Vindsprint 1 • Greve Stadion • Greve
23 maj, 2021
Arrangør: Greve Atletik
Sparta
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1.00.08 | 1 | Annabelle Viple -05 | 1.02.65 | 400 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 14:05 |
2 | 56.32 | 1 | Annemarie Nissen -94 | 55.86 | 400 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 14:05 |
3 | 1.00.95 | 4 | Camilla F. R. Nissen -90 | 58.74 | 400 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 14:05 |
4 | 11.30 | 8 | Emil Frænde -00 | 10.90 | 100 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 12:10 |
5 | DNS | Emil Frænde -00 | 11.30 | 100 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:10 | |
6 | 12.69 | 2 | Emilie R. Hansen -99 | 12.66 | 100 meter • Indl. | Kvinder | Søndag kl. 12:00 |
7 | 12.75 | 1 | Emilie R. Hansen -99 | 12.69 | 100 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 13:00 |
8 | 12.04 | 3 | Emma Beiter Bomme -98 | 11.95 | 100 meter • Indl. | Mænd / Kvinder | Søndag kl. 12:10 |
9 | 11.93 | 3 | Emma Beiter Bomme -98 | 12.04 | 100 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Søndag kl. 13:10 |
10 | 10.52 | 1 | Frederik Schou -96 | 10.46 | 100 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 12:10 |
11 | 10.61 | 1 | Frederik Schou -96 | 10.52 | 100 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:10 |
12 | 47.89 | 1 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 47.41 | 400 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:00 |
13 | 11.22 | 4 | Hans Christian Corlin -05 | 11.40 | 100 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 12:10 |
14 | 11.33 | 1 | Hans Christian Corlin -05 | 11.22 | 100 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:10 |
15 | 22.98 | 4 | Hans Christian Corlin -05 | 22.70 | 200 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:15 |
16 | 15.36 | 2 | Ida Beiter Bomme -01 | 14.65 | 100 meter hæk • Indl. | Kvinder | Søndag kl. 12:20 |
17 | 14.83 | 2 | Ida Beiter Bomme -01 | 15.36 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder | Søndag kl. 13:20 |
18 | 10.80 | 4 | Jacob Hvorup -99 | 10.82 | 100 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 12:10 |
19 | 10.92 | 4 | Jacob Hvorup -99 | 10.80 | 100 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:10 |
20 | DNS | Jacob Hvorup -99 | 21.67 | 200 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:15 | |
21 | 14.53 | 1 | Klara Skriver Loessl -02 | 14.49 | 100 meter hæk • Indl. | Kvinder | Søndag kl. 12:20 |
22 | 14.42 | 1 | Klara Skriver Loessl -02 | 14.53 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder | Søndag kl. 13:20 |
23 | 11.49 | 8 | Luis Maillet -03 | 11.31 | 100 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 12:10 |
24 | 11.60 | 3 | Luis Maillet -03 | 11.49 | 100 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:10 |
25 | 23.10 | 6 | Luis Maillet -03 | 23.03 | 200 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:15 |
26 | 11.79 | 4 | Miso Buha -03 | 11.73 | 100 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 12:10 |
27 | 11.98 | 5 | Miso Buha -03 | 11.79 | 100 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:10 |
28 | 50.57 | 3 | Philip Braun -90 | 48.79 | 400 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:00 |
29 | 11.55 | 3 | Phillip Reynolds -96 | 11.5 | 100 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 12:10 |
30 | DNS | Phillip Reynolds -96 | 11.55 | 100 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:10 | |
31 | 11.53 | 2 | Vitus Rosenkrands -05 | 11.49 | 100 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 12:10 |
32 | DNS | Vitus Rosenkrands -05 | 11.53 | 100 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:10 | |
33 | 23.45 | 4 | Vitus Rosenkrands -05 | 24.00 | 200 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:15 |