Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2013
Arrangør: Amager AC
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 271 | 14.91 | 4 | Klara Eigtved -99 | 13.35 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
2 | 268 | 15.72 | 5 | Katrine Pontoppidan -99 | 13.89 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
3 | 270 | 13.58 | 1 | Sigrid Bennedsen -99 | 12.88 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
4 | 239 | 14.63 | 5 | Silja D. Mouritsen -02 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 | |
5 | 278 | 1.40 | 2 | Liv Didi Pedersen -97 | 1.52 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 |
6 | 296 | 1.40 | 2 | Camilla F. R. Nissen -90 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:00 | |
7 | 276 | 33.34 | 6 | Malthe Aabye -98 | 36.45 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
8 | 274 | 27.01 | 8 | Emanuel Hammann -99 | 29.23 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
9 | 275 | 33.93 | 5 | Mads Ringsted -99 | 30.72 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
10 | 240 | 13.68 | 7 | Mik R. Lønborg -03 | 12.72 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 |
11 | 242 | 14.54 | 7 | Asbjørn Birkelund -02 | 15.00 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 |
12 | 256 | 11.08 | 2 | Sofie Rasmussen -00 | 10.72 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:25 |
13 | 273 | DNS | Daniel B. Jennings -99 | 14.70 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
14 | 276 | DNS | Malthe Aabye -98 | 13.93 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
15 | 277 | DNS | Albert Ranning -98 | 12.70 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
16 | 275 | DNS | Mads Ringsted -99 | 14.82 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
17 | 271 | 13.55 | 1 | Klara Eigtved -99 | 13.85 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
18 | 270 | 13.17 | 2 | Sigrid Bennedsen -99 | 13.09 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
19 | 236 | 10.85 | 6 | Signe K. Lawson -02 | 10.87 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
20 | 235 | 9.70 | 2 | Laura Wichmann -02 | 9.80 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
21 | 237 | 10.57 | 3 | Eva Seixas -02 | 10.80 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
22 | 234 | DNS | Emmalin Kjellson -02 | 10.33 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 | |
23 | 238 | 10.31 | 4 | Lilli Jensen -02 | 10.53 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
24 | 244 | NM | Lilja H. Povlsen -01 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
25 | 245 | 18.50 | 4 | Louise B. Moore -01 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 | |
26 | 253 | 16.16 | 8 | Annesofie Nielsen -00 | 15.84 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 |
27 | 288 | 28.97 | 3 | Meseret Elise T. Ludvigse -94 | Spydkast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:00 | |
28 | 297 | 26.53 | 2 | Maria Hansen -90 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 | |
29 | 259 | 15.11 | 4 | Aslak Bennedsen -01 | 14.50 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:05 |
30 | 257 | 19.68 | 5 | Filip Merdovic -01 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:05 | |
31 | 260 | 15.47 | 3 | Villads Schou -01 | 14.92 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:05 |
32 | 267 | 14.54 | 2 | Peter M. Adamsen -00 | 14.57 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:05 |
33 | 266 | 16.15 | 1 | Mikkel W. Enevoldsen -00 | 15.19 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:05 |
34 | 270 | DNS | Sigrid Bennedsen -99 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
35 | 269 | 1.25 | 10 | Rita Wilcke -99 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 |
36 | 236 | 3.22 | 19 | Signe K. Lawson -02 | 2.76 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
37 | 235 | 3.62 | 9 | Laura Wichmann -02 | 3.51 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
38 | 239 | 3.24 | 18 | Silja D. Mouritsen -02 | 3.28 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
39 | 237 | 3.05 | 23 | Eva Seixas -02 | 2.99 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
40 | 238 | NM | Lilli Jensen -02 | 3.08 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
41 | 243 | DNS | Ellen Balslev -01 | 12.50 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 | |
42 | 247 | 13.34 | 6 | Ya-Chernoh Kamara -00 | 14.41 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 |
43 | 252 | 12.62 | 2 | Fie R. Lønborg -00 | 11.85 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 |
44 | 244 | 12.25 | 2 | Lilja H. Povlsen -01 | 11.14 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 |
45 | 245 | 11.80 | 2 | Louise B. Moore -01 | 10.96 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 |
46 | 791 | 14.65 | 5 | Yasmine Abbouch -01 | 13.74 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 |
47 | 256 | 11.56 | 2 | Sofie Rasmussen -00 | 11.34 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 |
48 | 253 | 12.24 | 4 | Annesofie Nielsen -00 | 11.32 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 |
49 | 246 | 12.15 | 2 | Frederikke Von Benzon -01 | 11.27 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 |
50 | 248 | 13.03 | 5 | Ya-Kaday Kamara -00 | 14.44 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 |
51 | 251 | 13.03 | 4 | Alberte Krejlund -00 | 13.00 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 |
52 | 298 | DNS | Anne Sofie Nexø -89 | 16.72 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:50 | |
53 | 241 | 6.75 | 10 | William R. Elsner -03 | 7.05 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 |
54 | 242 | 5.76 | 13 | Asbjørn Birkelund -02 | 5.87 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 |
55 | 269 | 20.80 | 6 | Rita Wilcke -99 | 21.85 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:50 |
56 | 281 | 22.58 | 4 | Annette Nielsen -96 | 19.40 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 |
57 | 277 | 1.64 | 3 | Albert Ranning -98 | 1.64 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
58 | 259 | 12.30 | 2 | Aslak Bennedsen -01 | 11.12 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:20 |
59 | 265 | 12.94 | 4 | Magne V. kanneworff -00 | 14.24 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:20 |
60 | 258 | 12.89 | 5 | Jonathan Feigenberg Lind -01 | 11.51 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:20 |
61 | 264 | DNS | Edvard Restorff-Liliegree -00 | 12.27 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:20 | |
62 | 257 | 13.01 | 5 | Filip Merdovic -01 | 13.15 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:20 |
63 | 263 | DNS | Hans B. Falkenberg -00 | 11.38 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:20 | |
64 | 266 | 12.48 | 4 | Mikkel W. Enevoldsen -00 | 12.33 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:20 |
65 | 278 | 13.10 | 1 | Liv Didi Pedersen -97 | 13.15 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 |
66 | 236 | 6.28 | 6 | Signe K. Lawson -02 | 5.57 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 |
67 | 239 | 5.11 | 12 | Silja D. Mouritsen -02 | 5.30 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 |
68 | 237 | 5.60 | 9 | Eva Seixas -02 | 5.93 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 |
69 | 238 | 5.35 | 10 | Lilli Jensen -02 | 5.46 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 |
70 | 256 | 10.67 | 3 | Sofie Rasmussen -00 | 11.08 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:55 |
71 | 285 | 11.55 | 1 | Peter Trajkovski -96 | 11.49 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
72 | 241 | 3.37 | 16 | William R. Elsner -03 | 3.43 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:00 |
73 | 242 | 3.10 | 21 | Asbjørn Birkelund -02 | 3.22 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:00 |
74 | 287 | 22.74 | 2 | Anne Sofie Olsen -94 | 23.84 | Diskoskast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:00 |
75 | 297 | 28.92 | 4 | Maria Hansen -90 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:00 | |
76 | 259 | 15.45 | 6 | Aslak Bennedsen -01 | 15.11 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:05 |
77 | 267 | 14.29 | 3 | Peter M. Adamsen -00 | 14.54 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:05 |
78 | 271 | 13.93 | 6 | Klara Eigtved -99 | 13.55 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 |
79 | 270 | 13.02 | 4 | Sigrid Bennedsen -99 | 13.17 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 |
80 | 259 | 3.56 | 28 | Aslak Bennedsen -01 | 3.97 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:15 |
81 | 265 | 3.62 | 26 | Magne V. kanneworff -00 | 3.09 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:15 |
82 | 258 | 3.66 | 25 | Jonathan Feigenberg Lind -01 | 3.72 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:15 |
83 | 264 | NM | Edvard Restorff-Liliegree -00 | 3.59 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:15 | |
84 | 257 | 3.40 | 31 | Filip Merdovic -01 | 3.44 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:15 |
85 | 260 | 4.21 | 15 | Villads Schou -01 | 4.30 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:15 |
86 | 267 | 4.80 | 4 | Peter M. Adamsen -00 | 4.78 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:15 |
87 | 263 | DNS | Hans B. Falkenberg -00 | 4.67 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:15 | |
88 | 823 | 12.87 | 4 | Martin Panduro -94 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:20 | |
89 | 291 | 11.91 | 1 | Emil Storgaard -95 | 11.93 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:20 |
90 | 792 | 1.30 | 2 | Søren Kirkegaard -63 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:25 | |
91 | 299 | 13.37 | 2 | Katrine Holten -89 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:30 | |
92 | 300 | 14.54 | 6 | Marie T. Holst -87 | 1.40 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:30 |
93 | 313 | 11.51 | 1 | Christian Trajkovski -65 | 11.30 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:40 |
94 | 302 | 11.17 | 1 | Nick Ekelund-Arenander -89 | 10.90 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:40 |
95 | 309 | 11.67 | 2 | Mathias Ludvigsen -82 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:40 | |
96 | 305 | 12.49 | 4 | Matias Reedtz -87 | 11.93 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:40 |
97 | 307 | 11.37 | 1 | Martin Krabbe -85 | 10.50 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:40 |
98 | 274 | 22.93 | 8 | Emanuel Hammann -99 | 23.95 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 |
99 | 235 | 9.71 | 6 | Laura Wichmann -02 | 9.70 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:55 |
100 | 256 | 11.55 | 7 | Sofie Rasmussen -00 | 11.56 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:10 |
101 | 270 | 13.35 | 4 | Sigrid Bennedsen -99 | 13.58 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:25 |
102 | 247 | 3.47 | 43 | Ya-Chernoh Kamara -00 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | |
103 | 791 | 3.19 | 46 | Yasmine Abbouch -01 | 3.34 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 |
104 | 256 | 5.00 | 2 | Sofie Rasmussen -00 | 5.01 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 |
105 | 253 | 4.03 | 21 | Annesofie Nielsen -00 | 4.06 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 |
106 | 246 | 4.22 | 15 | Frederikke Von Benzon -01 | 4.05 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 |
107 | 248 | 2.62 | 47 | Ya-Kaday Kamara -00 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | |
108 | 251 | 3.80 | 33 | Alberte Krejlund -00 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | |
109 | 283 | 19.35 | 7 | Thor Sonne -97 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:30 | |
110 | 282 | 29.83 | 5 | Victor Olsen -97 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:30 | |
111 | 278 | 13.13 | 2 | Liv Didi Pedersen -97 | 13.10 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:40 |
112 | 285 | 11.25 | 2 | Peter Trajkovski -96 | 11.55 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:45 |
113 | 289 | DNS | Annemarie Nissen -94 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:50 | ||
114 | 823 | 12.71 | 6 | Martin Panduro -94 | 12.87 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:55 |
115 | 291 | 11.92 | 2 | Emil Storgaard -95 | 11.91 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:55 |
116 | 299 | DNS | Katrine Holten -89 | 13.37 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:05 | |
117 | 313 | 11.42 | 6 | Christian Trajkovski -65 | 11.51 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:10 |
118 | 302 | 10.82 | 1 | Nick Ekelund-Arenander -89 | 11.17 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:10 |
119 | 309 | 11.34 | 4 | Mathias Ludvigsen -82 | 11.67 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:10 |
120 | 307 | DNS | Martin Krabbe -85 | 11.37 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:10 | |
121 | 235 | 1.13.04 | 3 | Laura Wichmann -02 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:25 | |
122 | 234 | DNS | Emmalin Kjellson -02 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:25 | ||
123 | 241 | 1.18.09 | 10 | William R. Elsner -03 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:35 | |
124 | 240 | 1.20.30 | 14 | Mik R. Lønborg -03 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:35 | |
125 | 246 | 1.57.28 | 7 | Frederikke Von Benzon -01 | 2.02.46 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:50 |
126 | 260 | DNS | Villads Schou -01 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 18:00 | ||
127 | 266 | 2.00.39 | 7 | Mikkel W. Enevoldsen -00 | 21.56 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 18:00 |
128 | 268 | 3.00.07 | 17 | Katrine Pontoppidan -99 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:15 | |
129 | 274 | 2.36.35 | 11 | Emanuel Hammann -99 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:25 | |
130 | 279 | DNS | Sofie Damgaard -97 | 2.27.73 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:40 | |
131 | 295 | 2.24.44 | 7 | Louise Jørgensen -91 | 22.70 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 18:45 |
132 | 294 | 2.11.89 | 1 | Sarah Michelsen -95 | 2.19.23 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 18:45 |
133 | 293 | 2.12.33 | 2 | Maria Larsen -96 | 2.11.23 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 18:45 |
134 | 290 | 2.04.05 | 1 | Jonathan M. Adamsen -95 | 2.05.06 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 18:55 |
135 | 832 | 1.55.17 | 1 | Christian Clausen -96 | 1.53.93 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:55 |
136 | 303 | 2.00.34 | 6 | Mads Jørgensen -88 | 1.52.82 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:55 |