Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
2-3 maj, 2015
Arrangør: Amager AC
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 562 | 12.77 | 2 | Albert Kuhlmann -97 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:20 | |
2 | 467 | 30.83 | 16 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | 30.82 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
3 | 467 | 1.25 | 11 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
4 | 577 | 8.54.41 | 3 | Alessandro Frison -91 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:55 | |
5 | 491 | DNS | Alexander Haugeby -00 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 | ||
6 | 491 | 12.35 | 1 | Alexander Haugeby -00 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | |
7 | 508 | 2.00 | 5 | Alice Kirk Damsgaard -01 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:30 | |
8 | 423 | 3.15 | 6 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 2.99 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
9 | 423 | 5.53 | 2 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 4.59 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:40 |
10 | 423 | 23.10 | 2 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 19.31 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 |
11 | 567 | 39.06 | 3 | Amanda L. Rasmussen -97 | 40.03 | Hammerkast • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:45 |
12 | 516 | 29.76 | 17 | Améli Kampp -01 | 29.22 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
13 | 516 | 4.17 | 11 | Améli Kampp -01 | 4.35 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 |
14 | 441 | 23.70 | 9 | Amélie Vejlgaard -05 | 23.20 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:30 |
15 | 461 | 28.59 | 4 | Anders Bang -02 | 28.40 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:30 |
16 | 461 | 26.15 | 6 | Anders Bang -02 | 20.06 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 12:45 |
17 | 416 | 11.16 | 4 | Anders Silleborg -07 | 10.41 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
18 | 416 | 1.31.11 | 9 | Anders Silleborg -07 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
19 | 416 | 3.04 | 9 | Anders Silleborg -07 | 3.16 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
20 | 496 | 28.51 | 10 | Andreas Christoffersen -01 | 31.63 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 |
21 | 496 | 4.55 | 5 | Andreas Christoffersen -01 | 4.46 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 |
22 | 419 | 1.32.66 | 11 | Andreas Hartmann Stæger -06 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
23 | 419 | 2.68 | 16 | Andreas Hartmann Stæger -06 | 2.86 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
24 | 419 | 18.68 | 9 | Andreas Hartmann Stæger -06 | 16.30 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:25 |
25 | 523 | 4.46.18 | 1 | Anna Mark Helwigh -00 | 4.45.43 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:35 |
26 | 506 | 2.10 | 4 | Anna Sofie Frænde -01 | 2.14 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:30 |
27 | 506 | DNS | Anna Sofie Frænde -01 | 3.92 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 | |
28 | 549 | 37.56 | 4 | Anne Krarup Knudsen -98 | 38.86 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:45 |
29 | 601 | 39.45 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 39.60 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:00 |
30 | 483 | DNS | Annika Eppers -02 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 | ||
31 | 480 | 30.29 | 11 | Annika Haldbo -03 | 31.17 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
32 | 480 | 11.33 | 15 | Annika Haldbo -03 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:45 | |
33 | 412 | 2.47 | 21 | Anton Thers-Sonne -07 | 2.64 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
34 | 412 | 5.02 | 7 | Anton Thers-Sonne -07 | 5.28 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
35 | 412 | 24.93 | 6 | Anton Thers-Sonne -07 | 31.52 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:25 |
36 | 420 | 11.55 | 5 | Asger Abraham -06 | 11.23 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
37 | 420 | 1.26.13 | 7 | Asger Abraham -06 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
38 | 420 | 6.21 | 3 | Asger Abraham -06 | 5.18 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
39 | 527 | 4.10 | 2 | Aske Petersen -98 | 4.10 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:00 |
40 | 445 | 16.39 | 5 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:35 | |
41 | 534 | 12.89 | 2 | August Hallberg -98 | 11.71 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:45 |
42 | 534 | 49.78 | 3 | August Hallberg -98 | 45.14 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:45 |
43 | 551 | 10.77 | 4 | Ayoe B. Røbel -98 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:20 | |
44 | 456 | 28.89 | 5 | Bertram Bing Costa -02 | 28.87 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:30 |
45 | 442 | 2.42.46 | 2 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 2.46.83 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:15 |
46 | 442 | 1.25 | 1 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 1.10 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:45 |
47 | 498 | 10.91 | 6 | Bjørn Van Overeem -00 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | |
48 | 498 | 35.84 | 3 | Bjørn Van Overeem -00 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
49 | 401 | 8.38 | 4 | Carl-Frederik Kirst -08 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |
50 | 401 | 2.25 | 6 | Carl-Frederik Kirst -08 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 | |
51 | 401 | 12.66 | 8 | Carl-Frederik Kirst -08 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:00 | |
52 | 550 | 44.66 | 2 | Cecilia Kaderkova -99 | 36.38 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:45 |
53 | 526 | 29.03 | 14 | Cecilie Næsby -00 | 30.09 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
54 | 595 | 60.29 | 1 | Celina Julin -94 | 62.20 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 11:30 |
55 | 494 | DNS | Christian Cornelius -00 | 25.83 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | |
56 | 494 | 3.97 | 8 | Christian Cornelius -00 | 5.48 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 |
57 | 593 | 35.38 | 6 | Christian Laugesen -86 | 35.29 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 |
58 | 466 | 4.58.74 | 4 | Christian Lindgreen -02 | 5.19.22 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 17:25 |
59 | 466 | 8.86 | 7 | Christian Lindgreen -02 | 7.51 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 |
60 | 552 | 10.12.40 | 1 | Clara Kall -99 | 10.11.53 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:35 |
61 | 406 | 8.13 | 2 | Clara Vejlgaard -08 | 8.04 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 |
62 | 406 | 2.62 | 2 | Clara Vejlgaard -08 | 2.49 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
63 | 406 | 13.50 | 2 | Clara Vejlgaard -08 | 10.32 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 |
64 | 502 | 4.52.01 | 3 | Conrad Lind -01 | 4.36.41 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:45 |
65 | 460 | 1.25 | 5 | Dhruv Mehtrotra -03 | 1.35 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
66 | 460 | 20.38 | 14 | Dhruv Mehtrotra -03 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 12:45 | |
67 | 464 | 6.02 | 11 | Elias Dahl Lunøe -03 | 7.07 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 |
68 | 421 | 10.40 | 1 | Ella Julie Fischer -07 | 10.21 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
69 | 421 | 10.22 | 3 | Ella Julie Fischer -07 | 10.40 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:10 |
70 | 421 | 3.76 | 1 | Ella Julie Fischer -07 | 3.39 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
71 | 421 | 5.40 | 3 | Ella Julie Fischer -07 | 5.32 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:40 |
72 | 474 | 1.20 | 12 | Ellen Lawaetz -02 | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
73 | 408 | 9.92 | 20 | Elvira Ramsgaard -09 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
74 | 408 | 1.95 | 17 | Elvira Ramsgaard -09 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
75 | 408 | 7.21 | 14 | Elvira Ramsgaard -09 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |
76 | 495 | 24.37 | 2 | Emil Frænde -00 | 24.34 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 |
77 | 495 | 6.13 | 1 | Emil Frænde -00 | 6.08 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 |
78 | 583 | 35.00 | 2 | Emil Strøm -93 | 34.81 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 |
79 | 471 | 35.41 | 39 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 34.54 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
80 | 471 | 7.21 | 21 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 7.34 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:15 |
81 | 471 | 14.76 | 13 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 12.77 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:45 |
82 | 446 | 15.26 | 2 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:35 | |
83 | 446 | 15.14 | 4 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 15.26 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:25 |
84 | 446 | 29.21 | 6 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 20.77 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:30 |
85 | 543 | 4.68 | 6 | Emilie R. Hansen -99 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:30 | |
86 | 543 | 12.35 | 1 | Emilie R. Hansen -99 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:20 | |
87 | 402 | 8.47 | 5 | Emily Osula -08 | 8.53 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 |
88 | 402 | 2.12 | 9 | Emily Osula -08 | 2.08 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
89 | 402 | 10.73 | 4 | Emily Osula -08 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |
90 | 556 | DNS | Emma Beiter Bomme -98 | 25.38 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:55 | |
91 | 597 | 43.78 | 5 | Emma Vitale -93 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:00 | |
92 | 426 | 11.27 | 4 | Filippa Grunnet Nouri -06 | 11.16 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
93 | 426 | 1.35.34 | 14 | Filippa Grunnet Nouri -06 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 | |
94 | 426 | 2.70 | 15 | Filippa Grunnet Nouri -06 | 2.69 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
95 | 477 | 1.42 | 3 | Flora Chalmer -03 | 1.40 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
96 | 477 | 6.67 | 23 | Flora Chalmer -03 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:15 | |
97 | 488 | 2.80 | 1 | Frederik Engborg Thede -00 | 3.10 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
98 | 429 | 10.98 | 3 | Freja Abraham -06 | 11.23 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
99 | 429 | 11.18 | 8 | Freja Abraham -06 | 10.98 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:10 |
100 | 429 | 1.25.23 | 1 | Freja Abraham -06 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 | |
101 | 429 | 2.85 | 10 | Freja Abraham -06 | 2.88 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
102 | 522 | 5.06.41 | 4 | Frida Schledermann -01 | 5.12.34 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:35 |
103 | 564 | 38.45 | 17 | Fuad Raga -96 | 39.72 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 |
104 | 493 | 25.69 | 5 | Gabriel Lausten -00 | 25.35 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 |
105 | 529 | DNS | Gustav Lundholm Nielsen -98 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 | ||
106 | 529 | 11.29 | 5 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | |
107 | 435 | 15.12 | 1 | Hakeem Ali -05 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:50 | |
108 | 435 | 15.06 | 5 | Hakeem Ali -05 | 15.12 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
109 | 435 | 2.54.70 | 7 | Hakeem Ali -05 | 3.25.72 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 |
110 | 435 | 34.38 | 6 | Hakeem Ali -05 | 33.40 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
111 | 509 | 27.55 | 4 | Hannah Illum Petersen -00 | 27.58 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
112 | 509 | 5.32 | 1 | Hannah Illum Petersen -00 | 5.43 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 |
113 | 405 | 10.13 | 23 | Helena Bang-Löwgren -09 | 9.92 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 |
114 | 405 | 2.00 | 14 | Helena Bang-Löwgren -09 | 2.22 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
115 | 405 | 5.54 | 20 | Helena Bang-Löwgren -09 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |
116 | 427 | 11.05 | 3 | Helene Salomonsen -07 | 10.77 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
117 | 427 | 1.25.37 | 2 | Helene Salomonsen -07 | 1.02.35 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 |
118 | 427 | 2.77 | 13 | Helene Salomonsen -07 | 2.90 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
119 | 575 | 10.24.81 | 17 | Henrik Bierbum Bacher -86 | 1.02.30 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:55 |
120 | 517 | 27.84 | 7 | Ida Beiter Bomme -01 | 27.09 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
121 | 517 | 30.68 | 6 | Ida Beiter Bomme -01 | 30.86 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
122 | 531 | 24.77 | 6 | Jacob Hvorup -99 | 24.50 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:05 |
123 | 465 | 31.44 | 14 | Jakob H B Andersen -03 | 31.21 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:30 |
124 | 465 | 17.62 | 15 | Jakob H B Andersen -03 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 12:45 | |
125 | 576 | 10.40.71 | 19 | Jakob Nielsen -89 | 1.01.90 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:55 |
126 | 586 | 7.05 | 2 | Jannick Hansen -92 | 7.12 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:20 |
127 | 413 | 9.94 | 1 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 9.59 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
128 | 413 | 9.60 | 2 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 9.94 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:15 |
129 | 413 | 1.12.85 | 1 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
130 | 413 | 3.99 | 1 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 4.02 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
131 | 400 | 7.68 | 2 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 7.80 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 |
132 | 400 | 2.83 | 2 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 2.82 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 |
133 | 400 | 20.63 | 2 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 19.46 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:00 |
134 | 558 | 28.98 | 5 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | 28.36 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |
135 | 558 | 4.50 | 8 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | 4.81 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:30 |
136 | 558 | 8.04 | 6 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | 9.06 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:20 |
137 | 574 | 9.13.57 | 9 | Jonah Williams -94 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:55 | |
138 | 533 | 24.34 | 4 | Jonathan Aquino -99 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:05 | |
139 | 533 | 5.38 | 4 | Jonathan Aquino -99 | 5.01 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 |
140 | 573 | 56.98 | 1 | Jonathan Groves -93 | 57.06 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:30 |
141 | 490 | 2.20 | 4 | Jonathan Thulstrup -01 | 1.94 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
142 | 490 | 4.01 | 7 | Jonathan Thulstrup -01 | 3.64 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 |
143 | 472 | 31.64 | 21 | Josefine Sørensen -02 | 31.33 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
144 | 472 | 7.83 | 13 | Josefine Sørensen -02 | 7.05 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:15 |
145 | 472 | 13.24 | 14 | Josefine Sørensen -02 | 14.65 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:45 |
146 | 568 | 9.44.74 | 2 | Josephine Thestrup -96 | 9.39.33 | 3000 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:35 |
147 | 447 | 16.74 | 6 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:35 | |
148 | 447 | 2.55.93 | 6 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 3.13.00 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:15 |
149 | 447 | 1.22 | 3 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:45 | |
150 | 470 | 30.75 | 15 | Karla Schärfe -03 | 30.35 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
151 | 470 | 1.51 | 2 | Karla Schärfe -03 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
152 | 542 | 4.81 | 5 | Karla Sonne Søndergaard -99 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:30 | |
153 | 542 | 10.53 | 5 | Karla Sonne Søndergaard -99 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:20 | |
154 | 544 | DNS | Karoline Mangor -98 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:20 | ||
155 | 433 | 1.05 | 7 | Kasper Schimmell Smith -05 | 1.05 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 |
156 | 433 | 32.20 | 7 | Kasper Schimmell Smith -05 | 32.12 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
157 | 592 | 35.27 | 5 | Kasper Stærk -83 | 36.29 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 |
158 | 545 | 11.69 | 2 | Katrine Koch Jacobsen -99 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:20 | |
159 | 569 | 8.47.17 | 1 | Khavaquiah Rasmusen -92 | 8.47.38 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:55 |
160 | 439 | 36.53 | 2 | Klara Thers-Sonne -04 | 37.14 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:30 |
161 | 475 | 9.04 | 5 | Laura Karstenskov -02 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:15 | |
162 | 475 | 17.45 | 10 | Laura Karstenskov -02 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:45 | |
163 | 604 | 5.39 | 1 | Laura Tølløse -97 | 5.84 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:30 |
164 | 579 | 10.14.04 | 15 | Leon Kofoed Andersen -91 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:55 | |
165 | 547 | DNS | Leonora Hede -98 | 27.95 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:55 | |
166 | 459 | 4.44.44 | 1 | Linus Lindquist -02 | 4.46.96 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 17:25 |
167 | 478 | 30.18 | 10 | Liv Nedergaard -02 | 30.12 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
168 | 478 | 8.91 | 6 | Liv Nedergaard -02 | 9.36 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:15 |
169 | 478 | 29.68 | 8 | Liv Nedergaard -02 | 27.10 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
170 | 485 | 7.73 | 16 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 7.45 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:15 |
171 | 485 | 15.32 | 12 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 14.40 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:45 |
172 | 422 | 10.93 | 3 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 11.04 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
173 | 422 | 10.87 | 7 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 10.93 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:10 |
174 | 422 | 3.09 | 7 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 3.04 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
175 | 422 | 13.73 | 9 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 16.73 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 |
176 | 536 | 9.39.87 | 3 | Louis Herrmann -99 | 10.01.27 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:55 |
177 | 596 | 51.26 | 2 | Louise Odgaard -93 | 55.07 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 11:30 |
178 | 559 | 28.94 | 4 | Louise Wessel Leroy -99 | 28.25 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |
179 | 559 | 4.54 | 7 | Louise Wessel Leroy -99 | 4.86 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:30 |
180 | 578 | 38.34 | 16 | Luca Dellantonio -90 | 38.00 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 |
181 | 504 | 26.43 | 7 | Lucas Bunch -00 | 27.13 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 |
182 | 504 | 5.17 | 3 | Lucas Bunch -00 | 5.00 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 |
183 | 436 | 2.31.21 | 1 | Lucas Ravn -04 | 2.32.41 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 |
184 | 403 | 8.45 | 4 | Luna Berg Torsbakke -08 | 8.60 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 |
185 | 403 | 2.32 | 7 | Luna Berg Torsbakke -08 | 2.76 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
186 | 403 | 9.26 | 9 | Luna Berg Torsbakke -08 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |
187 | 532 | 5.72 | 3 | Mads Holm -99 | 6.00 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 |
188 | 492 | DNS | Mads Lund -00 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | ||
189 | 451 | 9.73 | 6 | Mads Rubek Vitoft -03 | 9.00 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 |
190 | 451 | 22.74 | 11 | Mads Rubek Vitoft -03 | 26.39 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 12:45 |
191 | 398 | 7.99 | 3 | Magnus Høegh Ørum-Nielsen -08 | 8.10 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 |
192 | 398 | 2.33 | 3 | Magnus Høegh Ørum-Nielsen -08 | 2.54 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 |
193 | 398 | 10.58 | 13 | Magnus Høegh Ørum-Nielsen -08 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:00 | |
194 | 497 | DNS | Magnus Skjøtt Jensen -01 | 27.53 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | |
195 | 497 | 4.44 | 6 | Magnus Skjøtt Jensen -01 | 4.99 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 |
196 | 425 | 10.06 | 1 | Maja Børregaard Voigt -07 | 10.08 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
197 | 425 | 9.85 | 1 | Maja Børregaard Voigt -07 | 10.06 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:10 |
198 | 425 | 1.29.79 | 12 | Maja Børregaard Voigt -07 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 | |
199 | 425 | 3.30 | 5 | Maja Børregaard Voigt -07 | 3.27 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
200 | 458 | 31.51 | 15 | Malte Bank-Mikkelsen -03 | 31.86 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:30 |
201 | 458 | 1.25 | 5 | Malte Bank-Mikkelsen -03 | 1.30 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
202 | 458 | 15.96 | 17 | Malte Bank-Mikkelsen -03 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 12:45 | |
203 | 537 | 9.34.26 | 1 | Malthe Nielsen -99 | 9.24.44 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:55 |
204 | 555 | 44.34 | 6 | Maria H.B. Andersen -98 | 42.28 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:00 |
205 | 518 | 29.04 | 15 | Maria Kragh -01 | 29.73 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
206 | 518 | 4.88 | 3 | Maria Kragh -01 | 4.34 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 |
207 | 473 | 28.41 | 2 | Marie Falkebo -03 | 28.69 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
208 | 473 | 4.58.69 | 1 | Marie Falkebo -03 | 5.08.17 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:15 |
209 | 585 | 7.28 | 1 | Martin Roe -92 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:20 | |
210 | 585 | 15.56 | 1 | Martin Roe -92 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:20 | |
211 | 591 | NM | Massin Ait Bouziad -95 | 7.02 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:20 | |
212 | 513 | DNS | Mathilde Brix-Priesner -00 | 29.68 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 | |
213 | 521 | 4.56.29 | 2 | Matilde Willer -00 | 4.56.98 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:35 |
214 | 553 | 11.49.06 | 4 | Maya Desmond -99 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:35 | |
215 | 484 | 31.92 | 22 | Mie Hylling Axelsson -02 | 30.79 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
216 | 484 | 1.20 | 15 | Mie Hylling Axelsson -02 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 | |
217 | 563 | 11.41 | 4 | Mikkel Lysholdt Petersen -97 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:20 | |
218 | 520 | 30.54 | 24 | Milla de Place Bjørn -00 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 | |
219 | 520 | 4.07 | 13 | Milla de Place Bjørn -00 | 3.74 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 |
220 | 519 | DNS | Nanna Andersen -00 | 4.39 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 | |
221 | 507 | 2.40 | 3 | Nicola Malling -01 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:30 | |
222 | 582 | 34.41 | 1 | Nicolai Hartling -94 | 35.32 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 |
223 | 538 | DNS | Nicolai Lind Andesen -98 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | ||
224 | 538 | 4.83 | 5 | Nicolai Lind Andesen -98 | 6.11 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 |
225 | 489 | 2.70 | 2 | Nikolai Lysholdt Petersen -01 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
226 | 489 | 4.78 | 4 | Nikolai Lysholdt Petersen -01 | 4.75 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 |
227 | 528 | NM | Nikolaj Graves -98 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:00 | ||
228 | 528 | 12.81 | 3 | Nikolaj Graves -98 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | |
229 | 468 | 4.59.22 | 2 | Nikoline Høegh Ørum-Niels -02 | 5.07.90 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:15 |
230 | 468 | 1.25 | 10 | Nikoline Høegh Ørum-Niels -02 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
231 | 452 | 4.53.32 | 3 | Noah Grunnet Nouri -02 | 5.05.63 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 17:25 |
232 | 453 | 30.43 | 11 | Oliver Veselinovski -03 | 30.84 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:30 |
233 | 453 | DNS | Oliver Veselinovski -03 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 17:25 | ||
234 | 511 | 27.22 | 3 | Olivia Thorsgaard -00 | 27.02 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
235 | 512 | 27.21 | 2 | Olivia Tuokila -00 | 26.41 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
236 | 430 | 32.08 | 8 | Oskar Thers-Sonne -05 | 32.48 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
237 | 414 | 10.27 | 1 | Oswald Lindquist -06 | 10.29 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
238 | 414 | 9.94 | 3 | Oswald Lindquist -06 | 10.27 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:15 |
239 | 414 | 1.20.73 | 4 | Oswald Lindquist -06 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
240 | 414 | 2.86 | 11 | Oswald Lindquist -06 | 3.06 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
241 | 463 | 1.38 | 3 | Oswald S Carstensen -02 | 1.30 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
242 | 463 | 10.61 | 5 | Oswald S Carstensen -02 | 9.63 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 |
243 | 463 | 17.36 | 16 | Oswald S Carstensen -02 | 26.83 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 12:45 |
244 | 434 | DNS | Peter Grevy Ejstrup -04 | 17.82 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:50 | |
245 | 566 | 22.76 | 1 | Peter Trajkovski -96 | 22.10 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:20 |
246 | 581 | 35.59 | 7 | Philip Braun -90 | 35.34 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 |
247 | 565 | 23.18 | 2 | Phillip Reynolds -96 | 22.67 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:20 |
248 | 424 | 1.28.95 | 10 | Pil Nedergaard -06 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 | |
249 | 424 | 5.54 | 1 | Pil Nedergaard -06 | 5.23 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:40 |
250 | 424 | 16.63 | 6 | Pil Nedergaard -06 | 13.71 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 |
251 | 589 | 40.88 | 19 | Raiey Samson Babosho -96 | 41.50 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 |
252 | 438 | 14.90 | 2 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 15.13 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:50 |
253 | 438 | 14.92 | 4 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 14.90 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
254 | 438 | 1.29 | 2 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 1.33 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 |
255 | 479 | 33.51 | 34 | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | 35.34 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
256 | 479 | 8.10 | 9 | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | 8.77 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:15 |
257 | 479 | 11.20 | 16 | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:45 | |
258 | 580 | 9.19.78 | 12 | Romain Baudet -92 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:55 | |
259 | 407 | 9.59 | 16 | Salma Mittag -08 | 9.63 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 |
260 | 407 | 1.83 | 21 | Salma Mittag -08 | 2.21 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
261 | 407 | 7.05 | 15 | Salma Mittag -08 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |
262 | 600 | 41.05 | 2 | Sandra Böll -94 | 40.44 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:00 |
263 | 600 | 11.72 | 2 | Sandra Böll -94 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:20 | |
264 | 525 | 4.65 | 4 | Sara Vardar -00 | 4.66 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 |
265 | 503 | 4.39.55 | 2 | Sebastian Nielsen -00 | 4.44.07 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:45 |
266 | 409 | 7.80 | 1 | Selma Madicken Vöge-Widdi -08 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
267 | 409 | 2.66 | 1 | Selma Madicken Vöge-Widdi -08 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
268 | 409 | 9.88 | 7 | Selma Madicken Vöge-Widdi -08 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |
269 | 440 | 17.19 | 6 | Signe Juhl Laursen -05 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:35 | |
270 | 584 | 37.16 | 11 | Simon Hvelplund -84 | 36.57 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 |
271 | 539 | 6.51 | 1 | Simon Traoré -98 | 6.60 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 |
272 | 548 | 28.10 | 3 | Simone Hjort -99 | 27.90 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |
273 | 548 | 4.98 | 3 | Simone Hjort -99 | 5.25 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:30 |
274 | 481 | 31.41 | 19 | Smilla Duedam Ventrup -03 | 32.22 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
275 | 481 | 1.20 | 14 | Smilla Duedam Ventrup -03 | 1.13 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
276 | 444 | 2.42.69 | 3 | Sofia Thøgersen -05 | 2.46.92 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:15 |
277 | 444 | 27.90 | 7 | Sofia Thøgersen -05 | 24.12 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:30 |
278 | 399 | 8.92 | 9 | Sofus Houman-Prassé -09 | 9.10 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 |
279 | 399 | 1.98 | 13 | Sofus Houman-Prassé -09 | 2.20 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 |
280 | 399 | 12.11 | 10 | Sofus Houman-Prassé -09 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:00 | |
281 | 455 | 28.04 | 3 | Sofus Lassen -03 | 28.30 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:30 |
282 | 455 | 22.74 | 10 | Sofus Lassen -03 | 19.12 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 12:45 |
283 | 540 | 23.85 | 3 | Sofus Rasmus Clausen -98 | 2.41 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:05 |
284 | 428 | DNS | Sophie Hengstenberg -06 | 11.67 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 | |
285 | 428 | DNS | Sophie Hengstenberg -06 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 | ||
286 | 428 | DNS | Sophie Hengstenberg -06 | 2.92 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
287 | 417 | 10.66 | 3 | Sophus Emil Ramsgaard Jen -06 | 10.34 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
288 | 417 | 3.14 | 7 | Sophus Emil Ramsgaard Jen -06 | 2.91 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
289 | 417 | 18.96 | 8 | Sophus Emil Ramsgaard Jen -06 | 17.60 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:25 |
290 | 560 | DNS | Stefan Mortensen -93 | 14.48 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:20 | |
291 | 411 | 8.96 | 12 | Theresa Dommer -09 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
292 | 411 | 2.07 | 12 | Theresa Dommer -09 | 1.88 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
293 | 411 | 8.35 | 10 | Theresa Dommer -09 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |
294 | 570 | 9.17.14 | 10 | Thomas Andersen -95 | 8.53.42 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:55 |
295 | 535 | DNS | Thor Bendix-Madsen -99 | 9.26.75 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:55 | |
296 | 410 | 9.46 | 15 | Tiger Lily Lindelöf -08 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
297 | 410 | 1.97 | 16 | Tiger Lily Lindelöf -08 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
298 | 410 | 10.17 | 5 | Tiger Lily Lindelöf -08 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |
299 | 415 | DNS | Tobias Zeberg -07 | 10.43 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 | |
300 | 469 | 29.41 | 6 | Victoria Lee Lendal -02 | 28.96 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
301 | 469 | 8.09 | 10 | Victoria Lee Lendal -02 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:15 | |
302 | 469 | 22.23 | 5 | Victoria Lee Lendal -02 | 24.14 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:45 |
303 | 514 | 28.42 | 10 | Viktoria Dommer -01 | 27.52 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
304 | 431 | 15.39 | 3 | Vitus Rosenkrands -05 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:50 | |
305 | 431 | 15.10 | 6 | Vitus Rosenkrands -05 | 15.39 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
306 | 431 | 2.40.14 | 3 | Vitus Rosenkrands -05 | 2.46.02 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 |
307 | 500 | 4.31.34 | 1 | William Devantier -00 | 4.20.34 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:45 |
308 | 418 | 11.79 | 5 | William Hvass -06 | 11.99 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
309 | 418 | 2.58 | 18 | William Hvass -06 | 2.35 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
310 | 397 | 8.67 | 6 | William Thøgersen -08 | 8.75 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 |
311 | 397 | 2.24 | 8 | William Thøgersen -08 | 2.40 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 |
312 | 397 | 20.18 | 3 | William Thøgersen -08 | 13.11 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:00 |
313 | 457 | 29.12 | 6 | William Wittendorff -03 | 29.42 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:30 |
314 | 404 | 10.17 | 24 | Wilma Anna Haynes -09 | 10.27 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 |
315 | 404 | 1.97 | 15 | Wilma Anna Haynes -09 | 2.02 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
316 | 404 | 3.37 | 28 | Wilma Anna Haynes -09 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 |