Lysstævne • Tårnby Stadion • Tårnby
2 okt, 2020
Arrangør: Amager AC
Køge Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 102 | 9.44 | 1 | Smilla Broe Fergo -05 | 60 meter • Finale | Kvinder senior | Fredag kl. 19:00 | |
2 | 100 | 12.20 | 5 | Merle Rasmussen -10 | 11.83 | 60 meter • Finale | Kvinder senior | Fredag kl. 19:00 |
3 | 96 | 11.10 | 4 | Malou Brandt -10 | 10.74 | 60 meter • Finale | Kvinder senior | Fredag kl. 19:00 |
4 | 101 | 9.97 | 4 | Rose Gyring -11 | 9.78 | 60 meter • Finale | Kvinder senior | Fredag kl. 19:00 |
5 | 89 | 9.77 | 3 | Augusta Rath-Andersen -09 | 9.40 | 60 meter • Finale | Kvinder senior | Fredag kl. 19:00 |
6 | 98 | 11.01 | 3 | Mathilde Hye Fisher -10 | 10.67 | 60 meter • Finale | Kvinder senior | Fredag kl. 19:00 |
7 | 91 | 10.13 | 2 | Freja Czuba -08 | 60 meter • Finale | Kvinder senior | Fredag kl. 19:00 | |
8 | 97 | 8.30 | 1 | Mathias Riber Schmidt -06 | 60 meter • Finale | Mænd senior | Fredag kl. 19:15 | |
9 | 95 | 2.32.45 | 2 | Maja Felby -02 | 2.25.00 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Fredag kl. 19:30 |
10 | 99 | DNS | Matlhe Villesmoes Christe -06 | 2.34.27 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Fredag kl. 19:35 | |
11 | 93 | 14.52 | 2 | Laura Czuba -06 | 14.94 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Fredag kl. 19:45 |
12 | 102 | 15.18 | 7 | Smilla Broe Fergo -05 | 13.67 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Fredag kl. 19:45 |
13 | 100 | 20.05 | 6 | Merle Rasmussen -10 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Fredag kl. 19:45 | |
14 | 96 | 18.37 | 5 | Malou Brandt -10 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Fredag kl. 19:45 | |
15 | 94 | 15.51 | 2 | Lucca Gyring -07 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Fredag kl. 19:45 | |
16 | 90 | 16.46 | 3 | Christina Hye Fischer -06 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Fredag kl. 19:45 | |
17 | 101 | 16.34 | 3 | Rose Gyring -11 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Fredag kl. 19:45 | |
18 | 98 | 18.11 | 6 | Mathilde Hye Fisher -10 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Fredag kl. 19:45 | |
19 | 91 | 16.40 | 4 | Freja Czuba -08 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Fredag kl. 19:45 | |
20 | 97 | 13.11 | 2 | Mathias Riber Schmidt -06 | 13.34 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Fredag kl. 20:00 |
21 | 93 | 49.09 | 3 | Laura Czuba -06 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Fredag kl. 20:30 | |
22 | 94 | 52.52 | 6 | Lucca Gyring -07 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Fredag kl. 20:30 | |
23 | 89 | 53.01 | 3 | Augusta Rath-Andersen -09 | 51.50 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Fredag kl. 20:30 |
24 | 88 | 47.01 | 3 | Alma Rath-Andersen -04 | 47.50 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Fredag kl. 20:30 |
25 | 97 | 43.05 | 3 | Mathias Riber Schmidt -06 | 45.24 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Fredag kl. 20:40 |
26 | 99 | DNS | Matlhe Villesmoes Christe -06 | 48.48 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Fredag kl. 20:40 | |
27 | 92 | 11.13.79 | 12 | Jakob Haack Warnecke -06 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Fredag kl. 21:00 |