Kronborg Games I • Snekkersten Idrætscenter • Snekkersten
12 jan., 2019
Arrangør: Helsingør IF
Bagsværd AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 44 | 11.16 | 27 | Hannah Damborg -09 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 | |
2 | 49 | 11.50 | 30 | Liva Johansson -09 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 | |
3 | 52 | 10.83 | 26 | Marie Dinsen-Andersen -08 | 10.69 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 |
4 | 60 | 11.49 | 29 | Signe Lender Ringgaard -09 | 12.38 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 |
5 | 47 | DNS | Laura Halberg Nome -06 | 9.94 | 60 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 | |
6 | 59 | 8.47 | 3 | Sarah Engsig-Karup -06 | 8.87 | 60 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 |
7 | 45 | 10.09 | 25 | Ida Caroline Mørck -06 | 10.68 | 60 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 |
8 | 32 | 10.75 | 29 | Anna Johansson -07 | 60 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 | |
9 | 62 | 9.37 | 16 | Sophia Bosack -06 | 9.74 | 60 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 |
10 | 59 | 8.55 | 3 | Sarah Engsig-Karup -06 | 8.47 | 60 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 |
11 | 61 | 8.70 | 10 | Signe von Rosen -04 | 8.90 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
12 | 39 | 9.27 | 32 | Emilie Sundbo -05 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
13 | 42 | DNS | Gitte Dons -78 | 10.14 | 60 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:15 | |
14 | 54 | 9.19 | 1 | Mie Kjær -76 | 60 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:15 | |
15 | 54 | DNS | Mie Kjær -76 | 9.19 | 60 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:30 | |
16 | 63 | 11.39 | 6 | Thor Wriedt Jakobsen -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:45 | |
17 | 65 | 13.34 | 13 | Zilas Mikkelsen -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:45 | |
18 | 34 | 14.71 | 18 | Arthur Cordova Schultz -13 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:45 | |
19 | 37 | 11.61 | 8 | Bertram Nøddekær -11 | 16.0 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:45 |
20 | 40 | 15.06 | 19 | Erik Wriedt Jakobsen -14 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:45 | |
21 | 46 | 14.08 | 17 | Johan Jespersen -13 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:45 | |
22 | 55 | 11.81 | 10 | Milo Boye -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:45 | |
23 | 57 | 11.86 | 11 | Philip Jespersen -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:45 | |
24 | 43 | 11.56 | 7 | Gustav Kiel Hansen -10 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:45 | |
25 | 58 | 9.84 | 9 | Rasmus Kiel Hansen -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:30 | |
26 | 33 | 9.32 | 4 | Anton Kyst -08 | 9.60 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:30 |
27 | 50 | 10.49 | 14 | Magnus Dons -08 | 10.47 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:30 |
28 | 30 | 10.36 | 12 | Aksel Kragh Winther -09 | 10.22 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:30 |
29 | 51 | DNS | Marcus Gudmand Lind -09 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
30 | 31 | 11.68 | 21 | Aksel Steenbeck -09 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:30 | |
31 | 33 | 9.38 | 4 | Anton Kyst -08 | 9.32 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
32 | 35 | 10.46 | 20 | August Steenbeck -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 | |
33 | 64 | 7.80 | 1 | Troels Kaas -95 | 60 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 13:45 | |
34 | 41 | 8.16 | 2 | Gisle Dons -78 | 8.56 | 60 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 13:45 |
35 | 64 | 8.05 | 1 | Troels Kaas -95 | 7.80 | 60 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 |
36 | 41 | 8.10 | 2 | Gisle Dons -78 | 8.16 | 60 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 |
37 | 56 | 12.12 | 2 | Oliver Mikkelsen -08 | 11.36 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:15 |
38 | 38 | 13.60 | 4 | Emil Kundal -08 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:15 | |
39 | 62 | 13.35 | 4 | Sophia Bosack -06 | 12.98 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:30 |
40 | 48 | 10.24 | 1 | Lia Palmberg Nordhald -03 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
41 | 54 | DNS | Mie Kjær -76 | 60 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:15 | ||
42 | 36 | 10.32 | 1 | Benjamin Klein -02 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
43 | 59 | 1.15 | 8 | Sarah Engsig-Karup -06 | 1.34 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:45 |
44 | 48 | 1.50 | 1 | Lia Palmberg Nordhald -03 | 1.47 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 |
45 | 58 | 1.19 | 2 | Rasmus Kiel Hansen -08 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
46 | 38 | 1.16 | 3 | Emil Kundal -08 | 1.15 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 |
47 | 36 | 1.55 | 1 | Benjamin Klein -02 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:45 | |
48 | 61 | 3.69 | 16 | Signe von Rosen -04 | 4.00 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:30 |
49 | 54 | NM | Mie Kjær -76 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:00 | ||
50 | 44 | 2.96 | 19 | Hannah Damborg -09 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 | |
51 | 49 | 2.72 | 23 | Liva Johansson -09 | 2.80 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
52 | 52 | 2.72 | 22 | Marie Dinsen-Andersen -08 | 2.65 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
53 | 60 | 2.65 | 24 | Signe Lender Ringgaard -09 | 2.45 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
54 | 59 | 4.50 | 3 | Sarah Engsig-Karup -06 | 4.72 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:15 |
55 | 45 | 3.33 | 26 | Ida Caroline Mørck -06 | 3.35 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:15 |
56 | 32 | 3.21 | 29 | Anna Johansson -07 | 3.10 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:15 |
57 | 62 | 3.64 | 18 | Sophia Bosack -06 | 3.73 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:15 |
58 | 63 | 2.10 | 10 | Thor Wriedt Jakobsen -11 | 2.39 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:45 |
59 | 65 | 1.92 | 12 | Zilas Mikkelsen -11 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:45 | |
60 | 37 | 2.26 | 9 | Bertram Nøddekær -11 | 2.70 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:45 |
61 | 40 | 1.40 | 17 | Erik Wriedt Jakobsen -14 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:45 | |
62 | 46 | 1.75 | 14 | Johan Jespersen -13 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:45 | |
63 | 55 | 2.40 | 7 | Milo Boye -11 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:45 | |
64 | 57 | 2.38 | 8 | Philip Jespersen -11 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:45 | |
65 | 58 | 3.75 | 5 | Rasmus Kiel Hansen -08 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 | |
66 | 56 | 4.09 | 3 | Oliver Mikkelsen -08 | 4.35 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 |
67 | 33 | 3.65 | 8 | Anton Kyst -08 | 3.99 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 |
68 | 50 | 3.06 | 17 | Magnus Dons -08 | 3.25 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 |
69 | 30 | 3.01 | 18 | Aksel Kragh Winther -09 | 3.05 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 |
70 | 51 | DNS | Marcus Gudmand Lind -09 | 2.78 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 | |
71 | 31 | 2.53 | 25 | Aksel Steenbeck -09 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 | |
72 | 35 | 3.15 | 25 | August Steenbeck -06 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:45 | |
73 | 44 | 4.29 | 10 | Hannah Damborg -09 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 | |
74 | 49 | 3.67 | 12 | Liva Johansson -09 | 3.22 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 |
75 | 52 | 5.77 | 5 | Marie Dinsen-Andersen -08 | 4.99 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 |
76 | 60 | 4.01 | 11 | Signe Lender Ringgaard -09 | 3.94 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 |
77 | 47 | DNS | Laura Halberg Nome -06 | 5.18 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | |
78 | 45 | 9.41 | 3 | Ida Caroline Mørck -06 | 8.31 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 |
79 | 32 | 5.28 | 20 | Anna Johansson -07 | 4.01 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 |
80 | 63 | 2.30 | 9 | Thor Wriedt Jakobsen -11 | 4.74 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 |
81 | 65 | 4.19 | 3 | Zilas Mikkelsen -11 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | |
82 | 34 | 1.31 | 13 | Arthur Cordova Schultz -13 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | |
83 | 37 | 4.13 | 4 | Bertram Nøddekær -11 | 15.55 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 |
84 | 40 | 1.84 | 12 | Erik Wriedt Jakobsen -14 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | |
85 | 46 | 1.99 | 11 | Johan Jespersen -13 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | |
86 | 55 | 3.51 | 7 | Milo Boye -11 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | |
87 | 57 | 3.22 | 8 | Philip Jespersen -11 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | |
88 | 56 | 8.78 | 1 | Oliver Mikkelsen -08 | 9.05 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 |
89 | 38 | 5.83 | 7 | Emil Kundal -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
90 | 33 | 5.26 | 11 | Anton Kyst -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
91 | 50 | 4.66 | 15 | Magnus Dons -08 | 4.18 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 |
92 | 30 | 5.76 | 9 | Aksel Kragh Winther -09 | 5.84 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 |
93 | 51 | DNS | Marcus Gudmand Lind -09 | 4.40 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
94 | 31 | 3.43 | 18 | Aksel Steenbeck -09 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
95 | 53 | 8.01 | 9 | Martine Markussen -05 | 6.31 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 |
96 | 36 | 9.86 | 1 | Benjamin Klein -02 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:30 |