Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
30 sep. - 1 okt., 2017
Arrangør: Greve Atletik
Køge Atletik
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | Villum Nobelius -04 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
2 | 4.02 (w:+3.1) | 5 | Gustav Ibsen Jensen -04 | 4.30 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:00 |
3 | DNS | Johanna Køncke Kofod -04 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:15 | ||
4 | 11.02 | 4 | Sylvester Ibsen Jensen -09 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:30 | |
5 | 11.24 | 5 | Tor Birk Hansen -09 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:30 | |
6 | DNS | Villum Nobelius -04 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:35 | ||
7 | 13.38 | 2 | Lea Randrup Juul Jørgensen -07 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:50 | |
8 | DNS | Villum Nobelius -04 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
9 | 13.31 | 4 | Lea Randrup Juul Jørgensen -07 | 13.38 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:40 |
10 | 3.80 (w:+3.2) | 5 | Viktoria Grønbek Hamborg -07 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:10 | |
11 | DNS | Johanna Køncke Kofod -04 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:20 | ||
12 | 11.34 | 4 | Sylvester Ibsen Jensen -09 | 11.02 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:30 |
13 | 11.81 | 6 | Tor Birk Hansen -09 | 11.24 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:30 |
14 | DNS | Villum Nobelius -04 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
15 | 2.66 (w:+4.7) | 21 | Sylvester Ibsen Jensen -09 | 2.90 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:45 |
16 | DNS | Johanna Køncke Kofod -04 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:55 | ||
17 | 28.94 | 8 | Anna Erika Grønbek Hamborg -04 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:55 | |
18 | 5.47 (w:-0.1) | 1 | Sebastian Fischer -02 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
19 | 32.73 | 5 | Viktoria Grønbek Hamborg -07 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:45 | |
20 | 35.82 | 12 | Lea Randrup Juul Jørgensen -07 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:45 | |
21 | 31.89 | 16 | Gustav Ibsen Jensen -04 | 30.18 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:05 |
22 | 36.12 | 5 | Rasmus Post Meyhoff -02 | 38.56 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 |
23 | DNS | Katharina Frid Varup -02 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | ||
24 | 27.81 | 6 | Maja Feldby -02 | 28.00 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 |
25 | 40.34 | 15 | Tor Birk Hansen -09 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 15:35 | |
26 | DNS | Ida Alberte Ekstrøm Larsen -02 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:40 | ||
27 | DNS | Katharina Frid Varup -02 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:40 | ||
28 | DNS | Lea Strand Mortensen -03 | 23.23 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:40 | |
29 | 21.80 | 8 | Mille Juel Jensen -02 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:40 | |
30 | 4.54 (w:+1.5) | 8 | Anna Erika Grønbek Hamborg -04 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:20 | |
31 | 1.52.61 | 1 | Køge Atletik | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:40 | |
32 | DNS | Køge Atletik | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:50 | ||
33 | DNS | Køge Atletik | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 17:05 |