ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
16-17 jun., 2018
Arrangør: Ballerup AK
Frederiksberg IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 130 | 10.18 | 3 | Aline Hedegård Bruhn -08 | 10.93 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:40 |
2 | 130 | 10.16 | 7 | Aline Hedegård Bruhn -08 | 10.18 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:00 |
3 | 135 | DNS | Asbjørn Haansbæk -07 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
4 | 134 | 13.32 | 2 | Angela Timm -03 | 13.12 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
5 | 134 | 13.14 | 2 | Angela Timm -03 | 13.32 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 |
6 | 134 | 13.12 | 4 | Angela Timm -03 | 13.14 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 |
7 | 132 | 13.01 | 2 | Amalie Molander Pedersen -00 | 12.69 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:50 |
8 | 144 | 33.79 | 7 | Kirstine Ingeborg Th Carstens -06 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:50 | |
9 | 140 | 33.45 | 14 | Frederik Dahl Larsen -06 | 33.05 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:15 |
10 | 153 | 30.19 | 5 | Villads Fredsted Andersen -06 | 30.55 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:15 |
11 | 142 | 31.14 | 9 | Gustav Striboldt Lind -06 | 30.72 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:15 |
12 | 152 | 29.54 | 6 | Timoleon Rescan -05 | 21.14 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:25 |
13 | 146 | 1.13.88 | 1 | Louise Lehman Jensen -08 | 1.19.12 | 400 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:35 |
14 | 144 | 2.01.86 | 3 | Kirstine Ingeborg Th Carstens -06 | 3.48 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:30 |
15 | 148 | 1.46.45 | 1 | Mathilde Meedom Kløv -06 | 1.47.35 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:30 |
16 | 153 | 1.48.69 | 2 | Villads Fredsted Andersen -06 | 1.54.89 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:40 |
17 | 137 | 1.48.02 | 1 | Christopher Strandgaard -06 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:40 | |
18 | 131 | 4.56.19 | 5 | Amalie Boeck -03 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:15 | |
19 | 139 | 4.45.74 | 2 | Ellen Nørding Christensen -03 | 4.41.12 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:15 |
20 | 147 | 4.48.84 | 2 | Martin Møllgaard -03 | 4.25.68 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:55 |
21 | 136 | 4.59.12 | 4 | Carl Emil Hjorth -04 | 4.46.46 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:55 |
22 | 138 | DNS | David Holst Hahn -04 | 2000 meter forh. • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:40 | ||
23 | 140 | 17.58 | 4 | Frederik Dahl Larsen -06 | 12.76 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:20 |
24 | 153 | 15.17 | 2 | Villads Fredsted Andersen -06 | 14.95 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:20 |
25 | 142 | 14.35 | 1 | Gustav Striboldt Lind -06 | 11.05 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:20 |
26 | 140 | DNS | Frederik Dahl Larsen -06 | 17.58 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:10 | |
27 | 153 | 15.03 | 3 | Villads Fredsted Andersen -06 | 15.17 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:10 |
28 | 142 | 14.10 | 2 | Gustav Striboldt Lind -06 | 14.35 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:10 |
29 | 146 | 1.22 | 3 | Louise Lehman Jensen -08 | 1.22 | Højdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:00 |
30 | 130 | 1.00 | 9 | Aline Hedegård Bruhn -08 | 1.00 | Højdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:00 |
31 | 143 | 1.35 | 5 | Kathrine Holst Hahn -04 | 1.44 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 |
32 | 144 | 3.54 (w:-1.7) | 12 | Kirstine Ingeborg Th Carstens -06 | 3.65 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:10 |
33 | 149 | 4.13 (w:+1.1) | 13 | Mathilde Mønsted Larsen -05 | 4.01 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:20 |
34 | 153 | 4.17 (w:-1.6) | 8 | Villads Fredsted Andersen -06 | 4.21 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:40 |
35 | 142 | 4.51 (w:-1.4) | 5 | Gustav Striboldt Lind -06 | 4.48 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:40 |
36 | 152 | 5.15 (w:+2.0) | 2 | Timoleon Rescan -05 | 4.95 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:40 |
37 | 143 | 9.91 (w:-0.9) | 2 | Kathrine Holst Hahn -04 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
38 | 132 | 11.59 (w:-1.5) | 1 | Amalie Molander Pedersen -00 | 11.68 | Trespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:15 |
39 | 146 | 5.88 | 5 | Louise Lehman Jensen -08 | 6.88 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:30 |
40 | 130 | 4.68 | 9 | Aline Hedegård Bruhn -08 | 4.21 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:30 |
41 | 148 | 19.10 | 3 | Mathilde Meedom Kløv -06 | 16.07 | Diskoskast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:35 |
42 | 140 | 19.27 | 1 | Frederik Dahl Larsen -06 | 16.18 | Diskoskast • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:25 |
43 | 152 | 21.86 | 5 | Timoleon Rescan -05 | 19.47 | Diskoskast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:25 |
44 | 151 | 24.56 | 5 | Rie Oreskov -03 | 25.76 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 |