DT kvalifikation • Rudegaard Stadion • Holte
8 sep., 2019
Arrangør: Holte Altetik
K - Skive AM
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 13.14 | 4 | Amalie Brammer Kristiansen -99 | #1 | 100 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 12:40 |
2 | 27.62 | 7 | Amalie Brammer Kristiansen -99 | #1 | 200 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 15:10 |
3 | 19.26 | 5 | Amalie Qvistgaard -04 | #1 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder | Søndag kl. 15:35 |
4 | 1.08.22 | 2 | Amalie Qvistgaard -04 | #1 | 400 meter hæk • Finale | Kvinder | Søndag kl. 12:15 |
5 | 4.09 (w:-0.9) | 7 | Benedicte Bech Rasmussen -03 | #2 | Længdespring • Finale | Kvinder | Søndag kl. 16:00 |
6 | 19.56 | 6 | Caroline Mejdal Svenstrup -04 | #1 | Diskoskast • Finale | Kvinder | Søndag kl. 12:00 |
7 | 20.80 | 11 | Caroline Mejdal Svenstrup -04 | #2 | Spydkast • Finale | Kvinder | Søndag kl. 14:45 |
8 | 1.08.39 | 7 | Ida Marie Broberg -05 | #1 | 400 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 16:10 |
9 | 2.37.40 | 7 | Ida Marie Broberg -05 | #1 | 800 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 14:00 |
10 | 5.21.84 | 3 | Ida Tveen Høgsberg -04 | #1 | 1500 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 16:35 |
11 | 1.59 | 2 | Katrine Fjerbæk Olsen -01 | #1 | Højdespring • Finale | Kvinder | Søndag kl. 14:50 |
12 | 2.91 | 3 | Katrine Fjerbæk Olsen -01 | #1 | Stangspring • Finale | Kvinder | Søndag kl. 12:00 |
13 | 47.21 | 1 | Katrine Fjerbæk Olsen -01 | #1 | Hammerkast • Finale | Kvinder | Søndag kl. 16:00 |
14 | 18.39.80 | 1 | Katrine Risvig -03 | #1 | 5000 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 13:20 |
15 | 8.90 (w:+1.0) | 7 | Malene Fisker -02 | #2 | Trespring • Finale | Kvinder | Søndag kl. 13:15 |
16 | 4.64 (w:-1.1) | 5 | Nanna Tveen Høgsberg -03 | #1 | Længdespring • Finale | Kvinder | Søndag kl. 16:00 |
17 | 9.69 (w:-2.1) | 5 | Nanna Tveen Høgsberg -03 | #1 | Trespring • Finale | Kvinder | Søndag kl. 13:15 |
18 | 9.60 | 2 | Nanna Tveen Høgsberg -03 | #1 | Kuglestød • Finale | Kvinder | Søndag kl. 13:15 |
19 | 13.49 | 5 | Sarah Kristensen -00 | #2 | 100 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 12:40 |
20 | 28.26 | 9 | Sarah Kristensen -00 | #2 | 200 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 15:10 |
21 | 25.81 | 7 | Sarah Kristensen -00 | #1 | Spydkast • Finale | Kvinder | Søndag kl. 14:45 |
22 | 3.02.13 | 10 | Signe Brusgaard -04 | #2 | 800 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 14:00 |
23 | 1.34 | 10 | Signe Brusgaard -04 | #2 | Højdespring • Finale | Kvinder | Søndag kl. 14:50 |
24 | 8.67 | 6 | Signe Brusgaard -04 | #2 | Kuglestød • Finale | Kvinder | Søndag kl. 13:15 |
25 | 51.74 | 2 | Skive AM - 1 | #1 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Kvinder | Søndag kl. 14:30 |
26 | 4.30.84 | 5 | Skive AM - 1 | #1 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Kvinder | Søndag kl. 17:10 |
27 | DNS | Skive AM - 2 | #2 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Kvinder | Søndag kl. 14:30 | |
28 | DNS | Skive AM - 2 | #2 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Kvinder | Søndag kl. 17:10 |