Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
12-13 jun, 2021
Arrangør: Hvidovre AM
IK Hellas
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 278 | 1.31 | 3 | Albert Lysemose Nielsen -08 | 1.32 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 284 | 14.70 | 4 | Emil Keller -10 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
3 | 294 | 15.78 | 7 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
4 | 282 | 14.58 | 2 | Clara Wellendorf -08 | 100 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:15 | ||
5 | 278 | 15.87 | 8 | Albert Lysemose Nielsen -08 | 16.08 | 100 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 10:30 | |
6 | 284 | 15.08 | 4 | Emil Keller -10 | 14.70 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:50 | |
7 | 294 | 16.09 | 7 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | 15.78 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:50 | |
8 | 282 | 14.53 | 7 | Clara Wellendorf -08 | 14.58 | 100 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:55 | |
9 | 278 | 14.30 | 4 | Albert Lysemose Nielsen -08 | 15.87 | 100 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:10 | |
10 | 280 | 14.20 | 9 | Benedicte Matthiesen -09 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:25 | ||
11 | 279 | 1.07 | 8 | August Lykke Evensen -10 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:35 | ||
12 | 294 | 1.02 | 9 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:35 | ||
13 | 292 | 13.03 | 2 | Sille Kurylak Hansen -06 | 12.66 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
14 | 283 | 4.99 (w:+2.9) | 11 | Elias Solvang -05 | 4.70 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 11:50 | |
15 | 292 | DNS | Sille Kurylak Hansen -06 | 13.03 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | ||
16 | 281 | 21.14 | 2 | Bjørn Jensen -11 | Spydkast • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
17 | 279 | SB | 21.98 | 1 | August Lykke Evensen -10 | Spydkast • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:30 | |
18 | 294 | 14.48 | 5 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | Spydkast • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
19 | 281 | 3.49.08 | 3 | Bjørn Jensen -11 | 1000 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
20 | 284 | DNS | Emil Keller -10 | 1000 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:45 | |||
21 | 285 | PB | 6.05.22 | 5 | Emilie Jæger -06 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
22 | 289 | PB | 4.55.79 | 3 | Mikkel Feldborg Nielsen -07 | 5.15.00 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
23 | 294 | 55.09 | 4 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | 300 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
24 | 292 | DNS | Sille Kurylak Hansen -06 | 32.38 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
25 | 282 | 48.46 | 4 | Clara Wellendorf -08 | 300 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:25 | ||
26 | 292 | NM | Sille Kurylak Hansen -06 | 5.17 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | ||
27 | 278 | PB | 22.37 | 7 | Albert Lysemose Nielsen -08 | 20.14 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:10 |
28 | 287 | DNS | Hugo Rasmussen -03 | 16.12 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:15 | ||
29 | 293 | 12.11 | 5 | Tobias Feldborg Nielsen -03 | 11.98 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |
30 | 290 | 4.15.04 | 6 | Rasmus Jæger -04 | 4.14.15 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:50 | |
31 | 293 | DNS | Tobias Feldborg Nielsen -03 | 12.11 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | ||
32 | 287 | DNS | Hugo Rasmussen -03 | 1.85 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:50 | ||
33 | 293 | 54.06 | 11 | Tobias Feldborg Nielsen -03 | 53.15 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:20 | |
34 | 283 | PB | 56.31 | 16 | Elias Solvang -05 | 57.52 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:20 |
35 | 286 | 6.93 | 1 | Emma Zinck Mogensen -12 | 6.91 | 40 meter • Finale | Piger -9 år | Søndag kl. 9:00 | |
36 | 286 | 19.02 | 2 | Emma Zinck Mogensen -12 | 21.18 | Boldkast • Finale | Piger -9 år | Søndag kl. 9:15 | |
37 | 284 | DNS | Emil Keller -10 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 9:40 | |||
38 | 288 | 11.72 | 5 | Maj Flinch Biehl -09 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 9:50 | ||
39 | 280 | DNS | Benedicte Matthiesen -09 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 9:50 | |||
40 | 291 | DNF | Sarah Hovmann Struer -09 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 9:50 | |||
41 | 286 | 3.58 (w:+3.1) | 1 | Emma Zinck Mogensen -12 | 3.52 | Længdespring • Finale | Piger -9 år | Søndag kl. 10:15 | |
42 | 291 | SB | 8.79 | 7 | Sarah Hovmann Struer -09 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:15 | |
43 | 286 | 35.56 | 1 | Emma Zinck Mogensen -12 | 27.21 | 200 meter • Finale | Piger -9 år | Søndag kl. 10:50 | |
44 | 284 | DNS | Emil Keller -10 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 10:55 | |||
45 | 288 | 4.12 (w:+3.6) | 10 | Maj Flinch Biehl -09 | 3.79 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:10 | |
46 | 280 | DNS | Benedicte Matthiesen -09 | 3.57 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:10 | ||
47 | 284 | DNS | Emil Keller -10 | 200 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:15 | |||
48 | 288 | 30.35 | 6 | Maj Flinch Biehl -09 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:25 | ||
49 | 293 | 1.02.14 | 4 | Tobias Feldborg Nielsen -03 | 1.01.76 | 400 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:25 | |
50 | 289 | SB | 2.27.08 | 5 | Mikkel Feldborg Nielsen -07 | 2.32.15 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:50 |
51 | 283 | PB | 2.08.17 | 13 | Elias Solvang -05 | 2.09.53 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:15 |
52 | 290 | 2.00.85 | 4 | Rasmus Jæger -04 | 2.00.13 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:15 | |
53 | 287 | DNS | Hugo Rasmussen -03 | 10.23 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:40 | ||
54 | 293 | 23.98 | 26 | Tobias Feldborg Nielsen -03 | 24.29 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 |