DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
25-26 feb., 2017
Arrangør: Skive AM
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 323 | 1.61 | 5 | Mads Rubek Vitoft -03 | 1.63 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 321 | 1.35 | 13 | Malte Bank -03 | 1.45 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
3 | 317 | DNS | Linus Lindquist -02 | 9.26.82 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | ||
4 | 315 | DNF | Marcus Rølling -03 | 10.12.74 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | ||
5 | 316 | 9.54.11 | 1 | Christian Lindgreen -02 | 9.33.44 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |
6 | 323 | =PB | 2.60 | 9 | Mads Rubek Vitoft -03 | 2.60 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 |
7 | 324 | PB | 2.90 | 5 | Elias Dahl Lunøe -03 | 2.70 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 |
8 | 322 | PB | 2.60 | 10 | Sofus Peter Lassen -03 | 2.50 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 |
9 | 312 | =PB | 2.80 | 7 | Oswald Carstensen -02 | 2.80 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 |
10 | 319 | PB | 2.90 | 4 | Bertram Costa -02 | 2.70 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 |
11 | 325 | PB | 2.40 | 12 | Dhruv Mehrotra -03 | 2.30 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 |
12 | 314 | 2.07.19 | 1 | Anders Bang -02 | 2.05.46 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 | |
13 | 313 | 2.15.98 | 7 | Noah Grunnet Nouri -02 | 2.13.38 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 | |
14 | 320 | 7.80 | 3 | Siam Aarøe -02 | 7.73 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 | |
15 | 318 | 7.68 | 3 | Osadeba Isaac -02 | 7.64 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 | |
16 | 325 | 8.11 | 6 | Dhruv Mehrotra -03 | 8.05 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 | |
17 | 312 | PB | 11.50 | 3 | Oswald Carstensen -02 | 11.02 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 |
18 | 319 | 10.83 | 6 | Bertram Costa -02 | 11.11 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
19 | 320 | 7.78 | 6 | Siam Aarøe -02 | 7.80 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:35 | |
20 | 318 | 7.74 | 5 | Osadeba Isaac -02 | 7.68 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:35 | |
21 | 323 | 9.39 | 2 | Mads Rubek Vitoft -03 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:30 | ||
22 | 324 | 10.23 | 4 | Elias Dahl Lunøe -03 | 9.65 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:30 | |
23 | 321 | DNF | Malte Bank -03 | 11.02 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:30 | ||
24 | 322 | 9.04 | 1 | Sofus Peter Lassen -03 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:30 | ||
25 | 312 | 9.63 | 3 | Oswald Carstensen -02 | 9.36 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:30 | |
26 | 325 | 9.46 | 2 | Dhruv Mehrotra -03 | 9.42 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:30 | |
27 | 323 | 12.38 | 4 | Mads Rubek Vitoft -03 | 12.91 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
28 | 312 | 12.85 | 2 | Oswald Carstensen -02 | 12.87 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
29 | 323 | 10.15 | 7 | Mads Rubek Vitoft -03 | 9.39 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:20 | |
30 | 322 | 8.81 | 1 | Sofus Peter Lassen -03 | 9.04 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:20 | |
31 | 312 | DNF | Oswald Carstensen -02 | 9.63 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:20 | ||
32 | 325 | 9.19 | 4 | Dhruv Mehrotra -03 | 9.46 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:20 | |
33 | 317 | DNS | Linus Lindquist -02 | 4.25.10 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | ||
34 | 314 | 4.25.28 | 2 | Anders Bang -02 | 4.24.31 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
35 | 315 | DNS | Marcus Rølling -03 | 4.56.87 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | ||
36 | 313 | 4.36.01 | 5 | Noah Grunnet Nouri -02 | 4.31.76 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
37 | 316 | 4.31.20 | 4 | Christian Lindgreen -02 | 4.25.75 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
38 | 323 | 4.99 | 12 | Mads Rubek Vitoft -03 | 5.34 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | |
39 | 324 | 5.06 | 11 | Elias Dahl Lunøe -03 | 5.17 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | |
40 | 322 | PB | 5.68 | 1 | Sofus Peter Lassen -03 | 5.55 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:45 |
41 | 312 | DNS | Oswald Carstensen -02 | 5.57 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | ||
42 | 319 | PB | 5.55 | 4 | Bertram Costa -02 | 5.22 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:45 |
43 | 325 | 5.19 | 7 | Dhruv Mehrotra -03 | 5.21 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | |
44 | 320 | 25.47 | 7 | Siam Aarøe -02 | 25.68 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:15 | |
45 | 318 | 25.01 | 2 | Osadeba Isaac -02 | 25.13 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:15 | |
46 | 326 | 1.41.72 | 1 | Sparta I | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:35 | ||
47 | 327 | DNS | Sparta II | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:35 |