DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 sep., 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Sparta Atletik & Løb
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 366 | 13.77 | 6 | Bianca Baan -07 | 14.46 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 |
2 | 401 | 12.27 | 1 | Maja Voigt -07 | 12.54 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 |
3 | 380 | 12.88 | 2 | Freja Isabel Knudsen -07 | 12.86 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 |
4 | 352 | 13.16 | 2 | Amaya Kruse Jørgensen -06 | 12.95 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 |
5 | 401 | 12.41 | 1 | Maja Voigt -07 | 12.27 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 |
6 | 380 | 12.95 | 3 | Freja Isabel Knudsen -07 | 12.88 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 |
7 | 352 | 13.26 | 4 | Amaya Kruse Jørgensen -06 | 13.16 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 |
8 | 401 | 12.29 | 1 | Maja Voigt -07 | 12.41 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 |
9 | 380 | 13.04 | 5 | Freja Isabel Knudsen -07 | 12.95 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 |
10 | 355 | 12.76 | 2 | Anna Pedersen -05 | 12.86 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:35 |
11 | 379 | 13.14 | 5 | Emilie Voigt -05 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:35 | |
12 | 355 | 12.56 | 3 | Anna Pedersen -05 | 12.76 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:35 |
13 | 369 | 12.25 | 2 | Cecilie Færge -03 | 12.32 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:25 |
14 | 358 | DNS | Annika Haldbo -03 | 12.69 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:25 | |
15 | 405 | 12.15 | 1 | Marie Høgh Larsen -03 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:25 | |
16 | 378 | DNS | Emilie R Hansen -99 | 12.65 | 100 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 14:35 | |
17 | 403 | 12.67 | 3 | Maria Selck -99 | 12.74 | 100 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 14:35 |
18 | 383 | 12.89 | 4 | Ida Beiter Bomme -01 | 12.88 | 100 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 14:35 |
19 | 417 | 12.37 | 4 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 12.30 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 |
20 | 419 | 12.13 | 4 | Thor Knudsen -07 | 12.21 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 |
21 | 359 | 11.59 | 1 | Anyel Weis -06 | 11.42 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 |
22 | 409 | DNS | Nikolaj Krüger -07 | 12.06 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
23 | 359 | 11.43 | 2 | Anyel Weis -06 | 11.59 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 |
24 | 424 | 11.35 | 3 | Vitus Rosenkrands -05 | 11.48 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:45 |
25 | 423 | 11.10 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 11.05 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:45 |
26 | 382 | 11.13 | 1 | Hans Christian Dirch Corlin -05 | 11.11 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:45 |
27 | 424 | 11.32 | 5 | Vitus Rosenkrands -05 | 11.35 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 |
28 | 423 | 10.91 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 11.10 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 |
29 | 382 | 11.11 | 3 | Hans Christian Dirch Corlin -05 | 11.13 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 |
30 | 402 | 11.39 | 3 | Malte Bank -03 | 11.34 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:20 |
31 | 364 | 11.25 | 2 | Bertram Costa -02 | 11.19 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:20 |
32 | 402 | 11.37 | 6 | Malte Bank -03 | 11.39 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:30 |
33 | 364 | 11.05 | 2 | Bertram Costa -02 | 11.25 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:30 |
34 | 420 | 10.74 | 1 | Tobias Gorgone Larsen -00 | 10.72 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:40 |
35 | 353 | 11.14 | 4 | Andreas Christoffersen -01 | 11.24 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:40 |
36 | 387 | 10.78 | 2 | Jacob Hvorup -99 | 10.69 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:40 |
37 | 420 | 10.70 | 2 | Tobias Gorgone Larsen -00 | 10.74 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:40 |
38 | 353 | 11.14 | 7 | Andreas Christoffersen -01 | 11.14 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:40 |
39 | 387 | 10.84 | 5 | Jacob Hvorup -99 | 10.78 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:40 |