DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
1-2 mar., 2014
Arrangør: Skive AM
SAK 77
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 270 | DNS | Andreas Støve -98 | 10.27 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:55 | ||
2 | 282 | 9.42 | 6 | Maria Kromann Knudsen -98 | 9.79 | Trespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 | |
3 | 293 | PB | 10.88 | 2 | Signe Skov Jensen -98 | 10.79 | Trespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 |
4 | 279 | 1.47 | 10 | Line D. Andersen -99 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
5 | 275 | PB | 8.57 | 12 | Emilie Vejlgård -98 | 8.33 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 |
6 | 284 | PB | 10.02.54 | 6 | Mebratom Tesfom -00 | 10.20.33 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 |
7 | 285 | DNS | Mikkel Dahl-Jessen -94 | 8.44.45 | 3000 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
8 | 288 | 26.98 | 18 | Robin Ostenfeldt -99 | 2.68 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 | |
9 | 274 | DNS | Emilie Pedersen -98 | 27.31 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:15 | ||
10 | 277 | 27.83 | 10 | Helene Gregersen -98 | 27.90 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:15 | |
11 | 276 | PB | 10.35 | 3 | Frida Selmer -00 | 10.13 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:15 |
12 | 275 | 1.35 | 11 | Emilie Vejlgård -98 | 1.41 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:20 | |
13 | 294 | PB | 8.62 | 4 | Sonja Ditlev -95 | 8.57 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:20 |
14 | 280 | PB | 2.21.70 | 6 | Louise Høj Jensen -97 | 2.22.91 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:30 |
15 | 281 | PB | 9.99 | 7 | Lucas Richardt -00 | 9.53 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:30 |
16 | 268 | DNS | Aleksander Juhl -99 | 2.23.81 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 19:05 | ||
17 | 288 | PB | 2.16.60 | 8 | Robin Ostenfeldt -99 | 2.16.63 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 19:05 |
18 | 293 | 2.90 | 5 | Signe Skov Jensen -98 | 3.00 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:00 | |
19 | 296 | PB | 10.48 | 8 | Troels Toft -98 | 10.07 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:00 |
20 | 273 | 8.27 | 7 | Christian Hougaard-Enevol -99 | 8.33 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 | |
21 | 286 | 8.23 | 6 | Oliver Skou -99 | 8.10 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 | |
22 | 274 | 8.01 | 1 | Emilie Pedersen -98 | 7.89 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
23 | 277 | 8.54 | 5 | Helene Gregersen -98 | 8.38 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
24 | 270 | DNS | Andreas Støve -98 | 7.74 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:10 | ||
25 | 295 | 7.69 | 5 | Søren Würtz -97 | 7.74 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:10 | |
26 | 278 | 8.80 | 5 | Karen Toft -95 | 8.81 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:35 | |
27 | 274 | 8.00 | 5 | Emilie Pedersen -98 | 8.01 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:50 | |
28 | 283 | 9.29 | 13 | Markus Ostenfeldt -99 | 9.70 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:50 | |
29 | 272 | 9.28 | 14 | Birk Egholm -00 | 9.60 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:50 | |
30 | 271 | NT | Anne-Sofie Herskind -98 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:10 | |||
31 | 276 | 4.45 | 15 | Frida Selmer -00 | 5.06 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
32 | 287 | NM | Rasmus Vejlgård -00 | 1.45 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | ||
33 | 288 | 4.51.90 | 15 | Robin Ostenfeldt -99 | 4.48.51 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:50 | |
34 | 270 | DNS | Andreas Støve -98 | 5.24 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | ||
35 | 269 | =PB | 5.23 | 13 | Anders Haagerup -98 | 5.23 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 |
36 | 280 | PB | 4.43.96 | 3 | Louise Høj Jensen -97 | 4.57.93 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:10 |
37 | 285 | DNS | Mikkel Dahl-Jessen -94 | 4.06.23 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:25 | ||
38 | 291 | 1.59.51 | 6 | SAK77 I -98 | 1.52.33 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:05 | |
39 | 292 | 1.49.60 | 3 | SAK77 II -99 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:05 | ||
40 | 290 | DQ | SAK77 -00 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:40 | |||
41 | 289 | 1.41.77 | 4 | SAK77 -98 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:55 |