Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
18-19 aug., 2018
Arrangør: Sparta
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 84 | 8.72 | 2 | Selma Veicherts -11 | 40 meter • Finale | Piger -7 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
2 | 149 | 9.41 | 7 | Lovisa Grosso -12 | 40 meter • Finale | Piger -7 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
3 | 86 | 8.73 | 6 | Ayoe Haisler -10 | 40 meter • Indl. | Piger 8 år | Lørdag kl. 10:30 | ||
4 | 81 | 7.22 | 1 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 7.34 | 40 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 10:20 | |
5 | 82 | DNS | Anna Lønborg -09 | 40 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 10:20 | |||
6 | 81 | 7.34 | 4 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 7.22 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:55 | |
7 | 83 | 8.37 | 6 | Lauritz Leer -11 | 8.45 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
8 | 80 | 8.26 | 2 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
9 | 65 | NT | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Lørdag kl. 10:00 | |||
10 | 85 | 9.30 | 4 | Oswald Wüst Bentsen -10 | 40 meter • Indl. | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
11 | 85 | DNS | Oswald Wüst Bentsen -10 | 9.30 | 40 meter • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:25 | ||
12 | 78 | 9.36 | 2 | Emma King -08 | 9.38 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:10 | |
13 | 73 | 11.84 | 4 | Signe Veicherts -08 | 11.71 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:10 | |
14 | 78 | 9.26 | 2 | Emma King -08 | 9.36 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:00 | |
15 | 64 | 10.07 | 5 | Hjalte-Johannes Kronborg -08 | 10.22 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:25 | |
16 | 64 | DNS | Hjalte-Johannes Kronborg -08 | 10.07 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
17 | 74 | 8.78 | 2 | August Juhl Horsgaard -07 | 8.85 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:35 | |
18 | 76 | 9.24 | 2 | Kevin Jensen -07 | 8.85 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:35 | |
19 | 77 | 9.77 | 4 | Marvin Jensen -07 | 9.56 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:35 | |
20 | 74 | 8.72 | 3 | August Juhl Horsgaard -07 | 8.78 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:15 | |
21 | 76 | 9.15 | 4 | Kevin Jensen -07 | 9.24 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:15 | |
22 | 77 | 9.69 | 6 | Marvin Jensen -07 | 9.77 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:15 | |
23 | 69 | 11.21 | 1 | Celina Hagihara -06 | 11.18 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:50 | |
24 | 62 | 11.13 | 1 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 11.36 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:50 | |
25 | 69 | 11.06 | 2 | Celina Hagihara -06 | 11.21 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:05 | |
26 | 62 | 10.96 | 1 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 11.13 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:05 | |
27 | 72 | 12.58 | 7 | Freja Veicherts -05 | 12.65 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:00 | |
28 | 105 | 14.43 | 5 | Frida Bungaard -03 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
29 | 98 | 15.00 | 6 | Maja Fuglsang -03 | 15.08 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 | |
30 | 100 | 14.33 | 2 | Michelle Rutherford -03 | 13.95 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 | |
31 | 91 | 13.04 | 3 | Signe Boelsmand -91 | 12.68 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 11:45 | |
32 | 90 | 12.09 | 1 | Astrid Glenner Frandsen -93 | 11.98 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 11:45 | |
33 | 90 | 12.02 | 3 | Astrid Glenner Frandsen -93 | 12.09 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:35 | |
34 | 61 | 11.89 | 1 | Lukas Medina Sørensen -03 | 11.95 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
35 | 61 | 11.80 | 1 | Lukas Medina Sørensen -03 | 11.89 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 | |
36 | 88 | 11.54 | 6 | Jacob Wolfgang -81 | 11.07 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 12:00 | |
37 | 557 | 12.08 | 4 | Kristoffer Bonde -91 | 12.02 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 12:00 | |
38 | 88 | DNS | NT | Jacob Wolfgang -81 | 11.54 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:40 | |
39 | 103 | 43.54 | 3 | Nanna Elmer -03 | 44.41 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:20 | |
40 | 93 | 38.04 | 2 | Neloo Falck -03 | 39.13 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 | |
41 | 106 | 37.37 | 1 | August Østergaard -03 | 37.74 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 | |
42 | 81 | 1.23.92 | 5 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 1.23.33 | 400 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 13:50 | |
43 | 82 | DNS | Anna Lønborg -09 | 1.33.60 | 400 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
44 | 67 | 1.20.26 | 11 | Mille Elmer -07 | 1.15.0 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:10 | |
45 | 71 | 1.13.32 | 5 | Aliya Dahl -07 | 1.15.0 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:10 | |
46 | 78 | 1.19.79 | 10 | Emma King -08 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
47 | 76 | 1.13.64 | 8 | Kevin Jensen -07 | 1.10.70 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:25 | |
48 | 77 | 1.33.12 | 17 | Marvin Jensen -07 | 1.26.53 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:25 | |
49 | 70 | 1.56.01 | 7 | Alma Juhl Horsgaard -05 | 1.56.0 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:50 | |
50 | 69 | 1.45.39 | 2 | Celina Hagihara -06 | 1.45.96 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:50 | |
51 | 102 | 4.23.86 | 7 | Gustav Bendsen -03 | 4.22.00 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:35 | |
52 | 543 | 4.33.60 | 9 | Martin Højland | 4.27.00 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:35 | |
53 | 101 | DNS | Alma Witt -04 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:05 | |||
54 | 95 | 52.53 | 5 | Alberte Ulrik -03 | 50.25 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:05 | |
55 | 97 | 47.17 | 2 | Mik Resen Lønborg -03 | 46.10 | 300 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 | |
56 | 107 | 47.23 | 3 | William Elsner -03 | 300 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 | ||
57 | 67 | 1.19 | 3 | Mille Elmer -07 | 1.22 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:55 | |
58 | 75 | 1.11 | 8 | Laura Rosenkvist -07 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:55 | ||
59 | 76 | 1.36 | 1 | Kevin Jensen -07 | 1.38 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
60 | 77 | NM | Marvin Jensen -07 | 1.20 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
61 | 79 | 1.31 | 2 | Hector Wielechowski -07 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
62 | 108 | 2.11 | 6 | Amalie Albæk -00 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:00 | ||
63 | 97 | 2.81 | 2 | Mik Resen Lønborg -03 | 2.90 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
64 | 105 | 4.21 (w:+0.0) | 20 | Frida Bungaard -03 | 4.51 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
65 | 101 | DNS | Alma Witt -04 | 5.16 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
66 | 61 | 6.13 | 1 | Lukas Medina Sørensen -03 | 6.41 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | |
67 | 86 | 2.49 (w:-0.6) | 8 | Ayoe Haisler -10 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 12:20 | ||
68 | 82 | DNS | Anna Lønborg -09 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 12:20 | |||
69 | 83 | 2.47 (w:+1.3) | 11 | Lauritz Leer -11 | 2.35 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Lørdag kl. 10:20 | |
70 | 80 | DNS | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Lørdag kl. 10:20 | |||
71 | 65 | 2.49 (w:-1.3) | 9 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
72 | 85 | 2.26 (w:+0.4) | 8 | Oswald Wüst Bentsen -10 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
73 | 66 | 4.24 (w:+1.5) | 7 | Alexander Holzknecht -06 | 4.30 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:00 | |
74 | 63 | DNS | Leon Hamann -05 | 3.89 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
75 | 89 | 15.03 (w:+2.2) | 1 | Jannick Bagge -94 | 15.23 | Trespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:25 | |
76 | 104 | 7.44 | 11 | Karoline Bygwraa -03 | 8.18 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 | |
77 | 197 | 30.74 | 2 | Elisabeth Elsner -06 | Hammerkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:45 | ||
78 | 94 | 38.45 | 4 | Rebekka Holsting -03 | 43.24 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
79 | 96 | 51.44 | 2 | Emanuel Hammann -99 | 53.24 | Hammerkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:10 | |
80 | 70 | 14.40 | 21 | Alma Juhl Horsgaard -05 | 14.07 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:10 | |
81 | 68 | 17.86 | 16 | Elsabeth Elsner -06 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
82 | 69 | 15.29 | 19 | Celina Hagihara -06 | 19.54 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:10 | |
83 | 62 | 14.77 | 20 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 11.80 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:10 | |
84 | 84 | 8.24 | 5 | Selma Veicherts -11 | Boldkast • Finale | Piger -7 år | Lørdag kl. 11:40 | ||
85 | 149 | 5.73 | 8 | Lovisa Grosso -12 | Boldkast • Finale | Piger -7 år | Lørdag kl. 11:40 | ||
86 | 67 | 30.69 | 6 | Mille Elmer -07 | 30.45 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
87 | 73 | 17.48 | 13 | Signe Veicherts -08 | 14.74 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
88 | 75 | 22.88 | 11 | Laura Rosenkvist -07 | 22.90 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
89 | 83 | 13.60 | 10 | Lauritz Leer -11 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
90 | 80 | DNS | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Lørdag kl. 11:30 | |||
91 | 65 | 14.09 | 9 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
92 | 74 | 37.00 | 5 | August Juhl Horsgaard -07 | 39.00 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
93 | 76 | 46.61 | 1 | Kevin Jensen -07 | 52.04 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
94 | 77 | 30.34 | 12 | Marvin Jensen -07 | 40.45 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
95 | 79 | 32.43 | 11 | Hector Wielechowski -07 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:30 |