Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
5-6 maj, 2018
Arrangør: Amager AC
GER-Löwenberger SV
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 571 | 12.94 | 3 | Tim Schulz -07 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:00 | |
2 | 565 | 12.62 | 1 | Liam Schlubach -07 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:00 | |
3 | 569 | 13.23 | 1 | Pauline Neumann -07 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
4 | 563 | 14.26 | 4 | Laura Bartsch -07 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
5 | 564 | 3.99 (w:+1.9) | 7 | Leonard Lange -08 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:20 | |
6 | 565 | 4.07 (w:+0.3) | 3 | Liam Schlubach -07 | 4.03 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:20 |
7 | 570 | 14.84 | 4 | Phoebe Engel -04 | 14.82 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 12:30 |
8 | 557 | 13.65 | 1 | Arthur Rose -05 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:40 | |
9 | 570 | 16.58 | 4 | Phoebe Engel -04 | 16.02 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 12:55 |
10 | 558 | 28.16 | 2 | Gina-Maria Hauck -01 | Spydkast • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 13:00 | |
11 | 569 | 3.89 (w:+0.9) | 4 | Pauline Neumann -07 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 | |
12 | 560 | 3.27 (w:+1.3) | 20 | Johanna Beil -08 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 | |
13 | 568 | 3.69 (w:+0.0) | 8 | Paula Pink -08 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 | |
14 | 563 | 3.09 (w:-1.4) | 25 | Laura Bartsch -07 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 | |
15 | 566 | 12.34 | 3 | Luca Krause -06 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:30 | |
16 | 564 | 9.80 | 3 | Leonard Lange -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:55 | |
17 | 565 | 9.44 | 1 | Liam Schlubach -07 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:55 | |
18 | 569 | 13.16 | 3 | Pauline Neumann -07 | 13.23 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:05 |
19 | 571 | 12.47 | 3 | Tim Schulz -07 | 12.94 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:10 |
20 | 565 | 13.03 | 4 | Liam Schlubach -07 | 12.62 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:10 |
21 | 569 | 9.77 | 1 | Pauline Neumann -07 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:20 | |
22 | 560 | 11.58 | 4 | Johanna Beil -08 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:20 | |
23 | 568 | 10.10 | 3 | Paula Pink -08 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:20 | |
24 | 563 | 11.58 | 5 | Laura Bartsch -07 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:20 | |
25 | 557 | 13.41 | 3 | Arthur Rose -05 | 13.65 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:35 |
26 | 562 | 34.71 | 1 | Lara Sophie Glasow -01 | 32.99 | Diskoskast • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 14:35 |
27 | 569 | 9.55 | 3 | Pauline Neumann -07 | 9.77 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:10 |
28 | 565 | 9.39 | 6 | Liam Schlubach -07 | 9.44 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 15:15 |
29 | 559 | 3.90 (w:+1.3) | 26 | Janos Heyn -05 | 3.94 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:40 |
30 | 566 | 4.33 (w:+1.9) | 9 | Luca Krause -06 | 4.13 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:40 |
31 | 557 | 4.77 (w:+0.0) | 3 | Arthur Rose -05 | 4.60 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:40 |
32 | 568 | 1.24.80 | 12 | Paula Pink -08 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:10 | |
33 | 561 | 41.82 | 2 | Julius Thiemer -99 | 49.44 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:15 |
34 | 571 | 1.13.78 | 5 | Tim Schulz -07 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:25 | |
35 | 572 | 1.14.36 | 7 | Valentin Wetzel -07 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:25 | |
36 | 559 | 2.11.14 | 23 | Janos Heyn -05 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:55 | |
37 | 566 | 2.08.41 | 22 | Luca Krause -06 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:55 |