Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
18-19 aug, 2018
Arrangør: Sparta
Ballerup AK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 509 | DNS | Simon-Ronaldo Baun Lee Go -04 | 14.25 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 498 | 1.11 | 5 | Karl Søttrup -08 | 1.20 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 |
3 | 500 | DNS | August Skytte Christensen -07 | 1.35 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
4 | 506 | 2.41 | 2 | Lærke Elgaard Larsen -05 | 2.40 | Stangspring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:00 |
5 | 508 | 2.81 | 3 | Rebecca Spiegelhauer -02 | 3.02 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 |
6 | 505 | 3.41 | 1 | Klara Skriver Loessl -02 | 3.64 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 |
7 | 501 | 13.51 | 3 | Caroline Vammen -04 | 13.40 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 |
8 | 511 | 3.93 (w:+3.7) | 5 | Tobias Zornig -04 | 4.02 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 |
9 | 503 | 7.44 | 3 | Frederik Broksche -10 | 7.53 | 40 meter • Indl. | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:50 |
10 | 502 | 11.87 | 3 | Filippa Roug -05 | 11.28 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:00 |
11 | 506 | 12.49 | 6 | Lærke Elgaard Larsen -05 | 11.98 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:00 |
12 | 512 | 10.74 | 1 | Ashley Gnanogoh -05 | 10.56 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:00 |
13 | 505 | 12.51 | 1 | Klara Skriver Loessl -02 | 12.29 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:20 |
14 | 501 | 13.84 | 8 | Caroline Vammen -04 | 13.51 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 |
15 | 503 | 2.63 (w:-1.5) | 6 | Frederik Broksche -10 | 2.91 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 11:30 |
16 | 500 | DNS | August Skytte Christensen -07 | 9.05 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:35 | |
17 | 504 | 13.42 | 4 | Ida Lønne Jespersen -00 | 13.22 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 11:45 |
18 | 503 | 7.61 | 3 | Frederik Broksche -10 | 7.44 | 40 meter • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:25 |
19 | 507 | 4.68 (w:+0.9) | 9 | Nanna Grubert -04 | 5.11 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
20 | 501 | 5.22 (w:+0.6) | 2 | Caroline Vammen -04 | 5.59 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
21 | 512 | 10.60 | 2 | Ashley Gnanogoh -05 | 10.74 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:10 |
22 | 508 | 10.57 | 1 | Rebecca Spiegelhauer -02 | 11.23 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 |
23 | 505 | 12.38 | 1 | Klara Skriver Loessl -02 | 12.51 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:25 |
24 | 511 | 6.70 | 7 | Tobias Zornig -04 | 7.29 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:00 |
25 | 506 | 20.67 | 10 | Lærke Elgaard Larsen -05 | 22.24 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:10 |
26 | 508 | 39.44 | 3 | Rebecca Spiegelhauer -02 | 42.75 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:35 |
27 | 507 | 44.54 | 5 | Nanna Grubert -04 | 42.79 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:20 |
28 | 509 | DNS | Simon-Ronaldo Baun Lee Go -04 | 46.53 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 |