NECIS • Østerbro Stadium • Copenhagen • Denmark
25-26 maj, 2018
Arrangør: CIS
ISL-Luxembourg
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 283 | DNS | Rachael Crawford | #1 | High jump • Finale | GIRLS +16 | Fredag kl. 9:00 | ||
2 | 295 | 3.67 | 11 | Lucas Hubeau | #1 | Long jump • Finale | BOYS U12 | Fredag kl. 9:00 | |
3 | 256 | 3.64 | 12 | Taiyo Hever | #4 | Long jump • Finale | BOYS U12 | Fredag kl. 9:00 | |
4 | 290 | 3.62 | 13 | Pavel Singh | #2 | Long jump • Finale | BOYS U12 | Fredag kl. 9:00 | |
5 | 240 | 3.37 | 19 | Anton Karlstedt | #3 | Long jump • Finale | BOYS U12 | Fredag kl. 9:00 | |
6 | 265 | 29.73 | 1 | Kaylin Zaal | #1 | Ball throw • Finale | GIRLS U12 | Fredag kl. 9:00 | |
7 | 251 | 14.58 | 7 | David Hoerger | #4 | 100 metres • Indl. | BOYS U16 | Fredag kl. 10:00 | |
8 | 274 | 12.87 | 3 | Ethan Douglas | #2 | 100 metres • Indl. | BOYS U16 | Fredag kl. 10:00 | |
9 | 202 | 12.15 | 2 | Senan Costigan | #1 | 100 metres • Indl. | BOYS U16 | Fredag kl. 10:00 | |
10 | 216 | 12.71 | 2 | Timon Hever | #3 | 100 metres • Indl. | BOYS U16 | Fredag kl. 10:00 | |
11 | 296 | 10.99 | 1 | Oscar Bergqvist | #3 | 60 metres mini hurdles • Indl. | BOYS U12 | Fredag kl. 10:00 | |
12 | 247 | 12.15 | 1 | Vincent Recupero | #1 | 60 metres mini hurdles • Indl. | BOYS U12 | Fredag kl. 10:00 | |
13 | 242 | 12.99 | 1 | Aidan Malpas | #2 | 60 metres mini hurdles • Indl. | BOYS U12 | Fredag kl. 10:00 | |
14 | 296 | 11.05 | 3 | Oscar Bergqvist | 10.99 | 60 metres mini hurdles • Finale | BOYS U12 | Fredag kl. 10:10 | |
15 | 247 | 12.09 | 2 | Vincent Recupero | 12.15 | 60 metres mini hurdles • Finale | BOYS U12 | Fredag kl. 10:10 | |
16 | 242 | 12.83 | 2 | Aidan Malpas | 12.99 | 60 metres mini hurdles • Finale | BOYS U12 | Fredag kl. 10:10 | |
17 | 280 | 13.89 | 4 | Ernest Bragg | #2 | 100 metres • Indl. | BOYS U14 | Fredag kl. 10:15 | |
18 | 238 | 13.11 | 1 | Will Ferrinder | #1 | 100 metres • Indl. | BOYS U14 | Fredag kl. 10:15 | |
19 | 200 | DNS | Morgan McCauley | #1 | 100 metres • Indl. | GIRLS U14 | Fredag kl. 10:27 | ||
20 | 229 | 15.17 | 6 | Emilia Sigthorsdottir | #4 | 100 metres • Indl. | GIRLS U14 | Fredag kl. 10:27 | |
21 | 226 | 16.13 | 6 | Fumika Sakanoue | #1 | 100 metres • Indl. | GIRLS U14 | Fredag kl. 10:27 | |
22 | 277 | 14.74 | 3 | Alice Ramoin | #2 | 100 metres • Indl. | GIRLS U14 | Fredag kl. 10:27 | |
23 | 222 | 15.67 | 5 | Luisa Gomiero | #3 | 100 metres • Indl. | GIRLS U14 | Fredag kl. 10:27 | |
24 | 244 | 11.84 | 1 | Else Vander Stichele | #1 | 60 metres mini hurdles • Indl. | GIRLS U12 | Fredag kl. 10:30 | |
25 | 259 | 12.46 | 2 | Hanne Siebens | #2 | 60 metres mini hurdles • Indl. | GIRLS U12 | Fredag kl. 10:30 | |
26 | 262 | 3.51 | 5 | Clara Eriksson Clay | #3 | Long jump • Finale | GIRLS U12 | Fredag kl. 10:30 | |
27 | 244 | 3.34 | 8 | Else Vander Stichele | #2 | Long jump • Finale | GIRLS U12 | Fredag kl. 10:30 | |
28 | 254 | 3.68 | 3 | Nina Santoro | #1 | Long jump • Finale | GIRLS U12 | Fredag kl. 10:30 | |
29 | 204 | 4.01 | 13 | Sissy DePourtales | #1 | Shot put • Finale | GIRLS U16 | Fredag kl. 10:30 | |
30 | 255 | 14.29 | 1 | Carlos Haesaerts | #1 | 100 metres • Indl. | BOYS U12 | Fredag kl. 10:39 | |
31 | 256 | 15.72 | 4 | Taiyo Hever | #4 | 100 metres • Indl. | BOYS U12 | Fredag kl. 10:39 | |
32 | 290 | 15.40 | 4 | Pavel Singh | #3 | 100 metres • Indl. | BOYS U12 | Fredag kl. 10:39 | |
33 | 260 | 14.97 | 3 | Oscar Macrae | #2 | 100 metres • Indl. | BOYS U12 | Fredag kl. 10:39 | |
34 | 244 | 11.73 | 1 | Else Vander Stichele | 11.84 | 60 metres mini hurdles • Finale | GIRLS U12 | Fredag kl. 10:40 | |
35 | 259 | 12.11 | 1 | Hanne Siebens | 12.46 | 60 metres mini hurdles • Finale | GIRLS U12 | Fredag kl. 10:40 | |
36 | 262 | 15.44 | 2 | Clara Eriksson Clay | #1 | 100 metres • Indl. | GIRLS U12 | Fredag kl. 10:51 | |
37 | 265 | 16.34 | 3 | Kaylin Zaal | #2 | 100 metres • Indl. | GIRLS U12 | Fredag kl. 10:51 | |
38 | 294 | 15.53 | 1 | Julia Winfield | #3 | 100 metres • Indl. | GIRLS U12 | Fredag kl. 10:51 | |
39 | 235 | 4.55.64 | 5 | Paul Vanderstichele | #2 | 1500 metres • Finale | BOYS U16 | Fredag kl. 11:30 | |
40 | 215 | 4.54.83 | 4 | Dillon Forsyth | #1 | 1500 metres • Finale | BOYS U16 | Fredag kl. 11:30 | |
41 | 276 | 5.46.71 | 1 | Estelle Rollinger | #1 | 1500 metres • Finale | GIRLS U16 | Fredag kl. 11:40 | |
42 | 282 | 5.33.48 | 10 | Odil Bekmirzhaev | #2 | 1500 metres • Finale | BOYS U14 | Fredag kl. 11:50 | |
43 | 210 | 5.00.62 | 2 | Jasur Bekmirzhaev | #1 | 1500 metres • Finale | BOYS U14 | Fredag kl. 11:50 | |
44 | 241 | 6.22.35 | 12 | Emeraude Vanholder | #4 | 1500 metres • Finale | GIRLS U14 | Fredag kl. 12:00 | |
45 | 248 | 5.43.11 | 5 | Isabella Bunnag | #1 | 1500 metres • Finale | GIRLS U14 | Fredag kl. 12:00 | |
46 | 239 | 5.24.03 | 1 | Emilie Barberon | #2 | 1500 metres • Finale | GIRLS U14 | Fredag kl. 12:00 | |
47 | 225 | 6.04.18 | 10 | Chloe Recupero | #3 | 1500 metres • Finale | GIRLS U14 | Fredag kl. 12:00 | |
48 | 215 | 1.61 | 4 | Dillon Forsyth | #1 | High jump • Finale | BOYS U16 | Fredag kl. 12:00 | |
49 | 282 | 3.50 | 22 | Odil Bekmirzhaev | #2 | Long jump • Finale | BOYS U14 | Fredag kl. 12:00 | |
50 | 280 | DNS | Ernest Bragg | #1 | Long jump • Finale | BOYS U14 | Fredag kl. 12:00 | ||
51 | 275 | 6.79 | 6 | Sydney Forster | #1 | Shot put • Finale | GIRLS U14 | Fredag kl. 12:00 | |
52 | 229 | 6.80 | 5 | Emilia Sigthorsdottir | #2 | Shot put • Finale | GIRLS U14 | Fredag kl. 12:00 | |
53 | 249 | 5.21 | 17 | Alice Robbiano | #4 | Shot put • Finale | GIRLS U14 | Fredag kl. 12:00 | |
54 | 225 | 6.07 | 10 | Chloe Recupero | #3 | Shot put • Finale | GIRLS U14 | Fredag kl. 12:00 | |
55 | 296 | 6.04.14 | 11 | Oscar Bergqvist | #4 | 1500 metres • Finale | BOYS U12 | Fredag kl. 12:10 | |
56 | 247 | 5.24.40 | 3 | Vincent Recupero | #1 | 1500 metres • Finale | BOYS U12 | Fredag kl. 12:10 | |
57 | 242 | 6.05.80 | 12 | Aidan Malpas | #2 | 1500 metres • Finale | BOYS U12 | Fredag kl. 12:10 | |
58 | 240 | 5.49.79 | 7 | Anton Karlstedt | #3 | 1500 metres • Finale | BOYS U12 | Fredag kl. 12:10 | |
59 | 244 | 5.49.76 | 3 | Else Vander Stichele | #2 | 1500 metres • Finale | GIRLS U12 | Fredag kl. 12:20 | |
60 | 254 | 6.16.87 | 8 | Nina Santoro | #1 | 1500 metres • Finale | GIRLS U12 | Fredag kl. 12:20 | |
61 | 259 | 5.58.57 | 5 | Hanne Siebens | #3 | 1500 metres • Finale | GIRLS U12 | Fredag kl. 12:20 | |
62 | 274 | 26.23 | 1 | Ethan Douglas | #4 | 200 metres • Indl. | BOYS U16 | Fredag kl. 12:45 | |
63 | 215 | 27.28 | 4 | Dillon Forsyth | #2 | 200 metres • Indl. | BOYS U16 | Fredag kl. 12:45 | |
64 | 202 | 24.84 | 1 | Senan Costigan | #1 | 200 metres • Indl. | BOYS U16 | Fredag kl. 12:45 | |
65 | 216 | 26.02 | 2 | Timon Hever | #3 | 200 metres • Indl. | BOYS U16 | Fredag kl. 12:45 | |
66 | 204 | 32.06 | 2 | Sissy DePourtales | #1 | 200 metres • Indl. | GIRLS U16 | Fredag kl. 12:54 | |
67 | 280 | 28.93 | 3 | Ernest Bragg | #2 | 200 metres • Indl. | BOYS U14 | Fredag kl. 13:00 | |
68 | 238 | 26.84 | 1 | Will Ferrinder | #1 | 200 metres • Indl. | BOYS U14 | Fredag kl. 13:00 | |
69 | 271 | 35.26 | 6 | Veronika Khmelnitskaya | #1 | 200 metres • Indl. | GIRLS U14 | Fredag kl. 13:12 | |
70 | 200 | DNS | Morgan McCauley | 200 metres • Indl. | GIRLS U14 | Fredag kl. 13:12 | |||
71 | 229 | 31.88 | 3 | Emilia Sigthorsdottir | #3 | 200 metres • Indl. | GIRLS U14 | Fredag kl. 13:12 | |
72 | 277 | 31.40 | 3 | Alice Ramoin | #2 | 200 metres • Indl. | GIRLS U14 | Fredag kl. 13:12 | |
73 | 222 | 32.68 | 6 | Luisa Gomiero | #4 | 200 metres • Indl. | GIRLS U14 | Fredag kl. 13:12 | |
74 | 295 | 31.34 | 2 | Lucas Hubeau | #2 | 200 metres • Indl. | BOYS U12 | Fredag kl. 13:24 | |
75 | 255 | 30.31 | 1 | Carlos Haesaerts | #1 | 200 metres • Indl. | BOYS U12 | Fredag kl. 13:24 | |
76 | 290 | 31.97 | 3 | Pavel Singh | #4 | 200 metres • Indl. | BOYS U12 | Fredag kl. 13:24 | |
77 | 260 | 31.68 | 3 | Oscar Macrae | #3 | 200 metres • Indl. | BOYS U12 | Fredag kl. 13:24 | |
78 | 204 | 1.23 | 6 | Sissy DePourtales | #1 | High jump • Finale | GIRLS U16 | Fredag kl. 13:30 | |
79 | 271 | 3.38 | 22 | Veronika Khmelnitskaya | #1 | Long jump • Finale | GIRLS U14 | Fredag kl. 13:30 | |
80 | 241 | 3.10 | 26 | Emeraude Vanholder | #4 | Long jump • Finale | GIRLS U14 | Fredag kl. 13:30 | |
81 | 226 | 3.66 | 15 | Fumika Sakanoue | #3 | Long jump • Finale | GIRLS U14 | Fredag kl. 13:30 | |
82 | 277 | 3.39 | 21 | Alice Ramoin | #2 | Long jump • Finale | GIRLS U14 | Fredag kl. 13:30 | |
83 | 201 | 6.50 | 17 | Sam Morris | #2 | Shot put • Finale | BOYS U14 | Fredag kl. 13:30 | |
84 | 210 | 7.53 | 13 | Jasur Bekmirzhaev | #1 | Shot put • Finale | BOYS U14 | Fredag kl. 13:30 | |
85 | 283 | 17.45 | 3 | Rachael Crawford | Discus throw • Finale | GIRLS +16 | Fredag kl. 13:30 | ||
86 | 251 | 15.03 | 11 | David Hoerger | #1 | Discus throw • Finale | BOYS U16 | Fredag kl. 13:30 | |
87 | 235 | 18.76 | 5 | Paul Vanderstichele | #2 | Discus throw • Finale | BOYS U16 | Fredag kl. 13:30 | |
88 | 262 | 32.54 | 1 | Clara Eriksson Clay | #1 | 200 metres • Indl. | GIRLS U12 | Fredag kl. 13:36 | |
89 | 265 | 33.81 | 3 | Kaylin Zaal | #2 | 200 metres • Indl. | GIRLS U12 | Fredag kl. 13:36 | |
90 | 294 | 32.75 | 3 | Julia Winfield | #3 | 200 metres • Indl. | GIRLS U12 | Fredag kl. 13:36 | |
91 | 258 | DNS | Stephanie Decamp | #1 | 400 metres • Finale | GIRLS +16 | Fredag kl. 14:34 | ||
92 | 235 | 1.04.84 | 5 | Paul Vanderstichele | #4 | 400 metres • Indl. | BOYS U16 | Fredag kl. 14:38 | |
93 | 274 | 1.01.69 | 4 | Ethan Douglas | #2 | 400 metres • Indl. | BOYS U16 | Fredag kl. 14:38 | |
94 | 202 | 55.13 | 1 | Senan Costigan | #1 | 400 metres • Indl. | BOYS U16 | Fredag kl. 14:38 | |
95 | 216 | 1.00.76 | 3 | Timon Hever | #3 | 400 metres • Indl. | BOYS U16 | Fredag kl. 14:38 | |
96 | 204 | DNS | Sissy DePourtales | #1 | 400 metres • Indl. | GIRLS U16 | Fredag kl. 14:50 | ||
97 | 201 | DNS | Sam Morris | #2 | 400 metres • Indl. | BOYS U14 | Fredag kl. 14:58 | ||
98 | 238 | 59.89 | 1 | Will Ferrinder | #1 | 400 metres • Indl. | BOYS U14 | Fredag kl. 14:58 | |
99 | 200 | DNS | Morgan McCauley | #1 | High jump • Finale | GIRLS U14 | Fredag kl. 15:00 | ||
100 | 248 | 1.15 | 17 | Isabella Bunnag | #4 | High jump • Finale | GIRLS U14 | Fredag kl. 15:00 | |
101 | 277 | DNS | Alice Ramoin | #2 | High jump • Finale | GIRLS U14 | Fredag kl. 15:00 | ||
102 | 222 | 1.25 | 8 | Luisa Gomiero | #3 | High jump • Finale | GIRLS U14 | Fredag kl. 15:00 | |
103 | 296 | 29.88 | 20 | Oscar Bergqvist | #4 | Ball throw • Finale | BOYS U12 | Fredag kl. 15:00 | |
104 | 247 | 37.06 | 4 | Vincent Recupero | #1 | Ball throw • Finale | BOYS U12 | Fredag kl. 15:00 | |
105 | 260 | 30.92 | 17 | Oscar Macrae | #2 | Ball throw • Finale | BOYS U12 | Fredag kl. 15:00 | |
106 | 240 | 31.55 | 13 | Anton Karlstedt | #3 | Ball throw • Finale | BOYS U12 | Fredag kl. 15:00 | |
107 | 289 | 1.12.88 | 3 | Madeleine Eriksen | #4 | 400 metres • Indl. | GIRLS U14 | Fredag kl. 15:14 | |
108 | 271 | 1.16.26 | 6 | Veronika Khmelnitskaya | #3 | 400 metres • Indl. | GIRLS U14 | Fredag kl. 15:14 | |
109 | 226 | 1.13.87 | 3 | Fumika Sakanoue | #2 | 400 metres • Indl. | GIRLS U14 | Fredag kl. 15:14 | |
110 | 239 | 1.10.23 | 2 | Emilie Barberon | #1 | 400 metres • Indl. | GIRLS U14 | Fredag kl. 15:14 | |
111 | 295 | 1.10.67 | 2 | Lucas Hubeau | #3 | 400 metres • Indl. | BOYS U12 | Fredag kl. 15:30 | |
112 | 255 | 1.09.81 | 1 | Carlos Haesaerts | #1 | 400 metres • Indl. | BOYS U12 | Fredag kl. 15:30 | |
113 | 290 | 1.14.41 | 4 | Pavel Singh | #2 | 400 metres • Indl. | BOYS U12 | Fredag kl. 15:30 | |
114 | 240 | 1.18.03 | 6 | Anton Karlstedt | #4 | 400 metres • Indl. | BOYS U12 | Fredag kl. 15:30 | |
115 | 262 | 1.14.34 | 1 | Clara Eriksson Clay | #2 | 400 metres • Indl. | GIRLS U12 | Fredag kl. 15:46 | |
116 | 265 | 1.16.87 | 2 | Kaylin Zaal | #3 | 400 metres • Indl. | GIRLS U12 | Fredag kl. 15:46 | |
117 | 294 | 1.15.61 | 3 | Julia Winfield | #4 | 400 metres • Indl. | GIRLS U12 | Fredag kl. 15:46 | |
118 | 254 | 1.12.64 | 1 | Nina Santoro | #1 | 400 metres • Indl. | GIRLS U12 | Fredag kl. 15:46 | |
119 | 48.72 | 2 | Luxembourg • A | #1 | 4 x 100 metres relay • Finale | BOYS U16 | Fredag kl. 16:40 | ||
120 | 1.01.86 | 4 | Luxembourg • B | #2 | 4 x 100 metres relay • Finale | GIRLS U14 | Fredag kl. 17:00 | ||
121 | 59.04 | 6 | Luxembourg • A | #1 | 4 x 100 metres relay • Finale | GIRLS U14 | Fredag kl. 17:00 | ||
122 | 58.28 | 1 | Luxembourg • A | #1 | 4 x 100 metres relay • Finale | BOYS U12 | Fredag kl. 17:10 | ||
123 | 1.03.64 | 2 | Luxembourg • B | #2 | 4 x 100 metres relay • Finale | BOYS U12 | Fredag kl. 17:10 | ||
124 | 1.02.91 | 4 | Luxembourg • A | #1 | 4 x 100 metres relay • Finale | GIRLS U12 | Fredag kl. 17:15 | ||
125 | 262 | 14.84 | 1 | Clara Eriksson Clay | 15.44 | 100 metres • Semi | GIRLS U12 | Lørdag kl. 9:00 | |
126 | 265 | 16.26 | 7 | Kaylin Zaal | 16.34 | 100 metres • Semi | GIRLS U12 | Lørdag kl. 9:00 | |
127 | 294 | 15.06 | 2 | Julia Winfield | 15.53 | 100 metres • Semi | GIRLS U12 | Lørdag kl. 9:00 | |
128 | 294 | 1.33 | 1 | Julia Winfield | #1 | High jump • Finale | GIRLS U12 | Lørdag kl. 9:00 | |
129 | 259 | 1.30 | 3 | Hanne Siebens | #2 | High jump • Finale | GIRLS U12 | Lørdag kl. 9:00 | |
130 | 276 | 4.61 | Estelle Rollinger | #1 | Long jump • Finale | GIRLS U16 | Lørdag kl. 9:00 | ||
131 | 251 | 7.33 | 13 | David Hoerger | #1 | Shot put • Finale | BOYS U16 | Lørdag kl. 9:00 | |
132 | 289 | 11.44 | 11 | Madeleine Eriksen | #1 | Discus throw • Finale | GIRLS U14 | Lørdag kl. 9:00 | |
133 | 200 | DNS | Morgan McCauley | #2 | Discus throw • Finale | GIRLS U14 | Lørdag kl. 9:00 | ||
134 | 239 | 11.90 | 9 | Emilie Barberon | #3 | Discus throw • Finale | GIRLS U14 | Lørdag kl. 9:00 | |
135 | 249 | 8.22 | 13 | Alice Robbiano | #4 | Discus throw • Finale | GIRLS U14 | Lørdag kl. 9:00 | |
136 | 255 | 14.24 | 2 | Carlos Haesaerts | 14.29 | 100 metres • Semi | BOYS U12 | Lørdag kl. 9:06 | |
137 | 256 | 15.54 | 8 | Taiyo Hever | 15.72 | 100 metres • Semi | BOYS U12 | Lørdag kl. 9:06 | |
138 | 290 | 15.46 | 6 | Pavel Singh | 15.40 | 100 metres • Semi | BOYS U12 | Lørdag kl. 9:06 | |
139 | 260 | 15.06 | 4 | Oscar Macrae | 14.97 | 100 metres • Semi | BOYS U12 | Lørdag kl. 9:06 | |
140 | 229 | 15.20 | 7 | Emilia Sigthorsdottir | 15.17 | 100 metres • Semi | GIRLS U14 | Lørdag kl. 9:12 | |
141 | 277 | 14.70 | 3 | Alice Ramoin | 14.74 | 100 metres • Semi | GIRLS U14 | Lørdag kl. 9:12 | |
142 | 280 | 13.90 | 6 | Ernest Bragg | 13.89 | 100 metres • Semi | BOYS U14 | Lørdag kl. 9:18 | |
143 | 238 | 13.24 | 3 | Will Ferrinder | 13.11 | 100 metres • Semi | BOYS U14 | Lørdag kl. 9:18 | |
144 | 275 | 14.57.50 | 9 | Sydney Forster | #3 | 3000 metres • Finale | GIRLS U14 | Lørdag kl. 9:45 | |
145 | 241 | 14.06.74 | 7 | Emeraude Vanholder | #4 | 3000 metres • Finale | GIRLS U14 | Lørdag kl. 9:45 | |
146 | 248 | 12.47.84 | 3 | Isabella Bunnag | #1 | 3000 metres • Finale | GIRLS U14 | Lørdag kl. 9:45 | |
147 | 225 | 13.34.73 | 5 | Chloe Recupero | #2 | 3000 metres • Finale | GIRLS U14 | Lørdag kl. 9:45 | |
148 | 276 | 13.27.12 | 1 | Estelle Rollinger | #1 | 3000 metres • Finale | GIRLS U16 | Lørdag kl. 9:45 | |
149 | 282 | 12.08.50 | 8 | Odil Bekmirzhaev | #2 | 3000 metres • Finale | BOYS U14 | Lørdag kl. 10:05 | |
150 | 210 | 10.52.78 | 2 | Jasur Bekmirzhaev | #1 | 3000 metres • Finale | BOYS U14 | Lørdag kl. 10:05 | |
151 | 255 | 1.26 | 5 | Carlos Haesaerts | #2 | High jump • Finale | BOYS U12 | Lørdag kl. 10:30 | |
152 | 256 | 1.10 | 11 | Taiyo Hever | #3 | High jump • Finale | BOYS U12 | Lørdag kl. 10:30 | |
153 | 242 | 1.23 | 6 | Aidan Malpas | #4 | High jump • Finale | BOYS U12 | Lørdag kl. 10:30 | |
154 | 260 | NR | 1.49 | 1 | Oscar Macrae | #1 | High jump • Finale | BOYS U12 | Lørdag kl. 10:30 |
155 | 251 | 3.65 | 18 | David Hoerger | #4 | Long jump • Finale | BOYS U16 | Lørdag kl. 10:30 | |
156 | 274 | DNS | Ethan Douglas | #2 | Long jump • Finale | BOYS U16 | Lørdag kl. 10:30 | ||
157 | 202 | 4.94 | 7 | Senan Costigan | #1 | Long jump • Finale | BOYS U16 | Lørdag kl. 10:30 | |
158 | 216 | 4.69 | 11 | Timon Hever | #3 | Long jump • Finale | BOYS U16 | Lørdag kl. 10:30 | |
159 | 201 | 12.33 | 18 | Sam Morris | #1 | Discus throw • Finale | BOYS U14 | Lørdag kl. 10:30 | |
160 | 295 | 31.16 | 4 | Lucas Hubeau | 31.34 | 200 metres • Semi | BOYS U12 | Lørdag kl. 10:45 | |
161 | 255 | 29.76 | 1 | Carlos Haesaerts | 30.31 | 200 metres • Semi | BOYS U12 | Lørdag kl. 10:45 | |
162 | 290 | 31.31 | 5 | Pavel Singh | 31.97 | 200 metres • Semi | BOYS U12 | Lørdag kl. 10:45 | |
163 | 260 | 30.34 | 4 | Oscar Macrae | 31.68 | 200 metres • Semi | BOYS U12 | Lørdag kl. 10:45 | |
164 | 229 | 31.81 | 4 | Emilia Sigthorsdottir | 31.88 | 200 metres • Semi | GIRLS U14 | Lørdag kl. 10:53 | |
165 | 277 | 31.00 | 4 | Alice Ramoin | 31.40 | 200 metres • Semi | GIRLS U14 | Lørdag kl. 10:53 | |
166 | 280 | 29.10 | 6 | Ernest Bragg | 28.93 | 200 metres • Semi | BOYS U14 | Lørdag kl. 11:01 | |
167 | 238 | 26.68 | 2 | Will Ferrinder | 26.84 | 200 metres • Semi | BOYS U14 | Lørdag kl. 11:01 | |
168 | 262 | 1.11.07 | 4 | Clara Eriksson Clay | 1.14.34 | 400 metres • Finale | GIRLS U12 | Lørdag kl. 11:45 | |
169 | 265 | 1.18.68 | 7 | Kaylin Zaal | 1.16.87 | 400 metres • Finale | GIRLS U12 | Lørdag kl. 11:45 | |
170 | 294 | 1.16.90 | 6 | Julia Winfield | 1.15.61 | 400 metres • Finale | GIRLS U12 | Lørdag kl. 11:45 | |
171 | 254 | 1.10.96 | 2 | Nina Santoro | 1.12.64 | 400 metres • Finale | GIRLS U12 | Lørdag kl. 11:45 | |
172 | 295 | 1.11.01 | 4 | Lucas Hubeau | 1.10.67 | 400 metres • Finale | BOYS U12 | Lørdag kl. 11:49 | |
173 | 255 | 1.09.01 | 3 | Carlos Haesaerts | 1.09.81 | 400 metres • Finale | BOYS U12 | Lørdag kl. 11:49 | |
174 | 289 | 1.14.43 | 7 | Madeleine Eriksen | 1.12.88 | 400 metres • Finale | GIRLS U14 | Lørdag kl. 11:53 | |
175 | 239 | 1.09.73 | 4 | Emilie Barberon | 1.10.23 | 400 metres • Finale | GIRLS U14 | Lørdag kl. 11:53 | |
176 | 238 | 58.88 | 2 | Will Ferrinder | 59.89 | 400 metres • Finale | BOYS U14 | Lørdag kl. 11:57 | |
177 | 280 | 1.35 | 12 | Ernest Bragg | #2 | High jump • Finale | BOYS U14 | Lørdag kl. 12:00 | |
178 | 201 | 1.25 | 18 | Sam Morris | #3 | High jump • Finale | BOYS U14 | Lørdag kl. 12:00 | |
179 | 238 | 1.58 | 1 | Will Ferrinder | #1 | High jump • Finale | BOYS U14 | Lørdag kl. 12:00 | |
180 | 296 | 1.82 | 5 | Oscar Bergqvist | #1 | Standing long jump • Finale | BOYS U12 | Lørdag kl. 12:00 | |
181 | 258 | DNS | Stephanie Decamp | #2 | Shot put • Finale | GIRLS +16 | Lørdag kl. 12:00 | ||
182 | 283 | 6.36 | 4 | Rachael Crawford | #1 | Shot put • Finale | GIRLS +16 | Lørdag kl. 12:00 | |
183 | 276 | 11.20 | 8 | Estelle Rollinger | #2 | Discus throw • Finale | GIRLS U16 | Lørdag kl. 12:00 | |
184 | 204 | 14.28 | 5 | Sissy DePourtales | #1 | Discus throw • Finale | GIRLS U16 | Lørdag kl. 12:00 | |
185 | 202 | DNS | Senan Costigan | 55.13 | 400 metres • Finale | BOYS U16 | Lørdag kl. 12:05 | ||
186 | 216 | 59.97 | 7 | Timon Hever | 1.00.76 | 400 metres • Finale | BOYS U16 | Lørdag kl. 12:05 | |
187 | 262 | 15.18 | 3 | Clara Eriksson Clay | 14.84 | 100 metres • Finale | GIRLS U12 | Lørdag kl. 12:30 | |
188 | 294 | 15.75 | 7 | Julia Winfield | 15.06 | 100 metres • Finale | GIRLS U12 | Lørdag kl. 12:30 | |
189 | 255 | 14.10 | 3 | Carlos Haesaerts | 14.24 | 100 metres • Finale | BOYS U12 | Lørdag kl. 12:33 | |
190 | 277 | 14.93 | 7 | Alice Ramoin | 14.70 | 100 metres • Finale | GIRLS U14 | Lørdag kl. 12:36 | |
191 | 238 | 13.42 | 7 | Will Ferrinder | 13.24 | 100 metres • Finale | BOYS U14 | Lørdag kl. 12:39 | |
192 | 274 | 13.00 | 5 | Ethan Douglas | 12.87 | 100 metres • Finale | BOYS U16 | Lørdag kl. 12:45 | |
193 | 202 | DNS | Senan Costigan | 12.15 | 100 metres • Finale | BOYS U16 | Lørdag kl. 12:45 | ||
194 | 216 | 13.00 | 6 | Timon Hever | 12.71 | 100 metres • Finale | BOYS U16 | Lørdag kl. 12:45 | |
195 | 283 | 13.73 | 2 | Rachael Crawford | #1 | 100 metres • Finale | GIRLS +16 | Lørdag kl. 12:48 | |
196 | 244 | 2.55.64 | 4 | Else Vander Stichele | #2 | 800 metres • Finale | GIRLS U12 | Lørdag kl. 13:05 | |
197 | 254 | 2.58.90 | 7 | Nina Santoro | #1 | 800 metres • Finale | GIRLS U12 | Lørdag kl. 13:05 | |
198 | 259 | 2.57.82 | 6 | Hanne Siebens | #3 | 800 metres • Finale | GIRLS U12 | Lørdag kl. 13:05 | |
199 | 295 | 2.41.64 | 3 | Lucas Hubeau | #2 | 800 metres • Finale | BOYS U12 | Lørdag kl. 13:13 | |
200 | 256 | 2.57.55 | 8 | Taiyo Hever | #4 | 800 metres • Finale | BOYS U12 | Lørdag kl. 13:13 | |
201 | 247 | 2.43.69 | 4 | Vincent Recupero | #1 | 800 metres • Finale | BOYS U12 | Lørdag kl. 13:13 | |
202 | 242 | 2.58.56 | 11 | Aidan Malpas | #3 | 800 metres • Finale | BOYS U12 | Lørdag kl. 13:13 | |
203 | 275 | 3.14.58 | 17 | Sydney Forster | #3 | 800 metres • Finale | GIRLS U14 | Lørdag kl. 13:21 | |
204 | 248 | 2.53.16 | 4 | Isabella Bunnag | #1 | 800 metres • Finale | GIRLS U14 | Lørdag kl. 13:21 | |
205 | 239 | 2.39.69 | 1 | Emilie Barberon | #2 | 800 metres • Finale | GIRLS U14 | Lørdag kl. 13:21 | |
206 | 249 | 3.04.45 | 12 | Alice Robbiano | #4 | 800 metres • Finale | GIRLS U14 | Lørdag kl. 13:21 | |
207 | 282 | 2.48.85 | 9 | Odil Bekmirzhaev | #2 | 800 metres • Finale | BOYS U14 | Lørdag kl. 13:29 | |
208 | 210 | 2.27.32 | 2 | Jasur Bekmirzhaev | #1 | 800 metres • Finale | BOYS U14 | Lørdag kl. 13:29 | |
209 | 258 | DNS | Stephanie Decamp | #2 | Long jump • Finale | GIRLS +16 | Lørdag kl. 13:30 | ||
210 | 283 | 4.02 | 8 | Rachael Crawford | #1 | Long jump • Finale | GIRLS +16 | Lørdag kl. 13:30 | |
211 | 235 | 2.21.64 | 6 | Paul Vanderstichele | #2 | 800 metres • Finale | BOYS U16 | Lørdag kl. 13:37 | |
212 | 215 | 2.20.94 | 5 | Dillon Forsyth | #1 | 800 metres • Finale | BOYS U16 | Lørdag kl. 13:37 | |
213 | 276 | 2.50.16 | 1 | Estelle Rollinger | #1 | 800 metres • Finale | GIRLS U16 | Lørdag kl. 13:45 | |
214 | 258 | DNS | Stephanie Decamp | #1 | 800 metres • Finale | GIRLS +16 | Lørdag kl. 13:45 | ||
215 | 262 | 32.93 | 6 | Clara Eriksson Clay | 32.54 | 200 metres • Finale | GIRLS U12 | Lørdag kl. 14:10 | |
216 | 294 | 32.97 | 7 | Julia Winfield | 32.75 | 200 metres • Finale | GIRLS U12 | Lørdag kl. 14:10 | |
217 | 255 | 30.67 | 2 | Carlos Haesaerts | 29.76 | 200 metres • Finale | BOYS U12 | Lørdag kl. 14:14 | |
218 | 260 | 30.87 | 3 | Oscar Macrae | 30.34 | 200 metres • Finale | BOYS U12 | Lørdag kl. 14:14 | |
219 | 277 | 31.42 | 5 | Alice Ramoin | 31.00 | 200 metres • Finale | GIRLS U14 | Lørdag kl. 14:18 | |
220 | 238 | 27.30 | 4 | Will Ferrinder | 26.68 | 200 metres • Finale | BOYS U14 | Lørdag kl. 14:22 | |
221 | 204 | 32.26 | 5 | Sissy DePourtales | 32.06 | 200 metres • Finale | GIRLS U16 | Lørdag kl. 14:26 | |
222 | 274 | 26.23 | 3 | Ethan Douglas | 26.23 | 200 metres • Finale | BOYS U16 | Lørdag kl. 14:30 | |
223 | 202 | DNS | Senan Costigan | 24.84 | 200 metres • Finale | BOYS U16 | Lørdag kl. 14:30 | ||
224 | 216 | 26.48 | 4 | Timon Hever | 26.02 | 200 metres • Finale | BOYS U16 | Lørdag kl. 14:30 | |
225 | 283 | 28.79 | 2 | Rachael Crawford | #1 | 200 metres • Finale | GIRLS +16 | Lørdag kl. 14:34 | |
226 | 4.57.56 | 1 | Luxembourg • A | #1 | 4 x 400 metres relay • Finale | GIRLS U12 | Lørdag kl. 15:00 | ||
227 | 4.56.44 | 2 | Luxembourg • A | #1 | 4 x 400 metres relay • Finale | BOYS U12 | Lørdag kl. 15:05 | ||
228 | 5.07.65 | 1 | Luxembourg • B | #2 | 4 x 400 metres relay • Finale | BOYS U12 | Lørdag kl. 15:05 | ||
229 | 5.13.47 | 2 | Luxembourg • B | #2 | 4 x 400 metres relay • Finale | GIRLS U14 | Lørdag kl. 15:20 | ||
230 | 4.50.35 | 2 | Luxembourg • A | #1 | 4 x 400 metres relay • Finale | GIRLS U14 | Lørdag kl. 15:20 | ||
231 | DNS | Luxembourg • A | #1 | 4 x 400 metres relay • Finale | BOYS U16 | Lørdag kl. 15:50 | |||
232 | 4.15.31 | 2 | Luxembourg • A | #1 | 4 x 400 metres relay • Finale | BOYS +16 | Lørdag kl. 16:00 |