Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
24-26 sep., 2021
Arrangør: Greve Atletik
ROAR
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 8.51 | 2 | Oliver Steiness -14 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:20 | |
2 | 10.13 | 2 | Johanne Frost Geertsen -11 | 9.50 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:05 |
3 | 10.08 | 2 | Johanne Frost Geertsen -11 | 10.13 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:15 |
4 | 8.75 | 1 | Ella Jensen -10 | 8.89 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:10 |
5 | 8.64 | 1 | Ella Jensen -10 | 8.75 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:25 |
6 | DNS | Theodor Ojén -10 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:00 | ||
7 | 12.19 | 4 | Alvin Irmark-Andersen -09 | 11.92 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:45 |
8 | 12.43 | 5 | Alvin Irmark-Andersen -09 | 12.19 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:00 |
9 | 12.18 | 4 | Nicklas Gravgaard -07 | 11.74 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:55 |
10 | DNS | Nicklas Gravgaard -07 | 12.18 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:55 | |
11 | 36.05 | 5 | Johanne Frost Geertsen -11 | 35.50 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:50 |
12 | 29.87 | 2 | Ella Jensen -10 | 31.50 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:55 |
13 | 15.19 | 3 | Astrid Legård Have Rasmussen -07 | 14.83 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
14 | 15.45 | 7 | Astrid Legård Have Rasmussen -07 | 15.19 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 |
15 | 1.20 | 7 | Ella Jensen -10 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 | |
16 | DNS | Astrid Legård Have Rasmussen -07 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
17 | 3.49 (w:+1.1) | 2 | Johanne Frost Geertsen -11 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:00 | |
18 | 4.90 (w:+3.2) | 1 | Ella Jensen -10 | 4.90 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:00 |
19 | 2.11 | 8 | Oliver Steiness -14 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:55 | |
20 | 3.65 (w:+2.3) | 7 | Theodor Ojén -10 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
21 | 4.11 (w:+0.0) | 5 | Alvin Irmark-Andersen -09 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 14:45 | |
22 | 6.46 | 4 | Ella Jensen -10 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:05 | |
23 | 9.43 | 4 | Valdemar Tomas Alban -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:55 | |
24 | 29.53 | 1 | Valdemar Tomas Alban -08 | Hammerkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:15 | |
25 | 23.84 | 7 | Gabriel Ojén -07 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |
26 | 20.15 | 1 | Oliver Steiness -14 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:00 |