DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
24-25 feb, 2018
Arrangør: Skive AM
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 294 | 4.57 | 15 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 4.74 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
2 | 289 | PB | 5.59 | 3 | Annika Haldbo -03 | 5.17 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 |
3 | 315 | PB | 5.28 | 4 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 5.06 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 |
4 | 331 | 4.71 | 12 | Marie Høgh Larsen -03 | 5.06 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
5 | 348 | PB | 10.33.52 | 1 | Sarah Glad -03 | 10.49.94 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:05 |
6 | 302 | PB | 10.59.43 | 7 | Elisabeth Møller Rønnstad -04 | 11.05.86 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:05 |
7 | 288 | PB | 10.48 | 6 | Annika Grønholdt Truelsen -03 | 10.24 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:30 |
8 | 291 | 8.51 | 13 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 8.80 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:30 | |
9 | 316 | 11.48 | 4 | Karla Schärfe -03 | 11.71 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:30 | |
10 | 330 | 2.40.38 | 2 | Marie Falkebo Jensen -03 | 2.11.86 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 | |
11 | 289 | 8.14 | 1 | Annika Haldbo -03 | 8.14 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 | |
12 | 315 | 8.34 | 4 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 8.12 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 | |
13 | 331 | 7.99 | 1 | Marie Høgh Larsen -03 | 7.96 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 | |
14 | 289 | 8.04 | 3 | Annika Haldbo -03 | 8.14 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:25 | |
15 | 331 | 7.96 | 1 | Marie Høgh Larsen -03 | 7.99 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:25 | |
16 | 294 | 10.47 | 6 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 10.30 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:15 | |
17 | 289 | 9.15 | 1 | Annika Haldbo -03 | 9.26 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:15 | |
18 | 315 | 9.44 | 2 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 9.55 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:15 | |
19 | 316 | 9.10 | 1 | Karla Schärfe -03 | 9.08 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:15 | |
20 | 294 | =PB | 2.40 | 5 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 2.40 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:45 |
21 | 345 | 3.60 | 1 | Rebecka Krüeger -03 | 3.66 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:45 | |
22 | 289 | 9.11 | 3 | Annika Haldbo -03 | 9.15 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
23 | 315 | 9.42 | 6 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 9.44 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
24 | 316 | 9.06 | 2 | Karla Schärfe -03 | 9.10 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
25 | 331 | PB | 10.76 | 2 | Marie Høgh Larsen -03 | 10.49 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:20 |
26 | 330 | 4.53.35 | 3 | Marie Falkebo Jensen -03 | 4.45.15 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:05 | |
27 | 348 | 5.08.74 | 11 | Sarah Glad -03 | 4.58.79 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:05 | |
28 | 302 | PB | 5.06.16 | 9 | Elisabeth Møller Rønnstad -04 | 5.13.07 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:05 |
29 | 316 | DUR-15 | 1.75 | 1 | Karla Schärfe -03 | 1.74 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 |
30 | 315 | 26.97 | 5 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 26.08 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:25 | |
31 | 331 | 26.68 | 3 | Marie Høgh Larsen -03 | 26.94 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:25 | |
32 | 1.47.31 | 1 | Sparta | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:35 |