ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
17-18 jan., 2015
Arrangør: Ballerup AK
Helsingør IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 241 | DNS | Sofie Honoré Fleron -02 | 9.40 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:30 | ||
2 | 239 | 8.62 | 5 | Naja Vinther -00 | 8.60 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
3 | 245 | 8.53 | 2 | Vibeke Falbe -00 | 8.60 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
4 | 229 | 8.14 | 1 | Astrid Lykke -00 | 8.40 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
5 | 227 | 2.49.40 | 8 | Alberte Hostrup Michelsen -03 | 25.90 | 800 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:05 | |
6 | 226 | 2.46.35 | 5 | Agnes Rold -02 | 2.40.67 | 800 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:10 | |
7 | 230 | 2.38.12 | 6 | Elena Johansen -01 | 2.46.01 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
8 | 231 | 2.45.05 | 6 | Jakob Ehlern Andersen -02 | 2.39.91 | 800 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:00 | |
9 | 238 | PB | 2.12.95 | 3 | Mikkel Møller Stamp -00 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
10 | 237 | 3.40 | 3 | Mikkel Eggert Strand -98 | 3.30 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 | |
11 | 239 | 8.54 | 5 | Naja Vinther -00 | 8.62 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
12 | 245 | 8.36 | 2 | Vibeke Falbe -00 | 8.53 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
13 | 229 | DNS | Astrid Lykke -00 | 8.14 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | ||
14 | 245 | 8.40 | 4 | Vibeke Falbe -00 | 8.36 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | |
15 | 243 | DNS | Ulrikke Juul Søeborg -03 | 1.13.90 | 3000 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:00 | ||
16 | 236 | 12.15.79 | 3 | Maya Haghfelt -00 | 1.15.00 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:15 | |
17 | 240 | 13.54.73 | 3 | Natascha Clausen -99 | 1.21.10 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:15 | |
18 | 233 | 11.01.92 | 1 | Jeppe Haghfelt -03 | 1.11.90 | 3000 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 16:45 | |
19 | 228 | 1.40 | 5 | Andreas Espenhain-Hansen -01 | 1.45 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
20 | 241 | DNS | Sofie Honoré Fleron -02 | 4.19 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 | ||
21 | 235 | DNS | Magnus Emil Knudsen -03 | 8.11 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:00 | ||
22 | 235 | 11.15 | 2 | Magnus Emil Knudsen -03 | 11.16 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:40 | |
23 | 234 | 1.50 | 5 | Jonas Sørensen -99 | 1.55 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:10 | |
24 | 243 | DNS | Ulrikke Juul Søeborg -03 | 53.60 | 1500 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:40 | ||
25 | 227 | 5.59.13 | 5 | Alberte Hostrup Michelsen -03 | 55.80 | 1500 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:40 | |
26 | 226 | 5.38.93 | 5 | Agnes Rold -02 | 5.28.05 | 1500 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:40 | |
27 | 236 | DNS | Maya Haghfelt -00 | 53.80 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 | ||
28 | 240 | 6.23.27 | 9 | Natascha Clausen -99 | 53.90 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:00 | |
29 | 233 | 5.09.91 | 1 | Jeppe Haghfelt -03 | 51.90 | 1500 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:20 | |
30 | 231 | 5.34.31 | 7 | Jakob Ehlern Andersen -02 | 52.80 | 1500 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:30 | |
31 | 238 | 4.54.81 | 9 | Mikkel Møller Stamp -00 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:40 | ||
32 | 244 | DNS | Veronica Landler Janning -01 | 33.00 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:20 | ||
33 | 228 | 11.70 | 4 | Andreas Espenhain-Hansen -01 | 11.50 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:20 | |
34 | 245 | 4.91 | 4 | Vibeke Falbe -00 | 4.91 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | |
35 | 242 | DNS | Sofie Løvenstein -99 | 2.40 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:30 | ||
36 | 235 | 11.34 | 5 | Magnus Emil Knudsen -03 | 11.15 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 16:30 |