Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
3-4 maj, 2014
Arrangør: Amager AC
Greve Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 333 | 11.81 | 3 | Aleksander H. Wiingaard -02 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:20 | |
2 | 333 | DNS | Aleksander H. Wiingaard -02 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:30 | ||
3 | 333 | 1.41 | 3 | Aleksander H. Wiingaard -02 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:45 | |
4 | 333 | DNS | Aleksander H. Wiingaard -02 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:00 | ||
5 | 333 | 26.77 | 2 | Aleksander H. Wiingaard -02 | Diskoskast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 | |
6 | 333 | 32.62 | 4 | Aleksander H. Wiingaard -02 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 | |
7 | 334 | NM | Amalie Øbakke Lange -96 | Hammerkast • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:30 | ||
8 | 335 | DNS | Anne Søgaard -98 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:30 | ||
9 | 336 | 17.68 | 7 | Anton R. Frederiksen -03 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:55 | |
10 | 336 | 35.95 | 9 | Anton R. Frederiksen -03 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:10 | |
11 | 337 | 10.55 | 5 | Christina Ghandforoush -04 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 | |
12 | 337 | 3.18 | 25 | Christina Ghandforoush -04 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
13 | 338 | 11.64 | 5 | Christoffer H. Wiingaard -99 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | |
14 | 338 | DNS | Christoffer H. Wiingaard -99 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:55 | ||
15 | 338 | 43.11 | 2 | Christoffer H. Wiingaard -99 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
16 | 338 | 33.16 | 8 | Christoffer H. Wiingaard -99 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
17 | 339 | 8.91 | 13 | Emil R. Frederiksen -07 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |
18 | 339 | 1.95 | 12 | Emil R. Frederiksen -07 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | |
19 | 339 | 16.23 | 5 | Emil R. Frederiksen -07 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:00 | |
20 | 340 | 1.40 | 4 | Frida Ahlmann -98 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 | |
21 | 341 | 8.82 | 13 | Frida R. Frederiksen -07 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
22 | 341 | 2.08 | 12 | Frida R. Frederiksen -07 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
23 | 341 | 8.33 | 13 | Frida R. Frederiksen -07 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |
24 | 342 | 12.70 | 6 | Frida Revall -06 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 | |
25 | 342 | 2.28 | 26 | Frida Revall -06 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
26 | 342 | 10.71 | 7 | Frida Revall -06 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 | |
27 | 343 | 8.89 | 12 | Gustav Q. Vestergaard -06 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |
28 | 343 | 2.26 | 5 | Gustav Q. Vestergaard -06 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | |
29 | 343 | 13.09 | 11 | Gustav Q. Vestergaard -06 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:00 | |
30 | 344 | DNS | Henning Elmer -99 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
31 | 344 | DNS | Henning Elmer -99 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:35 | ||
32 | 344 | DNS | Henning Elmer -99 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
33 | 345 | 8.85 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 8.92 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
34 | 345 | 8.83 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 8.85 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:40 |
35 | 345 | DNS | Ida Boe Rasmussen -03 | 14.53 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:35 | |
36 | 345 | 10.15 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 10.23 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 |
37 | 345 | 10.62 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 10.15 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 |
38 | 345 | 4.02 | 7 | Ida Boe Rasmussen -03 | 4.47 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
39 | 346 | 1.25 | 8 | Julie Møller -02 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 | |
40 | 346 | DNS | Julie Møller -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:00 | ||
41 | 346 | 5.40 | 22 | Julie Møller -02 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 | |
42 | 347 | DNS | Kasper Andersson -97 | 12.25 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:05 | |
43 | 347 | 38.83 | 20 | Kasper Andersson -97 | 39.00 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 |
44 | 113 | 24.82 | 8 | Kenneth Pedersen -97 | 25.24 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:10 |
45 | 113 | 1.86 | 1 | Kenneth Pedersen -97 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:25 | |
46 | 348 | 1.13.96 | 3 | Louise Høkilde Wassmann -03 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:15 | |
47 | 348 | 3.98 | 8 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
48 | 348 | 5.72 | 9 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 | |
49 | 349 | DNS | Maia Schnegelsberg -05 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 | ||
50 | 349 | DNS | Maia Schnegelsberg -05 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | ||
51 | 349 | DNS | Maia Schnegelsberg -05 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:40 | ||
52 | 350 | 10.84 | 4 | Manja Jørgensen -05 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 | |
53 | 350 | 2.71 | 13 | Manja Jørgensen -05 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
54 | 350 | 3.27 | 11 | Manja Jørgensen -05 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:40 | |
55 | 93 | DNS | Nicolai Ytte -85 | 21.00 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | |
56 | 351 | 23.99 | 1 | Peter Andersson -99 | 23.46 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:40 |
57 | 351 | 6.15 | 1 | Peter Andersson -99 | 6.33 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 |
58 | 352 | 12.68 | 3 | Rasmus Baltzersen -02 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:20 | |
59 | 352 | 2.01.67 | 9 | Rasmus Baltzersen -02 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 18:05 | |
60 | 352 | 5.16.71 | 7 | Rasmus Baltzersen -02 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 17:40 | |
61 | 352 | 4.30 | 13 | Rasmus Baltzersen -02 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:00 | |
62 | 352 | 22.32 | 10 | Rasmus Baltzersen -02 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 | |
63 | 353 | 9.97 | 6 | Ronja Revall -09 | 40 meter • Finale | Piger 4-5 år | Søndag kl. 10:00 | |
64 | 353 | 1.17 | 7 | Ronja Revall -09 | Længdespring • Finale | Piger 4-5 år | Søndag kl. 12:20 | |
65 | 353 | 3.79 | 6 | Ronja Revall -09 | Boldkast • Finale | Piger 4-5 år | Søndag kl. 10:30 | |
66 | 354 | 11.80 | 2 | Sara Olsson -02 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:50 | |
67 | 354 | 11.50 | 2 | Sara Olsson -02 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
68 | 354 | 11.47 | 7 | Sara Olsson -02 | 11.50 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:55 |
69 | 354 | 4.57 | 4 | Sara Olsson -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:00 | |
70 | 355 | 24.61 | 6 | Sebastian Romer -97 | 24.53 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:10 |
71 | 355 | 16.13 | 2 | Sebastian Romer -97 | 17.00 | 110 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 |
72 | 356 | 13.29 | 1 | Signe Romer -00 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
73 | 356 | 13.17 | 5 | Signe Romer -00 | 13.29 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 |
74 | 356 | 12.38 | 1 | Signe Romer -00 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
75 | 356 | 12.17 | 2 | Signe Romer -00 | 12.38 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 |
76 | 357 | 8.71 | 11 | Silas Balterzen -07 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |
77 | 357 | 1.99 | 10 | Silas Balterzen -07 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | |
78 | 357 | 16.28 | 4 | Silas Balterzen -07 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:00 | |
79 | 358 | 13.56 | 5 | Sofie Revall -98 | 14.03 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:50 |
80 | 358 | 13.67 | 7 | Sofie Revall -98 | 13.56 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:25 |
81 | 358 | 27.92 | 5 | Sofie Revall -98 | 29.23 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:00 |
82 | 358 | 5.04 | 5 | Sofie Revall -98 | 4.98 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:30 |
83 | 359 | 10.25 | 3 | Valdemar Bech Thomsen -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:25 | |
84 | 359 | 3.68 | 18 | Valdemar Bech Thomsen -04 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 |