Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
12-13 jun., 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Ballerup Atletik Klub
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 69 | 13.31 | 3 | Louise Bisgaard -07 | 14.11 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
2 | 67 | 13.24 | 2 | Frederikke Lundberg -07 | 13.52 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
3 | 68 | DNS | Gaia V Lambert -07 | 16.03 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | ||
4 | 64 | DNF | Dagmar Karlsen -07 | 15.24 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | ||
5 | 69 | 13.43 | 1 | Louise Bisgaard -07 | 13.31 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |
6 | 67 | 13.46 | 6 | Frederikke Lundberg -07 | 13.24 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |
7 | 64 | DNS | Dagmar Karlsen -07 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |||
8 | 81 | 13.11 | 4 | Stine Baandrup Tindbæk -05 | 13.84 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:40 | |
9 | 60 | 12.89 | 5 | Ashley Ashahue -05 | 13.22 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:40 | |
10 | 74 | 12.89 | 3 | Nanna Grubert -04 | 13.41 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:40 | |
11 | 81 | DNS | Stine Baandrup Tindbæk -05 | 13.11 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:10 | ||
12 | 60 | DNF | Ashley Ashahue -05 | 12.89 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:10 | ||
13 | 74 | DNS | Nanna Grubert -04 | 12.89 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:10 | ||
14 | 65 | 11.55 | 3 | Daniel Bisgaard -05 | 11.92 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |
15 | 80 | 13.06 | 6 | Simon-Ronaldo B. L. Gonzalez -04 | 13.20 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |
16 | 65 | 11.79 | 6 | Daniel Bisgaard -05 | 11.55 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | |
17 | 80 | 13.09 | 4 | Simon-Ronaldo B. L. Gonzalez -04 | 13.06 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | |
18 | 71 | PB | 51.36 | 6 | Mathias Hjulskov Højen -05 | 52.12 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:20 |
19 | 80 | PB | 59.69 | 17 | Simon-Ronaldo B. L. Gonzalez -04 | 1.00.30 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:20 |
20 | 65 | DNS | Daniel Bisgaard -05 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:15 | |||
21 | 59 | 1.17 | 8 | Anna Søttrup Dinesen -09 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
22 | 69 | 1.41 | 3 | Louise Bisgaard -07 | 1.45 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 | |
23 | 73 | SB | 1.22 | 8 | Mille Larsen -07 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 |
24 | 78 | 1.55 | 7 | Rasmus Petersen -05 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:50 | ||
25 | 67 | 4.16 (w:+3.5) | 12 | Frederikke Lundberg -07 | 4.60 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
26 | 79 | 4.68 (w:+3.6) | 7 | Sarah Jansteen Eskesen -07 | 5.11 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
27 | 81 | 4.56 (w:+2.8) | 14 | Stine Baandrup Tindbæk -05 | 5.22 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:00 | |
28 | 66 | 5.08 (w:+4.1) | 7 | Filippa Roug -05 | 5.24 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:00 | |
29 | 74 | 5.35 (w:+3.4) | 5 | Nanna Grubert -04 | 5.45 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:00 | |
30 | 82 | SB | 5.81 (w:+0.9) | 2 | Victor Colberg -06 | 5.32 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 |
31 | 71 | 6.16 (w:+3.6) | 10 | Mathias Hjulskov Højen -05 | 6.52 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 11:50 | |
32 | 77 | DNS | Rasmus Jensen -99 | 60.16 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:10 | ||
33 | 72 | DNS | Mathias Peter Kveiborg -00 | 54.13 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:10 | ||
34 | 68 | 14.98 | 3 | Gaia V Lambert -07 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 |