ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
22-23 jan, 2022
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 257 | 10.22 | 1 | Marianna Cecilla Vagas -12 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:30 | |
2 | 245 | 1.28 | 4 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:30 |
3 | 216 | 1.25 | 7 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 1.29 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:30 |
4 | 238 | 1.20 | 8 | Ilsa Roome -10 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:30 | |
5 | 243 | DNS | Johanne Hansen-Møller -10 | 1.38 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:30 | |
6 | 278 | 1.37 | 2 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:30 |
7 | 215 | 11.23 | 1 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 10.52 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:30 |
8 | 262 | 7.55 | 10 | Queen Riege -08 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:30 | |
9 | 228 | DNS | Clara Vejlgaard -08 | 8.36 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:30 | |
10 | 247 | 10.38 | 4 | Karla Andersen -11 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:45 | |
11 | 230 | 9.42 | 1 | Ellen Vincentetsen -11 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:45 | |
12 | 235 | DNS | Frida Gram Jensen -11 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:45 | ||
13 | 226 | 9.22 | 5 | Cecilie Zachariae -09 | 9.90 | 60 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:00 |
14 | 214 | 7.96 | 1 | Alma B. Ravn -09 | 7.91 | 60 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:00 |
15 | 245 | 9.78 | 4 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 | 9.33 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:15 |
16 | 246 | 9.74 | 4 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 9.97 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:15 |
17 | 225 | 10.16 | 5 | Carmen Veje Vintersborg -10 | 11.10 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:15 |
18 | 216 | 9.03 | 2 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 8.99 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:15 |
19 | 238 | 9.96 | 6 | Ilsa Roome -10 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:15 | |
20 | 264 | 8.86 | 1 | Saga Nimb -10 | 8.89 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:15 |
21 | 243 | DNS | Johanne Hansen-Møller -10 | 8.97 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:15 | |
22 | 278 | 9.09 | 3 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 9.17 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:15 |
23 | 234 | 8.29 | 2 | Freja Isabel Knudsen -07 | 8.32 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
24 | 262 | 8.92 | 4 | Queen Riege -08 | 8.79 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
25 | 233 | 8.55 | 3 | Esther Falck -08 | 9.03 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
26 | 254 | 7.89 | 1 | Maja Voigt -07 | 8.31 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
27 | 228 | DNS | Clara Vejlgaard -08 | 8.78 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 | |
28 | 263 | 4.33 | 4 | Raphaël Stefani -09 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:25 | |
29 | 267 | 4.33 | 3 | Sofus Houman-Prassé -09 | 4.66 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:25 |
30 | 265 | 4.38 | 2 | Samuel Grønlund Brix -09 | 4.50 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:25 |
31 | 257 | 4.50 | 2 | Marianna Cecilla Vagas -12 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:25 | |
32 | 250 | DNS | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 9.60 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
33 | 275 | DNS | Villy Reedtz Funder -08 | 9.18 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
34 | 242 | 8.59 | 4 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 8.45 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
35 | 271 | 7.67 | 1 | Thor Knudsen -07 | 8.39 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
36 | 260 | DNS | Oliver Someya Elklint -08 | 8.35 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
37 | 256 | 8.92 | 5 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
38 | 259 | 8.15 | 3 | Oliver Mikkelsen -08 | 8.04 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
39 | 221 | 8.13 | 3 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 8.31 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 |
40 | 237 | DNS | Ieva Stonciute -05 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
41 | 217 | 8.11 | 2 | Anna E.B. Pedersen -05 | 8.65 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 |
42 | 273 | 8.62 | 8 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 | |
43 | 270 | 7.87 | 6 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 | |
44 | 240 | 7.45 | 2 | Joel Frederik von d’Ahé -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 | |
45 | 252 | 8.00 | 6 | Mads Villum Poulin Hyldahl -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 | |
46 | 276 | 7.28 | 1 | Vitus Rosenkrands -05 | 7.24 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 |
47 | 244 | 8.01 | 1 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 7.81 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:35 |
48 | 219 | 8.05 | 2 | Annika Haldbo -03 | 7.86 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:35 |
49 | 231 | 8.84 | 5 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:35 | |
50 | 228 | DNS | Clara Vejlgaard -08 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 | |
51 | 224 | 7.43 | 2 | Carl Johan Zachariae -04 | 7.47 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:40 |
52 | 269 | 7.20 | 2 | Sofus Peter Lassen -03 | 7.23 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:40 |
53 | 266 | 7.19 | 1 | Sebastian Højriis Monneret -03 | 7.76 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:40 |
54 | 272 | 7.24 | 1 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 7.20 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:40 |
55 | 247 | 3.52 | 3 | Karla Andersen -11 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:40 | |
56 | 230 | 3.31 | 4 | Ellen Vincentetsen -11 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:40 | |
57 | 235 | DNS | Frida Gram Jensen -11 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:40 | ||
58 | 258 | 11.15 | 6 | Max Backman Christiansen -10 | 11.60 | 60 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:50 |
59 | 226 | 6.86 | 4 | Cecilie Zachariae -09 | 7.05 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:50 |
60 | 214 | 9.59 | 1 | Alma B. Ravn -09 | 8.42 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:50 |
61 | 263 | 9.10 | 4 | Raphaël Stefani -09 | 60 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:00 | |
62 | 267 | 9.05 | 3 | Sofus Houman-Prassé -09 | 9.02 | 60 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:00 |
63 | 265 | 9.42 | 7 | Samuel Grønlund Brix -09 | 9.16 | 60 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:00 |
64 | 246 | 2.13.01 | 6 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 2.08.66 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:20 |
65 | 225 | 2.10.43 | 5 | Carmen Veje Vintersborg -10 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:20 | |
66 | 238 | 2.03.54 | 3 | Ilsa Roome -10 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:20 | |
67 | 264 | 1.58.54 | 1 | Saga Nimb -10 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:20 | |
68 | 253 | 2.40 | 2 | Mads Vincentsen -07 | 2.31 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 |
69 | 257 | 3.68 | 1 | Marianna Cecilla Vagas -12 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:30 | |
70 | 257 | Marianna Cecilla Vagas -12 | 3-kamp • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:30 | |||
71 | 258 | 2.20.65 | 3 | Max Backman Christiansen -10 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:50 | |
72 | 274 | 1.56.90 | 2 | Tristan Sundgaard Lund -10 | 1.54.69 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:50 |
73 | 265 | 2.00.78 | 2 | Samuel Grønlund Brix -09 | 1.58.26 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:50 |
74 | 247 | 5.67 | 4 | Karla Andersen -11 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
75 | 230 | 6.60 | 1 | Ellen Vincentetsen -11 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
76 | 235 | DNS | Frida Gram Jensen -11 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
77 | 247 | Karla Andersen -11 | 3-kamp • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:50 | |||
78 | 230 | Ellen Vincentetsen -11 | 3-kamp • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:50 | |||
79 | 235 | DNS | Frida Gram Jensen -11 | 3-kamp • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
80 | 250 | DNS | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 4.32 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 | |
81 | 242 | 4.63 | 4 | Johan Dahl Kokkegård -08 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 | |
82 | 271 | 5.80 | 1 | Thor Knudsen -07 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 | |
83 | 260 | DNS | Oliver Someya Elklint -08 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 | ||
84 | 256 | 4.34 | 6 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 4.54 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 |
85 | 259 | 5.71 | 2 | Oliver Mikkelsen -08 | 5.56 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 |
86 | 275 | 2.27.15 | 3 | Villy Reedtz Funder -08 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |
87 | 253 | 2.20.04 | 2 | Mads Vincentsen -07 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |
88 | 241 | 2.10.10 | 1 | Joel Frederik von d’Ahé -06 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:25 | |
89 | 236 | 2.11.02 | 2 | Gustav Herold -05 | 2.08.84 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:25 |
90 | 261 | 10.29 | 2 | Pil Nedergaard -06 | 10.39 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:25 |
91 | 221 | 12.57 | 1 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 10.56 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:25 |
92 | 248 | 12.38 | 1 | Karla Schärfe -03 | 11.83 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:25 |
93 | 244 | 10.42 | 3 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:25 | |
94 | 222 | 11.47 | 2 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 11.23 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:25 |
95 | 249 | DNS | Kasper Schimmel Smith -05 | 4.99 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 | |
96 | 241 | 5.91 | 2 | Joel Frederik von d’Ahé -06 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 | |
97 | 224 | 5.04 | 5 | Carl Johan Zachariae -04 | 6.72 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:10 |
98 | 269 | 6.42 | 2 | Sofus Peter Lassen -03 | 6.80 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:10 |
99 | 272 | 6.43 | 1 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 7.33 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:10 |
100 | 245 | 9.73 | 6 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 | 9.78 | 60 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:20 |
101 | 246 | 10.10 | 8 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 9.74 | 60 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:20 |
102 | 216 | 8.78 | 3 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 9.03 | 60 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:20 |
103 | 264 | 8.74 | 2 | Saga Nimb -10 | 8.86 | 60 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:20 |
104 | 278 | 9.06 | 5 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 9.09 | 60 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:20 |
105 | 221 | 1.48 | 4 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 1.59 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:20 |
106 | 237 | DNS | Ieva Stonciute -05 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:20 | |
107 | 248 | 1.70 | 1 | Karla Schärfe -03 | 1.77 | Højdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:20 |
108 | 245 | 5.66 | 6 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:40 | |
109 | 246 | 6.40 | 4 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 6.15 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:40 |
110 | 216 | 6.23 | 5 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 6.81 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:40 |
111 | 264 | 8.33 | 2 | Saga Nimb -10 | 8.13 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:40 |
112 | 278 | 8.43 | 1 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 7.86 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:40 |
113 | 234 | 8.23 | 4 | Freja Isabel Knudsen -07 | 8.29 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 |
114 | 233 | 8.40 | 5 | Esther Falck -08 | 8.55 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 |
115 | 254 | 7.97 | 2 | Maja Voigt -07 | 7.89 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 |
116 | 221 | 8.07 | 3 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 8.13 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
117 | 217 | 8.04 | 2 | Anna E.B. Pedersen -05 | 8.11 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
118 | 271 | 7.64 | 3 | Thor Knudsen -07 | 7.67 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 |
119 | 259 | 7.97 | 6 | Oliver Mikkelsen -08 | 8.15 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 |
120 | 240 | DNS | Joel Frederik von d’Ahé -06 | 7.45 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 | |
121 | 276 | 7.22 | 1 | Vitus Rosenkrands -05 | 7.28 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 |
122 | 224 | DNS | Carl Johan Zachariae -04 | 7.43 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 | |
123 | 269 | 7.15 | 1 | Sofus Peter Lassen -03 | 7.20 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 |
124 | 266 | 7.19 | 2 | Sebastian Højriis Monneret -03 | 7.19 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 |
125 | 272 | DNS | Tobias Jappe Bjerre -04 | 7.24 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 | |
126 | 213 | 10.17.45 | 1 | Aline H. Bruhn -08 | 10.15.00 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 |
127 | 277 | 10.10.80 | 2 | William Thøgersen -08 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 | |
128 | 234 | DNS | Freja Isabel Knudsen -07 | 8.23 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | |
129 | 233 | DNS | Esther Falck -08 | 8.40 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | |
130 | 254 | 7.92 | 1 | Maja Voigt -07 | 7.97 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 |
131 | 212 | 2.96 | 3 | Alfred Hartung -12 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 9:30 | |
132 | 211 | 3.98 | 1 | Albert Arrey Sørensen -12 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 9:30 | |
133 | 220 | 6.68 | 3 | Asger Lund-Bretlau -11 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 9:30 | |
134 | 232 | DNS | Erika Livia Wischmann -09 | 11.86 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:45 | |
135 | 267 | DNS | Sofus Houman-Prassé -09 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:00 | ||
136 | 265 | 11.86 | 1 | Samuel Grønlund Brix -09 | 11.77 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:00 |
137 | 275 | 1.35 | 6 | Villy Reedtz Funder -08 | 1.30 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
138 | 253 | 1.45 | 4 | Mads Vincentsen -07 | 1.35 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
139 | 242 | 1.45 | 4 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 1.55 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
140 | 256 | 1.50 | 2 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 1.45 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
141 | 259 | 1.50 | 2 | Oliver Mikkelsen -08 | 1.56 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
142 | 220 | 4.07 | 1 | Asger Lund-Bretlau -11 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
143 | 233 | 10.21 | 1 | Esther Falck -08 | 10.24 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:25 |
144 | 239 | 10.95 | 3 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 10.66 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:25 |
145 | 212 | 4.49 | 4 | Alfred Hartung -12 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:25 | |
146 | 211 | 6.64 | 1 | Albert Arrey Sørensen -12 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:25 | |
147 | 221 | 9.59 | 1 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 9.95 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:40 |
148 | 214 | 5.30 | 1 | Alma B. Ravn -09 | 5.25 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:40 |
149 | 229 | DNS | Clara Lund-Bretlau -09 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:40 | ||
150 | 250 | DNS | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | ||
151 | 253 | 9.59 | 3 | Mads Vincentsen -07 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | |
152 | 242 | 10.50 | 4 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 10.52 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:00 |
153 | 256 | 11.87 | 5 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | |
154 | 259 | 9.52 | 2 | Oliver Mikkelsen -08 | 9.60 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:00 |
155 | 219 | 8.86 | 1 | Annika Haldbo -03 | 8.59 | 60 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:10 |
156 | 222 | 9.21 | 2 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 60 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:10 | |
157 | 268 | 1.83 | 1 | Sofus Olivariud Vølund -04 | 1.70 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:10 |
158 | 255 | 1.74 | 3 | Malte Bank -03 | 1.87 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:10 |
159 | 273 | 10.66 | 2 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | |
160 | 270 | 9.92 | 1 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | |
161 | 258 | 4.94 | 6 | Max Backman Christiansen -10 | 5.82 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:20 |
162 | 267 | DNS | Sofus Houman-Prassé -09 | 7.96 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:20 | |
163 | 265 | 7.46 | 1 | Samuel Grønlund Brix -09 | 7.06 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:20 |
164 | 251 | 9.04 | 2 | Mads Rubek Vitoft -03 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:30 | |
165 | 269 | DNS | Sofus Peter Lassen -03 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:30 | ||
166 | 266 | 8.43 | 1 | Sebastian Højriis Monneret -03 | 8.44 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:30 |
167 | 221 | 5.23 | 3 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 4.88 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:30 |
168 | 231 | 4.38 | 3 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:30 | |
169 | 222 | 5.63 | 1 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 5.56 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:30 |
170 | 212 | 10.87 | 3 | Alfred Hartung -12 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:50 | |
171 | 211 | 9.54 | 1 | Albert Arrey Sørensen -12 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:50 | |
172 | 212 | Alfred Hartung -12 | 3-kamp • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:50 | |||
173 | 211 | Albert Arrey Sørensen -12 | 3-kamp • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:50 | |||
174 | 220 | 9.17 | 1 | Asger Lund-Bretlau -11 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 | |
175 | 220 | Asger Lund-Bretlau -11 | 3-kamp • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 | |||
176 | 215 | 2.00 | 6 | Amalie Sofie Nielsen -07 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | |
177 | 218 | DNS | Annabelle Viple -05 | 3.60 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:20 | |
178 | 232 | DNS | Erika Livia Wischmann -09 | 3.23 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:30 | |
179 | 243 | DNS | Johanne Hansen-Møller -10 | 4.71 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:30 | |
180 | 278 | 4.49 | 3 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 4.72 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:30 |
181 | 274 | 3.22.57 | 2 | Tristan Sundgaard Lund -10 | 3.16.84 | 1000 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:40 |
182 | 267 | DNS | Sofus Houman-Prassé -09 | 3.37.08 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:40 | |
183 | 265 | 1.35 | 1 | Samuel Grønlund Brix -09 | 1.34 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:40 |
184 | 275 | 5.10.19 | 2 | Villy Reedtz Funder -08 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
185 | 236 | 4.25.65 | 1 | Gustav Herold -05 | 4.24.33 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:10 |
186 | 215 | 4.55 | 5 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 4.52 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:10 |
187 | 234 | DNS | Freja Isabel Knudsen -07 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:10 | ||
188 | 262 | 4.64 | 3 | Queen Riege -08 | 4.97 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:10 |
189 | 233 | 4.76 | 2 | Esther Falck -08 | 4.92 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:10 |
190 | 223 | DNS | Bianca Baan -07 | 4.34 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:10 | |
191 | 262 | 29.89 | 4 | Queen Riege -08 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | |
192 | 233 | DNS | Esther Falck -08 | 27.31 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | |
193 | 227 | 29.03 | 2 | Christine Emilie Næsby -07 | 28.81 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:25 |
194 | 223 | DNS | Bianca Baan -07 | 31.73 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | |
195 | 250 | DNS | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 6.44 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | |
196 | 242 | 8.86 | 4 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 9.42 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:25 |
197 | 260 | DNS | Oliver Someya Elklint -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | ||
198 | 261 | DNS | Pil Nedergaard -06 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | ||
199 | 217 | 27.21 | 1 | Anna E.B. Pedersen -05 | 26.61 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:10 |
200 | 250 | DNS | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 30.91 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
201 | 260 | DNS | Oliver Someya Elklint -08 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | ||
202 | 256 | 28.30 | 5 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |
203 | 259 | 25.68 | 3 | Oliver Mikkelsen -08 | 26.35 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:25 |
204 | 233 | 10.41 | 1 | Esther Falck -08 | 10.21 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
205 | 239 | 10.81 | 4 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 10.95 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
206 | 268 | 13.18 | 3 | Sofus Olivariud Vølund -04 | 12.21 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:05 |
207 | 266 | 13.94 | 1 | Sebastian Højriis Monneret -03 | 13.20 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:05 |
208 | 255 | 13.48 | 2 | Malte Bank -03 | 12.62 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:05 |