Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 jun., 2016
Arrangør: Hvidovre AM
Køge Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 407 | 8.45 | 1 | Rose Gyring -11 | 40 meter • Finale | Piger 4-5 år | Søndag kl. 11:40 | ||
2 | 409 | 8.62 | 4 | Sylvester Kurt Ibsen Jens -09 | 40 meter • Indl. | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:40 | ||
3 | 409 | 8.60 | 5 | Sylvester Kurt Ibsen Jens -09 | 8.62 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |
4 | 406 | 11.81 | 4 | Martha Nobelius -07 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:05 | ||
5 | 404 | 10.97 | 2 | Lucca Gyring -07 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:05 | ||
6 | 404 | 10.97 | 3 | Lucca Gyring -07 | 10.97 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:35 | |
7 | 399 | 10.21 | 3 | Daniella Truberg Jensen -05 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:55 | ||
8 | 399 | 10.18 | 6 | Daniella Truberg Jensen -05 | 10.21 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:35 | |
9 | 397 | 12.08 | 4 | Anna Erika Grønbek Hambor -04 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:10 | ||
10 | 397 | 12.20 | 4 | Anna Erika Grønbek Hambor -04 | 12.08 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:55 | |
11 | 403 | 12.59 | 4 | Lea Strand Mortensen -03 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:20 | ||
12 | 401 | 11.82 | 3 | Gustav Emil Ibsen Jensen -04 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
13 | 411 | DNS | Villum Nobelius -04 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:50 | |||
14 | 405 | 13.13 | 5 | Malthe Werdelin -04 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
15 | 395 | 11.87 | 3 | Aland Ali Ahmad -03 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
16 | 395 | 12.18 | 4 | Aland Ali Ahmad -03 | 11.87 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:10 | |
17 | 401 | 14.81 | 3 | Gustav Emil Ibsen Jensen -04 | 100 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:20 | ||
18 | 411 | DNS | Villum Nobelius -04 | 100 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:20 | |||
19 | 397 | 31.37 | 5 | Anna Erika Grønbek Hambor -04 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:40 | ||
20 | 408 | 37.04 | 4 | Sirius Kristian Warming -06 | 36.71 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:20 | |
21 | 401 | 30.87 | 2 | Gustav Emil Ibsen Jensen -04 | 30.16 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:45 | |
22 | 405 | DNS | Malthe Werdelin -04 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:45 | |||
23 | 395 | 30.01 | 9 | Aland Ali Ahmad -03 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:05 | ||
24 | 401 | DNS | Gustav Emil Ibsen Jensen -04 | 400 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 16:05 | |||
25 | 403 | 12.46 | 4 | Lea Strand Mortensen -03 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
26 | 411 | DNS | Villum Nobelius -04 | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 14:10 | |||
27 | 407 | 1.13 | 1 | Rose Gyring -11 | Længdespring • Finale | Piger 4-5 år | Søndag kl. 10:00 | ||
28 | 406 | 2.25 | 14 | Martha Nobelius -07 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:25 | ||
29 | 404 | 2.37 | 12 | Lucca Gyring -07 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:25 | ||
30 | 409 | 1.91 | 9 | Sylvester Kurt Ibsen Jens -09 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 13:05 | ||
31 | 408 | 3.11 | 6 | Sirius Kristian Warming -06 | 3.19 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:00 | |
32 | 401 | 3.82 | 7 | Gustav Emil Ibsen Jensen -04 | 4.05 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:50 | |
33 | 411 | DNS | Villum Nobelius -04 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:50 | |||
34 | 405 | 3.30 | 8 | Malthe Werdelin -04 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
35 | 395 | 3.55 | 10 | Aland Ali Ahmad -03 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
36 | 403 | 9.31 | 3 | Lea Strand Mortensen -03 | 9.95 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:00 | |
37 | 411 | DNS | Villum Nobelius -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:10 | |||
38 | 396 | 35.42 | 5 | Ane Riber -99 | 36.25 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:50 | |
39 | 410 | 43.07 | 2 | Tenna Riber -95 | 42.92 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:50 | |
40 | 398 | 36.71 | 4 | Cathrine Trodsøe -99 | 37.42 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:50 | |
41 | 400 | 1,7 | 42.85 | 6 | Frederik Riber -97 | 43.85 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:45 |
42 | 403 | 21.19 | 5 | Lea Strand Mortensen -03 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:15 | ||
43 | 401 | 16.36 | 8 | Gustav Emil Ibsen Jensen -04 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:20 | ||
44 | 407 | 8.95 | 1 | Rose Gyring -11 | Boldkast • Finale | Piger 4-5 år | Søndag kl. 12:05 | ||
45 | 406 | 10.00 | 12 | Martha Nobelius -07 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 9:00 | ||
46 | 404 | 9.86 | 13 | Lucca Gyring -07 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 9:00 | ||
47 | 409 | 12.45 | 5 | Sylvester Kurt Ibsen Jens -09 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:05 | ||
48 | 408 | 37.73 | 2 | Sirius Kristian Warming -06 | 39.50 | Boldkast • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 15:50 | |
49 | 402 | 47.70 | 3 | Køge Atletik D13 | 4 x 80 meter stafet • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:40 |