Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
28-29 sep., 2019
Arrangør: Greve Atletik
Sparta
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.16 | 4 | Erika Livia Wischmann -09 | 10.22 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:10 |
2 | 10.52 | 7 | Elvira Ramsgaard Jensen -09 | 10.33 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:10 |
3 | 11.01 | 8 | Annabel Rose Mikkelsen -09 | 11.08 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:10 |
4 | 9.94 | 5 | Erika Livia Wischmann -09 | 10.16 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:45 |
5 | 10.73 | 2 | Elvira Ramsgaard Jensen -09 | 10.52 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:45 |
6 | 11.11 | 4 | Annabel Rose Mikkelsen -09 | 11.01 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:45 |
7 | 8.86 | 1 | Alma B. Ravn -09 | 8.58 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:20 |
8 | 9.48 | 5 | Queen Riege -08 | 9.26 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:20 |
9 | 9.73 | 7 | Selma Madicken Vöge-Widding -08 | 9.32 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:20 |
10 | 9.44 | 4 | Esther Falck -08 | 9.04 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:20 |
11 | 9.50 | 6 | Clara Vejlgaard -08 | 9.50 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:20 |
12 | 8.72 | 1 | Alma B. Ravn -09 | 8.86 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:55 |
13 | 9.29 | 3 | Queen Riege -08 | 9.48 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:55 |
14 | 9.58 | 1 | Selma Madicken Vöge-Widding -08 | 9.73 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:55 |
15 | 9.35 | 5 | Esther Falck -08 | 9.44 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:55 |
16 | 9.39 | 6 | Clara Vejlgaard -08 | 9.50 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:55 |
17 | 10.03 | 3 | Samuel Grønlund Brix -09 | 10.01 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:55 |
18 | 9.87 | 3 | Samuel Grønlund Brix -09 | 10.03 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:30 |
19 | 9.53 | 3 | William Thøgersen -08 | 9.57 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:00 |
20 | 9.11 | 1 | Lukas Mikkelsen -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:00 | |
21 | 10.14 | 5 | David R. Nielsen -08 | 10.22 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:00 |
22 | 8.99 | 2 | Oliver Mikkelsen -08 | 8.85 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:00 |
23 | DNS | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 9.87 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:00 | |
24 | 9.61 | 4 | William Matthew Buck -08 | 9.70 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:00 |
25 | 9.42 | 5 | William Thøgersen -08 | 9.53 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:35 |
26 | 9.17 | 3 | Lukas Mikkelsen -08 | 9.11 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:35 |
27 | 10.18 | 4 | David R. Nielsen -08 | 10.14 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:35 |
28 | 8.97 | 2 | Oliver Mikkelsen -08 | 8.99 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:35 |
29 | 9.68 | 2 | William Matthew Buck -08 | 9.61 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:35 |