DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
25-26 feb., 2017
Arrangør: Skive AM
Skive AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 193 | NQ | Katrine Risvig -03 | 5.28.71 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:45 | ||
2 | 193 | PB | 11.25.51 | 7 | Katrine Risvig -03 | 11.41.08 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 |
3 | 186 | =PB | 1.35 | 9 | Nanna Tveen Høgsberg -03 | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:40 |
4 | 186 | PB | 8.24 | 17 | Nanna Tveen Høgsberg -03 | 8.00 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
5 | 195 | 2.06.77 | 8 | Skive AM | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:45 | ||
6 | 182 | 8.47 | 6 | Sarah Kristensen -00 | 8.40 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 | |
7 | 189 | 1.54 | 5 | Katrine Fjerbæk Olsen -01 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:35 | |
8 | 195 | DNS | Skive AM | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 18:10 | |||
9 | 183 | 7.90 | 2 | Amalie B Kristiansen -99 | 8.13 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 18:50 | |
10 | 187 | 26.02 | 3 | Sarah Winther Jensen -99 | 26.13 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:25 | |
11 | 183 | 25.88 | 2 | Amalie B Kristiansen -99 | 25.77 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:25 | |
12 | 192 | 1.04.83 | 6 | Therese Helk Olesen -99 | 1.03.11 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:00 | |
13 | 192 | DNS | Therese Helk Olesen -99 | 2.25.01 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:35 | ||
14 | 187 | 5.16 | 4 | Sarah Winther Jensen -99 | 5.33 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:00 | |
15 | 195 | 1.48.48 | 1 | Skive AM | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 17:25 | ||
16 | 195 | DNS | Skive AM | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 17:30 | |||
17 | 179 | 7.65 | 2 | Ala Alfred Mikkelsen -02 | 7.65 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 | |
18 | 179 | 7.61 | 3 | Ala Alfred Mikkelsen -02 | 7.65 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:35 | |
19 | 179 | 25.14 | 3 | Ala Alfred Mikkelsen -02 | 25.14 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:15 | |
20 | 190 | 27.06 | 13 | Jakob Rose-Hansen -02 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:15 | ||
21 | 181 | PB | 2.17.77 | 10 | Oliver Kirial Olsen -03 | 2.21.70 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
22 | 181 | PB | 4.37.08 | 6 | Oliver Kirial Olsen -03 | 4.39.08 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
23 | 184 | DNS | Jeppe Larsen -03 | 12.31.53 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | ||
24 | 216 | PB | 12.08.18 | 5 | Johannes Thorbjørn Hansen -02 | 12.11.65 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 |
25 | 196 | 10.64 | 6 | Noah Birk Meissner -03 | 10.28 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:30 | |
26 | 195 | 1.52.19 | 4 | Skive AM | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:35 | ||
27 | 178 | 7.59 | 5 | Jonas Bruun Gregersen -01 | 7.67 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:15 | |
28 | 542 | 27.26 | 14 | Jeppe Espersen -01 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:15 | ||
29 | 178 | 24.71 | 12 | Jonas Bruun Gregersen -01 | 25.28 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:15 | |
30 | 185 | 4.33.65 | 6 | Jeppe Risvig -01 | 4.14.21 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:30 | |
31 | 185 | 9.44.94 | 2 | Jeppe Risvig -01 | 9.06.24 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
32 | 197 | =PB | 2.80 | 5 | August Winter -01 | 2.80 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 |
33 | 195 | 1.39.56 | 4 | Skive AM | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 18:00 | ||
34 | 177 | 7.11 | 2 | Emil Mader Kjær -99 | 7.09 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:45 | |
35 | 539 | 8.12 | 6 | Sebastian Skouboe -99 | 7.96 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:45 | |
36 | 177 | 7.03 | 4 | Emil Mader Kjær -99 | 7.11 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 18:55 | |
37 | 177 | 22.72 | 2 | Emil Mader Kjær -99 | 22.90 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:00 | |
38 | 191 | DNS | Rasmus Rose-Hansen -99 | 53.49 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:10 | ||
39 | 191 | 2.00.22 | 2 | Rasmus Rose-Hansen -99 | 1.58.44 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:25 | |
40 | 191 | DNS | Rasmus Rose-Hansen -99 | 4.09.64 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:45 | ||
41 | 180 | 4.03.91 | 2 | Sebastian R Stensvig -99 | 4.01.93 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:45 | |
42 | 180 | 8.43.07 | 2 | Sebastian R Stensvig -99 | 8.40.01 | 3000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:45 | |
43 | 188 | 11.36 | 1 | Bjarke Meyer Pedersen -99 | 11.27 | Trespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:05 | |
44 | 195 | 1.39.77 | 3 | Skive AM | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 17:05 | ||
45 | 194 | 25.00 | 9 | Søren Rahbek -97 | 25.12 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 15:45 | |
46 | 194 | 9.26 | 2 | Søren Rahbek -97 | 9.47 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:05 | |
47 | 195 | DNS | Skive AM | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 17:15 |