Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2019
Arrangør: Amager AC
Hvidovre AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 373 | 14.16 | 4 | Magnus Abildgaard Kofoed -09 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
2 | 366 | 11.51 | 1 | Jeppe Birk -08 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
3 | 379 | 16.35 | 7 | Mathilde Ugleholt Hansen -06 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
4 | 349 | 24.69 | 8 | Alexander Bergman -05 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
5 | 356 | 12.09 | 3 | Caroline Ringhofer -06 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:20 | ||
6 | 359 | 15.42 | 2 | David Rørvig -06 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:40 | ||
7 | 368 | 14.30 | 1 | Kasper Birk -06 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:40 | ||
8 | 370 | 16.21 | 3 | Laurits Læbo Rehhoff Thomsen -07 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:40 | ||
9 | 356 | 3.92 (w:+0.3) | 12 | Caroline Ringhofer -06 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
10 | 388 | 12.84 | 3 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | 12.62 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
11 | 355 | 24.66 | 7 | Caroline Astrid Arved Larsen -01 | Spydkast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
12 | 371 | 34.34 | 3 | Louise Busk Nielsen -97 | 38.00 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 | |
13 | 372 | 1.15 | 13 | Lucas Spuur -05 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
14 | 367 | 1.55 | 5 | Jonas Strunge -04 | 1.50 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
15 | 360 | 16.34 | 4 | Erik Lange Dons -06 | Diskoskast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
16 | 373 | 3.41 (w:+0.0) | 10 | Magnus Abildgaard Kofoed -09 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:35 | ||
17 | 366 | 3.83 (w:-0.2) | 5 | Jeppe Birk -08 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:35 | ||
18 | 370 | 12.47 | 4 | Laurits Læbo Rehhoff Thomsen -07 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:55 | ||
19 | 377 | 12.08 | 4 | Mathias Geertsen -06 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:55 | ||
20 | 351 | 47.45 | 1 | Annesofie Nielsen -00 | Diskoskast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
21 | 389 | 44.82 | 2 | Thea Jensen -99 | 46.22 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:00 | |
22 | 374 | 44.63 | 3 | Maria Sløk Hansen -83 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:00 | ||
23 | 364 | 25.29 | 8 | Inge Faldager -48 | 24.00 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:00 | |
24 | 388 | 13.89 | 6 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | 13.26 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
25 | 373 | 12.92 | 5 | Magnus Abildgaard Kofoed -09 | 14.16 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:20 | |
26 | 366 | 11.93 | 3 | Jeppe Birk -08 | 11.51 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:20 | |
27 | 359 | 14.85 | 3 | David Rørvig -06 | 15.42 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:35 | |
28 | 368 | 14.33 | 2 | Kasper Birk -06 | 14.30 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:35 | |
29 | 388 | 12.53 | 3 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | 12.84 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:40 | |
30 | 372 | 15.67 | 5 | Lucas Spuur -05 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 | ||
31 | 367 | 13.03 | 4 | Jonas Strunge -04 | 13.58 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 | |
32 | 367 | 32.94 | 4 | Jonas Strunge -04 | 31.15 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
33 | 349 | 17.42 | 10 | Alexander Bergman -05 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
34 | 354 | DNS | Carla Kjellman Nørremark -02 | 13.15 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | ||
35 | 352 | 13.26 | 2 | Bjørk Nørremark -02 | 13.17 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
36 | 380 | 13.25 | 5 | Mila Lazarova -98 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:25 | ||
37 | 393 | 12.29 | 1 | Zarah Buchwald -94 | 12.02 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:25 | |
38 | 524 | DNS | Andreas Trajkovski -93 | 10.60 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:35 | ||
39 | 359 | 4.15 (w:+2.7) | 7 | David Rørvig -06 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:40 | ||
40 | 368 | 4.08 (w:+1.2) | 8 | Kasper Birk -06 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:40 | ||
41 | 370 | 3.96 (w:+1.8) | 9 | Laurits Læbo Rehhoff Thomsen -07 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:40 | ||
42 | 377 | 3.84 (w:+2.0) | 13 | Mathias Geertsen -06 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:40 | ||
43 | 352 | 13.26 | 5 | Bjørk Nørremark -02 | 13.26 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:55 | |
44 | 366 | 5.94 | 12 | Jeppe Birk -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 16:00 | ||
45 | 362 | 11.96 | 1 | Hussein Jhanda -00 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:05 | ||
46 | 393 | 12.24 | 1 | Zarah Buchwald -94 | 12.29 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:20 | |
47 | 373 | 1.14.64 | 6 | Magnus Abildgaard Kofoed -09 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 16:50 | ||
48 | 366 | 1.12.52 | 4 | Jeppe Birk -08 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 16:50 | ||
49 | 356 | DNS | Caroline Ringhofer -06 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:05 | |||
50 | 359 | 1.52.33 | 5 | David Rørvig -06 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:15 | ||
51 | 368 | 1.46.84 | 1 | Kasper Birk -06 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:15 | ||
52 | 370 | 2.06.24 | 14 | Laurits Læbo Rehhoff Thomsen -07 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:15 | ||
53 | 377 | 1.57.38 | 10 | Mathias Geertsen -06 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:15 | ||
54 | 353 | 700 G | 51.39 | 2 | Bjørn Malskær -65 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:15 | |
55 | 372 | 2.58.56 | 13 | Lucas Spuur -05 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:45 | ||
56 | 350 | 2.25.04 | 5 | Andrei-Stefan Ursea -05 | 2.30.75 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:45 | |
57 | 384 | 1.59.18 | 1 | Sebastian Larvad -01 | 2.03.64 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 18:15 | |
58 | 357 | 2.12.54 | 6 | Daniel Rømer Matthiesen -99 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:15 | ||
59 | 382 | 2.14.01 | 6 | Sebastian Bergman -01 | 2.04.0 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:15 | |
60 | 361 | 2.27 (w:+1.8) | 12 | Filippa Rogge -10 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | ||
61 | 365 | 14.74 | 10 | Isabella Andersen -06 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:00 | ||
62 | 379 | 13.06 | 13 | Mathilde Ugleholt Hansen -06 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:00 | ||
63 | 390 | 12.28 | 5 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:40 | ||
64 | 360 | 7.12 | 6 | Erik Lange Dons -06 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:40 | ||
65 | 377 | 6.83 | 7 | Mathias Geertsen -06 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:40 | ||
66 | 361 | 13.32 | 6 | Filippa Rogge -10 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | ||
67 | 356 | 1.25 | 6 | Caroline Ringhofer -06 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:00 | ||
68 | 390 | 2.49 (w:-1.0) | 17 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | ||
69 | 373 | 17.30 | 3 | Magnus Abildgaard Kofoed -09 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:25 | ||
70 | 361 | 3.49 | 7 | Filippa Rogge -10 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:25 | ||
71 | 360 | 19.35 | 6 | Erik Lange Dons -06 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:25 | ||
72 | 351 | 43.23 | 3 | Annesofie Nielsen -00 | Hammerkast • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:00 | ||
73 | 389 | 48.73 | 4 | Thea Jensen -99 | 52.09 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:00 | |
74 | 374 | 47.76 | 5 | Maria Sløk Hansen -83 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:00 | ||
75 | 364 | 30.68 | 9 | Inge Faldager -48 | 30.00 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:00 | |
76 | 365 | 8.15 | 12 | Isabella Andersen -06 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:15 | ||
77 | 379 | 8.25 | 8 | Mathilde Ugleholt Hansen -06 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:15 | ||
78 | 373 | 1.00 | 8 | Magnus Abildgaard Kofoed -09 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:20 | ||
79 | 373 | 2.47.05 | 2 | Magnus Abildgaard Kofoed -09 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:55 | ||
80 | 367 | 35.10 | 1 | Jonas Strunge -04 | 29.80 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
81 | 349 | 16.67 | 5 | Alexander Bergman -05 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | ||
82 | 361 | 19.39 | 5 | Filippa Rogge -10 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | ||
83 | 381 | 10.11.23 | 5 | Nikolaj Dons -02 | 9.36.92 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:15 | |
84 | 392 | 9.58.70 | 2 | Tobias Mørkeberg Poulsen -02 | 9.57.49 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:15 | |
85 | 383 | 10.15.56 | 2 | Sebastian Hansen -01 | 3000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:15 | ||
86 | 378 | DNS | Mathias Sikora -00 | 3000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:15 | |||
87 | 354 | 4.86 (w:+0.1) | 8 | Carla Kjellman Nørremark -02 | 5.28 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:15 | |
88 | 352 | 5.14 (w:+1.4) | 5 | Bjørk Nørremark -02 | 5.09 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:15 | |
89 | 377 | 30.59 | 7 | Mathias Geertsen -06 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:55 | ||
90 | 351 | 13.26 | 1 | Annesofie Nielsen -00 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:00 | ||
91 | 389 | 13.14 | 4 | Thea Jensen -99 | 15.08 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:00 | |
92 | 374 | 14.73 | 1 | Maria Sløk Hansen -83 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:00 | ||
93 | 391 | 46.43 | 2 | Tobias Jakobsen -01 | Hammerkast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:00 | ||
94 | 387 | 57.45 | 1 | Stefan Jonathan Lehnert -99 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | ||
95 | 356 | DNS | Caroline Ringhofer -06 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:10 | |||
96 | 375 | 26.36 | 9 | Markus Munksdorf -04 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | ||
97 | 367 | 26.14 | 8 | Jonas Strunge -04 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | ||
98 | 349 | 8.18 | 8 | Alexander Bergman -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:45 | ||
99 | 352 | 27.75 | 6 | Bjørk Nørremark -02 | 27.40 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:25 | |
100 | 391 | 11.46 | 2 | Tobias Jakobsen -01 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:30 | ||
101 | 350 | 4.30 (w:-0.3) | 12 | Andrei-Stefan Ursea -05 | 3.76 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:35 | |
102 | 524 | 35.63 | 4 | Andreas Trajkovski -93 | 35.00 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 | |
103 | 385 | 36.39 | 9 | Simon Mathiasen -96 | 36.00 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 | |
104 | 362 | DNS | Hussein Jhanda -00 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 | |||
105 | 358 | DNS | David Otzen -98 | 37.08 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 | ||
106 | 369 | 35.02 | 2 | Kasper olsen -91 | 34.23 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 | |
107 | 36.62 | 11 | Mikkel Klejnstrup -86 | 36.34 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 | ||
108 | 363 | 36.30 | 8 | Iasonas Koniaris -97 | 37.00 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 | |
109 | 376 | 37.28 | 12 | Martin Kristensen -92 | 36.40 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 | |
110 | 393 | 41.73 | 1 | Zarah Buchwald -94 | 40.44 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:30 | |
111 | 377 | 6.12.87 | 6 | Mathias Geertsen -06 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 16:55 | ||
112 | 350 | 5.02.00 | 6 | Andrei-Stefan Ursea -05 | 5.16.31 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:15 | |
113 | 386 | DNS | Simon Worsøe Clausen -05 | 4.47.0 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:15 |