Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2019
Arrangør: Amager AC
Holte IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 344 | 10.59 | 5 | Lisa Sofie Christensen -09 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 | |
2 | 345 | 26.66 | 6 | Louise Wrisberg Kæstel -01 | Spydkast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:00 | |
3 | 347 | 15.90 | 4 | Sebastian Glyb -05 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 | |
4 | 341 | 15.32 | 2 | Gustav Stetkær Bohr -05 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 | |
5 | 345 | 17.46 | 1 | Louise Wrisberg Kæstel -01 | 20.27 | 100 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:25 |
6 | 342 | 12.63 | 2 | Jeppe Stetkær Bohr -07 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:55 | |
7 | 344 | DNS | Lisa Sofie Christensen -09 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:30 | ||
8 | 347 | 12.71 | 1 | Sebastian Glyb -05 | 13.68 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
9 | 341 | 12.48 | 4 | Gustav Stetkær Bohr -05 | 13.13 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
10 | 341 | 12.39 | 6 | Gustav Stetkær Bohr -05 | 12.48 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 |
11 | 342 | 2.03.75 | 13 | Jeppe Stetkær Bohr -07 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:15 | |
12 | 339 | 10.67 | 1 | Daniel Looms Zibar -10 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:40 | |
13 | 348 | 11.54 | 4 | Thor Balle Aarup -10 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:40 | |
14 | 343 | 30.45 | 2 | Johanne Vilsen -04 | 29.65 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:00 |
15 | 339 | 10.15 | 2 | Daniel Looms Zibar -10 | 10.67 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:50 |
16 | 339 | 1.19.92 | 1 | Daniel Looms Zibar -10 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 | |
17 | 348 | 1.27.90 | 7 | Thor Balle Aarup -10 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 | |
18 | 337 | 11.02.37 | 1 | Asta Lunde Larsen -03 | 10.30.57 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:15 |
19 | 340 | DNS | Freja Lunde Larsen -00 | 10.51.42 | 3000 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:15 | |
20 | 342 | 32.66 | 11 | Jeppe Stetkær Bohr -07 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:55 | |
21 | 345 | 4.90 (w:-0.5) | 3 | Louise Wrisberg Kæstel -01 | 4.89 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:00 |
22 | 347 | 25.54 | 6 | Sebastian Glyb -05 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | |
23 | 341 | 25.13 | 4 | Gustav Stetkær Bohr -05 | 26.43 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
24 | 338 | 44.76 | 17 | Caspar Seehuusen -04 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 | |
25 | 341 | 39.93 | 15 | Gustav Stetkær Bohr -05 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 | |
26 | 346 | 42.24 | 3 | Nora Grønnegaard Fischer -05 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:30 |