DM ungdom • Greve Stadion • Greve
24-25 aug, 2019
Arrangør: Greve Atletik
SAK77
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 309 | 22.05 | 13 | Olivia Vilstrup -04 | 24.11 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 302 | PB | 45.64 | 2 | Kristian Tinglef Svenstrup -05 | 40.45 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
3 | 295 | PB | 1.00.55 | 1 | Christoffer Gissel -01 | 1.01.74 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 10:35 |
4 | 55.05 | 4 | SAK77 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 | |||
5 | 48.17 | 4 | SAK77 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 | |||
6 | 54.19 | 6 | SAK77 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 | |||
7 | 294 | PB | 1.48 | 9 | Christine Kjestrup Jørgensen -03 | 1.45 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:40 |
8 | 310 | DNS | Patrick Blauert -02 | 11.77 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:05 | ||
9 | 305 | PB | 4.23.63 | 9 | Malthe Bøgebjerg -03 | 4.23.83 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:50 |
10 | 301 | PB | 9.78 | 7 | Josephine Idriss Kise -03 | 8.84 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:05 |
11 | 293 | 14.02 | 6 | Christine Bjerre Jensen -05 | 13.45 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
12 | 292 | 12.45 | 3 | Christian Bruhn -05 | 12.50 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:35 | |
13 | 308 | DNS | Mette Klausen -03 | 13.40 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | ||
14 | 299 | 14.17 | 6 | Freja Jensen -03 | 13.82 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
15 | 304 | 1.56 | 3 | Liv Selmer -04 | 1.60 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 | |
16 | 307 | 1.38 | 14 | Mathilde Herskind -05 | 1.40 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 | |
17 | 302 | 10.58 (w:+1.2) | 4 | Kristian Tinglef Svenstrup -05 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
18 | 311 | 12.23 | 4 | Viktor Krejberg -02 | 12.01 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:05 | |
19 | 300 | 13.30 | 3 | Gustav Graff Esbensen -01 | 12.80 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:15 | |
20 | 298 | 21.55 | 9 | Frederikke Fløjgaard -02 | 23.72 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 | |
21 | 299 | PB | 27.48 | 7 | Freja Jensen -03 | 24.70 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 |
22 | 300 | 11.65 (w:+2.1) | 3 | Gustav Graff Esbensen -01 | 11.68 | Trespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:00 | |
23 | 304 | 28.64 | 9 | Liv Selmer -04 | 31.72 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
24 | 309 | 23.20 | 16 | Olivia Vilstrup -04 | 27.24 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
25 | 295 | 53.57 | 5 | Christoffer Gissel -01 | 52.97 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:00 | |
26 | 297 | SB | 55.44 | 4 | Esben Hansen -99 | 55.51 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 16:15 |
27 | 303 | 1.58 | 3 | Line Damsgaard Andersen -99 | 1.62 | Højdespring • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 16:15 | |
28 | 310 | DNS | Patrick Blauert -02 | 44.08 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:50 | ||
29 | 292 | 12.36 | 6 | Christian Bruhn -05 | 12.45 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:05 | |
30 | 300 | 13.07 | 8 | Gustav Graff Esbensen -01 | 13.30 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:20 | |
31 | 304 | 13.44 | 3 | Liv Selmer -04 | 12.03 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
32 | 307 | 15.15 | 6 | Mathilde Herskind -05 | 14.19 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
33 | 307 | 4.17 (w:+1.8) | 17 | Mathilde Herskind -05 | 4.57 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:15 | |
34 | 293 | 4.71 (w:+0.1) | 9 | Christine Bjerre Jensen -05 | 4.77 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:15 | |
35 | 301 | 27.15 | 6 | Josephine Idriss Kise -03 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:15 | ||
36 | 307 | 2.43.54 | 16 | Mathilde Herskind -05 | 2.39.77 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:25 | |
37 | 290 | PB | 2.39.50 | 14 | Alberte Kilsmark -05 | 2.43.11 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:25 |
38 | 304 | 2.40 | 5 | Liv Selmer -04 | 2.50 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
39 | 302 | 2.17.31 | 13 | Kristian Tinglef Svenstrup -05 | 2.12.88 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
40 | 297 | SB | 2.06.35 | 4 | Esben Hansen -99 | 2.09.13 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:10 |
41 | 306 | DNS | Martin Glerup -03 | 16.19.54 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:20 | ||
42 | 305 | 16.38.81 | 3 | Malthe Bøgebjerg -03 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:20 | ||
43 | 291 | 4.06 (w:+1.7) | 14 | Anna Mai Skaarup Jørgensen -03 | 4.68 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:50 | |
44 | 308 | 4.88 (w:+1.6) | 8 | Mette Klausen -03 | 5.09 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:50 | |
45 | 299 | 4.47 (w:+2.5) | 13 | Freja Jensen -03 | 4.75 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:50 | |
46 | 293 | 28.80 | 18 | Christine Bjerre Jensen -05 | 28.16 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 | |
47 | 292 | 24.96 | 7 | Christian Bruhn -05 | 25.22 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:15 | |
48 | 311 | 24.79 | 10 | Viktor Krejberg -02 | 25.56 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:35 | |
49 | 295 | 24.09 | 6 | Christoffer Gissel -01 | 23.99 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:45 | |
50 | 308 | 28.59 | 14 | Mette Klausen -03 | 27.22 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:05 | |
51 | 299 | 29.37 | 15 | Freja Jensen -03 | 28.49 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:05 | |
52 | 294 | =PB | 2.20 | 6 | Christine Kjestrup Jørgensen -03 | 2.20 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:05 |
53 | 304 | 13.23 | 4 | Liv Selmer -04 | 13.44 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
54 | 296 | 18.29 | 18 | Emilie Arndt -04 | 20.27 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
55 | 311 | PB | 6.28 (w:+1.4) | 5 | Viktor Krejberg -02 | 6.12 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:05 |
56 | 298 | SB | 18.37 | 8 | Frederikke Fløjgaard -02 | 18.23 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:20 |
57 | 299 | 19.85 | 6 | Freja Jensen -03 | 24.29 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:20 | |
58 | 301 | PB | 21.93 | 5 | Josephine Idriss Kise -03 | 21.16 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:20 |
59 | 300 | PB | 5.23 (w:+1.2) | 4 | Gustav Graff Esbensen -01 | 5.18 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 17:05 |
60 | DNS | SAK77 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:15 | ||||
61 | 2.38.59 | 5 | SAK77 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:35 | |||
62 | 2.18.70 | 2 | SAK77 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:45 | |||
63 | 3.45.54 | 3 | SAK77 D22 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 17:55 |