DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
24-25 feb., 2018
Arrangør: Skive AM
Aalborg AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 409 | 8.48 | 4 | Christine Klitgaard -04 | 8.48 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 | |
2 | 424 | 8.43 | 3 | Mathilde Gregersen -03 | 8.16 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 | |
3 | 406 | 8.24 | 2 | Aranya Kanakalingam -03 | 8.26 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 | |
4 | 406 | 8.31 | 7 | Aranya Kanakalingam -03 | 8.24 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:25 | |
5 | 417 | DNS | Johanne Westergaard -02 | 8.22 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 | ||
6 | 418 | 8.48 | 5 | Julie K Schultz -00 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:30 | ||
7 | 409 | 26.97 | 4 | Christine Klitgaard -04 | 27.63 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:25 | |
8 | 425 | 27.52 | 6 | Mille B. Olesen -02 | 27.85 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:40 | |
9 | 426 | 28.00 | 9 | Nanna Muurholm -01 | 27.92 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:40 | |
10 | 413 | DNS | Freja Wærness -00 | 26.45 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:50 | ||
11 | 418 | 27.14 | 4 | Julie K Schultz -00 | 27.83 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:50 | |
12 | 427 | 25.84 | 1 | Nathalie Richter-Mikkelsen -00 | 25.88 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:50 | |
13 | 428 | 27.70 | 17 | Nikolaj Richter -02 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:40 | ||
14 | 415 | 23.15 | 3 | Jacob Aagaard Jensen -97 | 23.11 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:25 | |
15 | 417 | DNS | Johanne Westergaard -02 | 1.05.66 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 | ||
16 | 425 | PB | 59.85 | 3 | Mille B. Olesen -02 | 1.00.24 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 |
17 | 426 | 1.01.25 | 5 | Nanna Muurholm -01 | 1.00.77 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 | |
18 | 413 | 58.66 | 3 | Freja Wærness -00 | 56.38 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:00 | |
19 | 418 | PB | 1.02.42 | 6 | Julie K Schultz -00 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:00 | |
20 | 427 | 58.15 | 2 | Nathalie Richter-Mikkelsen -00 | 56.95 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:00 | |
21 | 428 | 57.97 | 6 | Nikolaj Richter -02 | 57.74 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:45 | |
22 | 423 | DNS | Martin Haals Stenvang -01 | 57.42 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:45 | ||
23 | 420 | 2.43.89 | 5 | Laura G. Andersen -04 | 2.25.77 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 | |
24 | 432 | 2.45.06 | 8 | Victoria Bjerre -03 | 2.36.47 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 | |
25 | 425 | 2.22.41 | 6 | Mille B. Olesen -02 | 2.18.28 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
26 | 414 | 2.17.51 | 3 | Ida Jørgensen -01 | 2.15.69 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
27 | 405 | 2.17.48 | 2 | Anne Bonderup Andersen -01 | 2.15.80 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
28 | 413 | PB | 2.12.96 | 2 | Freja Wærness -00 | 2.15.39 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:40 |
29 | 408 | 2.19.77 | 8 | Carl August Allerød -03 | 2.18.44 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 | |
30 | 428 | PB | 2.06.94 | 6 | Nikolaj Richter -02 | 2.08.94 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 |
31 | 423 | DNS | Martin Haals Stenvang -01 | 2.09.98 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 | ||
32 | 404 | PB | 2.03.88 | 6 | Andreas Rebstrup -00 | 2.04.10 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:35 |
33 | 420 | PB | 5.07.30 | 10 | Laura G. Andersen -04 | 5.12.94 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:05 |
34 | 405 | PB | 4.46.44 | 3 | Anne Bonderup Andersen -01 | 4.51.36 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 |
35 | 423 | DNS | Martin Haals Stenvang -01 | 4.31.81 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:50 | ||
36 | 424 | DNS | Mathilde Gregersen -03 | 9.39 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:15 | ||
37 | 421 | 11.23 | 5 | Laura Sigsgaard Clausen -04 | 12.31 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:15 | |
38 | 422 | 11.30 | 5 | Mai R Wærness -02 | 10.11 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:30 | |
39 | 418 | 9.58 | 5 | Julie K Schultz -00 | 9.71 | 60 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:50 | |
40 | 427 | 9.03 | 1 | Nathalie Richter-Mikkelsen -00 | 60 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:50 | ||
41 | 429 | 8.44 | 1 | Sebastian Sund Frandsen -98 | 8.41 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:25 | |
42 | 411 | NM | Eva S Larsen -04 | 1.45 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
43 | 410 | 1.30 | 17 | Emma Berntsen -04 | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
44 | 417 | 1.48 | 8 | Johanne Westergaard -02 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | |
45 | 422 | 1.40 | 10 | Mai R Wærness -02 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | |
46 | 412 | 1.40 | 9 | Freja Krog -01 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | |
47 | 418 | 1.50 | 1 | Julie K Schultz -00 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:55 | |
48 | 429 | PB | 1.93 | 2 | Sebastian Sund Frandsen -98 | 1.87 | Højdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:45 |
49 | 416 | 1.70 | 3 | Jakob Holt Jensen -97 | 1.81 | Højdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:45 | |
50 | 421 | NM | Laura Sigsgaard Clausen -04 | 2.00 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:45 | ||
51 | 430 | NM | Signe Lehmann -02 | 2.00 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | ||
52 | 419 | PB | 2.40 | 6 | Katrine Hoelgaard -01 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | |
53 | 415 | NM | Jacob Aagaard Jensen -97 | 4.00 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
54 | 429 | NM | Sebastian Sund Frandsen -98 | 3.70 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
55 | 416 | PB | 4.70 | 1 | Jakob Holt Jensen -97 | 4.30 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:45 |
56 | 406 | =PB | 5.17 | 5 | Aranya Kanakalingam -03 | 5.07 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 |
57 | 422 | 4.60 | 15 | Mai R Wærness -02 | 4.67 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:55 | |
58 | 429 | SB | 6.57 | 1 | Sebastian Sund Frandsen -98 | 6.55 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:50 |
59 | 406 | 9.92 | 4 | Aranya Kanakalingam -03 | 10.04 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:20 | |
60 | 417 | 9.61 | 4 | Johanne Westergaard -02 | 10.03 | Trespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:40 | |
61 | 430 | 9.42 | 6 | Signe Lehmann -02 | 9.87 | Trespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:40 | |
62 | 410 | PB | 8.50 | 14 | Emma Berntsen -04 | 8.25 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:30 |
63 | 407 | 8.63 | 12 | Astrid T. Christensen -04 | 10.13 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:30 | |
64 | 412 | 11.35 | 6 | Freja Krog -01 | 11.72 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
65 | 431 | PB | 10.64 | 9 | Thomas Sabro Larsen -01 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:45 | |
66 | 429 | PB | 11.42 | 4 | Sebastian Sund Frandsen -98 | 11.15 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 15:15 |
67 | 1.53.07 | 3 | Aalborg AM | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:35 | |||
68 | 1.50.29 | 4 | Aalborg AM | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:30 | |||
69 | 1.48.22 | 2 | Aalborg AM | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 17:10 |