DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 sep., 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Randers Freja Atletik og Motion
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 301 | 12.95 | 2 | Klara T. Bjerregaard -06 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
2 | 308 | 13.90 | 6 | Mille Johanson -06 | 14.04 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
3 | 294 | 14.18 | 5 | Cathia Lindgaard Jensen -07 | 13.98 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
4 | 301 | 13.12 | 4 | Klara T. Bjerregaard -06 | 12.95 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
5 | 301 | DNS | Klara T. Bjerregaard -06 | 13.12 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | ||
6 | 308 | DNS | Mille Johanson -06 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | |||
7 | 301 | 11.97 | 1 | Klara T. Bjerregaard -06 | 11.85 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
8 | 308 | 13.83 | 5 | Mille Johanson -06 | 14.25 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
9 | 302 | 13.44 | 4 | Kristine Skifter Bitsch -06 | 13.30 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
10 | 301 | 12.46 | 1 | Klara T. Bjerregaard -06 | 11.97 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 | |
11 | 302 | 1.59 | 3 | Kristine Skifter Bitsch -06 | 1.60 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
12 | 301 | PB | 3.35 | 1 | Klara T. Bjerregaard -06 | 3.30 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
13 | 310 | NM | Ria Nylander -06 | 2.40 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
14 | 294 | 2.50 | 5 | Cathia Lindgaard Jensen -07 | 3.02 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
15 | 298 | PB | 2.80 | 2 | Isabella Scherwin -06 | 2.72 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
16 | 301 | PB | 5.39 (w:+0.9) | 1 | Klara T. Bjerregaard -06 | 5.34 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
17 | 308 | 4.36 (w:+0.1) | 15 | Mille Johanson -06 | 4.44 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
18 | 302 | 10.77 | 3 | Kristine Skifter Bitsch -06 | 11.60 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
19 | 310 | 22.28 | 18 | Ria Nylander -06 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:55 | ||
20 | 298 | 22.10 | 19 | Isabella Scherwin -06 | 24.30 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:55 | |
21 | 302 | 33.19 | 2 | Kristine Skifter Bitsch -06 | 34.75 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:55 | |
22 | 52.43 | 2 | Randers Freja | 50.03 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:35 | ||
23 | 2.32.72 | 4 | Randers Freja | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:45 | |||
24 | 303 | 27.01 | 12 | Lærke Blaabjerg Pedersen -04 | 27.48 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
25 | 304 | 26.93 | 10 | Lærke F. Thygesen -05 | 26.69 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
26 | 293 | 24.83 | 2 | Amanda Sondrup Henriques -04 | 25.20 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
27 | 303 | 1.04.94 | 5 | Lærke Blaabjerg Pedersen -04 | 1.03.11 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:45 | |
28 | 293 | PB | 56.35 | 1 | Amanda Sondrup Henriques -04 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:45 | |
29 | 304 | PB | 2.20.46 | 2 | Lærke F. Thygesen -05 | 2.20.92 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:35 |
30 | 304 | 7.32.90 | 2 | Lærke F. Thygesen -05 | 7.23.27 | 2000 meter forh. • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:05 | |
31 | 295 | 19.48 | 8 | Cecilie Lindgaard Jensen -04 | 19.91 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
32 | 306 | 18.78 | 7 | Mathilde Fogh -05 | 19.48 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
33 | 293 | 1.00.87 | 1 | Amanda Sondrup Henriques -04 | 59.75 | 400 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:25 | |
34 | 295 | 3.88 (w:+1.9) | 18 | Cecilie Lindgaard Jensen -04 | 4.36 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
35 | 295 | PB | 10.56 | 5 | Cecilie Lindgaard Jensen -04 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | |
36 | 306 | 19.71 | 6 | Mathilde Fogh -05 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | ||
37 | 295 | 20.14 | 7 | Cecilie Lindgaard Jensen -04 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:25 | ||
38 | 306 | 23.18 | 6 | Mathilde Fogh -05 | 24.95 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:25 | |
39 | 54.41 | 6 | Randers Freja | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:55 | |||
40 | 311 | 11.78 | 3 | Thomas Sitm Madsen -06 | 11.96 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
41 | 297 | 11.76 | 2 | Daniel K. Pedersen -06 | 11.85 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
42 | 311 | 11.97 | 5 | Thomas Sitm Madsen -06 | 11.78 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
43 | 297 | 11.60 | 4 | Daniel K. Pedersen -06 | 11.76 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
44 | 311 | 24.35 | 8 | Thomas Sitm Madsen -06 | 24.49 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
45 | 305 | 24.26 | 7 | Markus Dufresne -06 | 24.34 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
46 | 297 | 24.16 | 6 | Daniel K. Pedersen -06 | 25.47 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
47 | 311 | PB | 38.68 | 4 | Thomas Sitm Madsen -06 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:35 | |
48 | 300 | 2.21.51 | 7 | Jonathan Sass Møller -06 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:45 | ||
49 | 309 | 2.25.45 | 10 | Nico Schumacher -07 | 2.22.11 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:45 | |
50 | 300 | PB | 45.15 | 3 | Jonathan Sass Møller -06 | 46.94 | 300 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 |
51 | 305 | 1.64 | 3 | Markus Dufresne -06 | 1.69 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:55 | |
52 | 297 | 1.70 | 1 | Daniel K. Pedersen -06 | 1.83 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:55 | |
53 | 309 | =PB | 3.00 | 2 | Nico Schumacher -07 | 3.00 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 |
54 | 305 | =PB | 3.70 | 1 | Markus Dufresne -06 | 3.70 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 |
55 | 305 | PB | 5.95 (w:+1.0) | 5 | Markus Dufresne -06 | 5.88 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 |
56 | 300 | SB | 11.26 (w:+1.4) | 1 | Jonathan Sass Møller -06 | 11.08 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 |
57 | 305 | 13.48 | 2 | Markus Dufresne -06 | 14.16 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
58 | SB | 47.68 | 2 | Randers Freja | 48.14 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:45 | |
59 | 2.14.25 | 3 | Randers Freja | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:05 | |||
60 | 296 | 11.00 | 1 | Christian Daniel Nørskov -04 | 11.16 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:45 | |
61 | 296 | 11.01 | 2 | Christian Daniel Nørskov -04 | 11.00 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
62 | 312 | DNF | Tobias Roed Garza -04 | 23.69 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | ||
63 | 296 | 22.51 | 1 | Christian Daniel Nørskov -04 | 22.84 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
64 | 312 | PB | 51.08 | 2 | Tobias Roed Garza -04 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:50 | |
65 | 312 | PB | 55.24 | 1 | Tobias Roed Garza -04 | 57.19 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:40 |
66 | 299 | 13.08 | 4 | Jonas Dufresne -04 | 13.69 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | |
67 | 299 | PB | 36.79 | 5 | Jonas Dufresne -04 | 32.49 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:05 |
68 | 299 | PB | 43.02 | 7 | Jonas Dufresne -04 | 33.16 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:50 |
69 | DNS | Randers Freja | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:05 | ||||
70 | 307 | 15.09 | 4 | Max Kørner Andersen -03 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:45 | ||
71 | 307 | DNS | Max Kørner Andersen -03 | 1.90 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:00 | ||
72 | 307 | DNS | Max Kørner Andersen -03 | 3.50 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:40 | ||
73 | 307 | 13.47 | 3 | Max Kørner Andersen -03 | 13.69 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:15 | |
74 | 307 | 43.23 | 5 | Max Kørner Andersen -03 | 44.37 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:25 |