ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
22-23 jan, 2022
Arrangør: Ballerup AK
Ballerup AK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 35 | 8.73 | 7 | Annika Hedelund Nielsen -08 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:30 | |
2 | 41 | 8.23 | 1 | Frederikke Lundberg -07 | 8.64 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
3 | 38 | 8.90 | 3 | Dagmar Karlsen -07 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 | |
4 | 46 | DQ | Mille Holck Larsen -07 | 9.28 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 | |
5 | 42 | DNS | Louise Bisgaard -07 | 8.95 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 | |
6 | 51 | 8.00 | 1 | Sarah Jansteen Eskesen -07 | 8.57 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
7 | 48 | 4.21 | 5 | Oskar Dinesen -09 | 4.16 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:25 |
8 | 49 | 8.86 | 4 | Otto D.W Jørgensen -08 | 9.14 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
9 | 36 | 8.21 | 1 | Ashley Gnanogoh -05 | 7.83 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 |
10 | 40 | 8.28 | 2 | Filippa Roug -05 | 8.41 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 |
11 | 53 | 8.35 | 3 | Stine Baandrup Tindbæk -05 | 8.54 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 |
12 | 45 | DNS | Mathias Højen -06 | 7.43 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 | |
13 | 39 | DNS | Daniel Bisgaard -05 | 7.64 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 | |
14 | 55 | 7.40 | 2 | Victor Colberg -06 | 8.28 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 |
15 | 47 | DNS | Nanna Grubert -04 | 8.35 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:35 | |
16 | 52 | 8.25 | 5 | Simon-Ronaldo Baun Lee Gonzales -04 | 8.36 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:40 |
17 | 48 | DNS | Oskar Dinesen -09 | 10.63 | 60 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:00 | |
18 | 37 | 2.70 | 1 | August Skytte Christensen -07 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |
19 | 50 | DNS | Rasmus Eybye Petersen -05 | 2.50 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:20 | |
20 | 34 | 1.25 | 1 | Anna Dinesen -09 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:50 |
21 | 37 | 5.54 | 3 | August Skytte Christensen -07 | 6.02 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 |
22 | 49 | 4.13 | 7 | Otto D.W Jørgensen -08 | 4.57 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 |
23 | 56 | 2.24.81 | 5 | Wodah Muhammed Abdeljelil -06 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:25 | |
24 | 55 | 6.18 | 1 | Victor Colberg -06 | 6.12 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 |
25 | 43 | 1.40 | 6 | Lærke Elgaard Larsen -05 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:20 | |
26 | 41 | 8.20 | 3 | Frederikke Lundberg -07 | 8.23 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 |
27 | 51 | 7.93 | 1 | Sarah Jansteen Eskesen -07 | 8.00 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 |
28 | 36 | 8.17 | 4 | Ashley Gnanogoh -05 | 8.21 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
29 | 40 | 8.31 | 6 | Filippa Roug -05 | 8.28 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
30 | 53 | 8.40 | 7 | Stine Baandrup Tindbæk -05 | 8.35 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
31 | 55 | 7.42 | 2 | Victor Colberg -06 | 7.40 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 |
32 | 41 | 8.27 | 3 | Frederikke Lundberg -07 | 8.20 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 |
33 | 51 | 7.94 | 2 | Sarah Jansteen Eskesen -07 | 7.93 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 |
34 | 37 | 1.60 | 1 | August Skytte Christensen -07 | 1.55 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
35 | 37 | 8.94 | 1 | August Skytte Christensen -07 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | |
36 | 39 | DNS | Daniel Bisgaard -05 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | ||
37 | 40 | 5.25 | 2 | Filippa Roug -05 | 5.06 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:30 |
38 | 54 | 5.12 | 4 | Stine Baandrup Tingbæk -05 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:30 | |
39 | 47 | DNS | Nanna Grubert -04 | 5.47 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:30 | |
40 | 44 | DNS | Maja Kirstine Petersen -08 | 1.90 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | |
41 | 46 | 2.40 | 2 | Mille Holck Larsen -07 | 2.50 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
42 | 48 | 1.15 | 2 | Oskar Dinesen -09 | 0.95 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:40 |
43 | 41 | 4.96 | 1 | Frederikke Lundberg -07 | 4.91 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:10 |
44 | 37 | 12.57 | 1 | August Skytte Christensen -07 | 13.74 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:25 |
45 | 49 | 7.28 | 8 | Otto D.W Jørgensen -08 | 8.05 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:25 |
46 | 33 | DNS | Alexander Foltmar -06 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | ||
47 | 52 | 10.32 | 1 | Simon-Ronaldo Baun Lee Gonzales -04 | 10.59 | Trespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:35 |