ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
22-23 jun., 2013
Arrangør: Ballerup AK
Greve Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 208 | 6.09 | 2 | Peter Andersson -99 | 6.04 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
2 | 175 | 11.09 | 1 | Aleksander H. Wiingaard -02 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:05 | |
3 | 193 | 11.18 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 11.36 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:10 |
4 | 199 | DNS | Laura Zilstorff -02 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:15 | ||
5 | 208 | 24.35 | 1 | Peter Andersson -99 | 23.59 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 |
6 | 186 | 8.34 | 2 | Frederik Andersson -01 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:55 | |
7 | 182 | 29.59 | 6 | Christoffer H. Wiingaard -99 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | |
8 | 175 | 3.96 | 2 | Aleksander H. Wiingaard -02 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:10 | |
9 | 219 | 3.92 | 4 | Tobias Andersson -02 | 4.45 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:10 |
10 | 196 | 26.15 | 16 | Kasper Andersson -97 | 26.55 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 |
11 | 217 | 4.39 | 11 | Tara Brodin Abrahamsson -98 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
12 | 215 | 4.59 | 8 | Sofie Revall -98 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
13 | 209 | 10.63 | 1 | Peter Jørgensen -00 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 | |
14 | 203 | 11.50 | 2 | Marie Paule Dahi -01 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 | |
15 | 201 | 3.48 | 7 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:50 | |
16 | 193 | 4.00 | 2 | Ida Boe Rasmussen -03 | 4.02 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:50 |
17 | 186 | 12.04 | 2 | Frederik Andersson -01 | 11.80 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:55 |
18 | 202 | 11.56 | 3 | Maria Pico Kjeldsen -00 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 | |
19 | 183 | 11.86 | 5 | Ditte Hansen -00 | 12.12 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 |
20 | 214 | 11.03 | 1 | Signe Romer -00 | 10.78 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:05 |
21 | 194 | 7.15 | 6 | Isabella Koch -01 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 | |
22 | 198 | DNS | Kenneth Pedersen -97 | 1.83 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:15 | |
23 | 204 | 2.28.39 | 7 | Mathias Astrup -99 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | |
24 | 184 | 2.37.82 | 10 | Eline Grün -98 | 2.33.00 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 |
25 | 197 | 2.50 | 5 | Kasper Hansen -98 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:45 | |
26 | 207 | DNS | Oliver Chabert -99 | 2.80 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:45 | |
27 | 216 | 27.43 | 10 | Steffen Sjørslev -97 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:45 | |
28 | 181 | 30.40 | 7 | Asger Østerby -97 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:45 | |
29 | 202 | 11.65 | 3 | Maria Pico Kjeldsen -00 | 11.56 | 80 meter • Semi | Piger 13 år | Søndag kl. 13:05 |
30 | 183 | 11.87 | 6 | Ditte Hansen -00 | 11.86 | 80 meter • Semi | Piger 13 år | Søndag kl. 13:05 |
31 | 214 | 10.91 | 1 | Signe Romer -00 | 11.03 | 80 meter • Semi | Piger 13 år | Søndag kl. 13:05 |
32 | 199 | DNS | Laura Zilstorff -02 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 | ||
33 | 195 | 3.38 | 17 | Julie Møller -02 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 | |
34 | 211 | 3.88 | 3 | Sara Olsson -02 | 3.86 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 |
35 | 186 | 12.02 | 4 | Frederik Andersson -01 | 12.04 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:10 |
36 | 203 | DNS | Marie Paule Dahi -01 | 11.50 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:15 | |
37 | 185 | 7.97 | 9 | Fie Hofman -00 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:15 | |
38 | 206 | 8.80 | 8 | Mathilde Hammerum -00 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:15 | |
39 | 209 | 10.35 | 1 | Peter Jørgensen -00 | 10.63 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:20 |
40 | 201 | 3.44.95 | 2 | Louise Høkilde Wassmann -03 | 3.56.82 | 1000 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:40 |
41 | 210 | 3.41.78 | 4 | Rasmus Baltzersen -02 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:50 | |
42 | 180 | 30.15 | 3 | Anne Søgaard -98 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | |
43 | 193 | 31.82 | 2 | Ida Boe Rasmussen -03 | 27.98 | Boldkast • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:55 |
44 | 194 | 3.46.42 | 8 | Isabella Koch -01 | 40.40 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:15 |
45 | 217 | 9.38 | 8 | Tara Brodin Abrahamsson -98 | 10.14 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 |
46 | 207 | DNS | Oliver Chabert -99 | 1.65 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:00 | |
47 | 181 | 5.88 | 1 | Asger Østerby -97 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 | |
48 | 202 | 11.62 | 5 | Maria Pico Kjeldsen -00 | 11.65 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:20 |
49 | 214 | 10.66 | 1 | Signe Romer -00 | 10.91 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:20 |
50 | 212 | 58.25 | 2 | Sebastian Romer -97 | 59.32 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:45 |
51 | 179 | 48.44 | 2 | Anna Øbakke Lange -99 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:55 | |
52 | 200 | 51.59 | 4 | Lise Hansen -99 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:55 | |
53 | 192 | 46.86 | 3 | Henning Elmer -99 | 300 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:00 | |
54 | 188 | DQ | Greve | 4 x 60 meter stafet • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 16:15 | ||
55 | 188 | 35.68 | 1 | Greve | 4 x 60 meter stafet • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 16:20 | |
56 | 190 | DNS | Greve II | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:35 | ||
57 | 189 | 45.66 | 3 | Greve I | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:35 | |
58 | 188 | 2.31.44 | 3 | Greve | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:00 | |
59 | 188 | 2.19.00 | 2 | Greve | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:05 | |
60 | 188 | DNS | Greve | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:05 |