5.45 (w:-1.2) | 3 | Caroline Vammen -04 | 5.19 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:15 |
35 | 60 | 5.21 (w:-1.6) | 7 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 5.17 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:15 |
36 | 95 | 4.87 (w:+0.2) | 10 | Nanna Grubert -04 | 5.06 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:15 |
37 | 76 | DNS | Ida Marie Andresen -04 | 14.25 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | |
38 | 66 | DNS | Ella Kreisby-Pedersen -03 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
39 | 109 | 23.33 | 3 | Ronja Bøgelund Laursen -03 | 21.25 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
40 | 51.22 | 1 | Ballerup | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:30 |