Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
19-20 aug., 2017
Arrangør: Sparta
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 548 | 16.15 | 16 | Elvira Bangura -07 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 560 | 33.71 | 2 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 34.70 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 |
3 | 282 | 27.87 | 5 | Helene Salomonsen -07 | 32.12 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 |
4 | 271 | 29.70 | 3 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 29.29 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 |
5 | 269 | 23.09 | 11 | Cassandra Kamph Mikkelsen -06 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
6 | 269 | 10.31 | 6 | Cassandra Kamph Mikkelsen -06 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:10 | |
7 | 567 | 10.32 | 4 | Lara Ohlenforst -06 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:10 | |
8 | 289 | 9.85 | 4 | Laura Diaz Friis -06 | 10.24 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:10 |
9 | 286 | 10.19 | 5 | Freja Abraham -06 | 10.35 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:10 |
10 | 291 | 10.48 | 5 | Smill Friis Saxberg -06 | 10.07 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:10 |
11 | 283 | 1.24 | 5 | Halley Kassow -06 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:40 | |
12 | 290 | DNS | Karla Olivia Haynes -07 | 0.80 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:40 | |
13 | 286 | 1.24 | 4 | Freja Abraham -06 | 1.19 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:40 |
14 | 560 | DNS | Amalie Sofie Nielsen -07 | 1.25.28 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:30 | |
15 | 273 | 1.21.01 | 12 | Filippa Grunnet Nouri -06 | 1.18.40 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:30 |
16 | 277 | 1.13.88 | 4 | Sophie Hengstenberg -06 | 1.13.55 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:30 |
17 | 275 | 1.24.72 | 18 | Cecilie Schneider -07 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:30 | |
18 | 287 | 1.13.20 | 3 | Maja Børregaard Voigt -07 | 1.14.65 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:30 |
19 | 290 | 1.23.63 | 16 | Karla Olivia Haynes -07 | 1.39.12 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:30 |
20 | 269 | 1.19.35 | 8 | Cassandra Kamph Mikkelsen -06 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:30 | |
21 | 284 | 1.19.33 | 7 | Anna Pape Liboriussen -06 | 1.19.89 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:30 |
22 | 286 | 1.22.63 | 15 | Freja Abraham -06 | 1.19.29 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:30 |
23 | 291 | 1.24.80 | 19 | Smill Friis Saxberg -06 | 1.25.51 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:30 |
24 | 277 | 3.42 | 13 | Sophie Hengstenberg -06 | 3.66 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
25 | 283 | 3.50 | 11 | Halley Kassow -06 | 3.52 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
26 | 272 | 3.28 | 16 | Matilde Stritich -06 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:15 | |
27 | 289 | 3.54 | 8 | Laura Diaz Friis -06 | 3.27 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
28 | 291 | DNS | Smill Friis Saxberg -06 | 3.43 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:15 | |
29 | 273 | 4.00.97 | 8 | Filippa Grunnet Nouri -06 | 3.57.83 | 1000 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
30 | 277 | 3.46.12 | 4 | Sophie Hengstenberg -06 | 3.41.25 | 1000 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
31 | 282 | 4.10.34 | 10 | Helene Salomonsen -07 | 1000 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 | |
32 | 275 | 4.03.89 | 9 | Cecilie Schneider -07 | 1000 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 | |
33 | 286 | 3.52.66 | 5 | Freja Abraham -06 | 3.42.66 | 1000 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
34 | 548 | DNS | Elvira Bangura -07 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:00 | ||
35 | 560 | 8.44 | 2 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 7.53 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:00 |
36 | 283 | 5.47 | 13 | Halley Kassow -06 | 6.05 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:00 |
37 | 271 | 4.04 | 19 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 4.11 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:00 |
38 | 272 | 6.51 | 8 | Matilde Stritich -06 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:00 |