Glostrup Games • Glostrup Stadion • Glostrup
26 apr., 2014
Arrangør: Glostrup IC
Greve Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 106 | 10.68 | 5 | Christina Ghandforoush -04 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:50 | |
2 | 109 | 8.77 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 8.92 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:50 |
3 | 104 | 10.20 | 4 | Andrea Saldern -03 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:50 | |
4 | 111 | 9.61 | 5 | Louise Høkilde Wassmann -03 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:50 | |
5 | 109 | 8.78 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 8.77 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
6 | 111 | 9.79 | 8 | Louise Høkilde Wassmann -03 | 9.61 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
7 | 115 | 10.25 | 5 | Valdemar B. Thomsen -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 | |
8 | 113 | 11.87 | 3 | Sara Olsson -02 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:00 | |
9 | 108 | 12.78 | 3 | Henning Elmer -99 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
10 | 105 | 12.26 | 4 | Asger Østerby -97 | 12.31 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:45 |
11 | 105 | DNS | Asger Østerby -97 | 12.26 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 | |
12 | 109 | 32.04 | 4 | Ida Boe Rasmussen -03 | 30.12 | 200 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:55 |
13 | 108 | 40.01 | 2 | Henning Elmer -99 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 | |
14 | 105 | 55.46 | 2 | Asger Østerby -97 | 57.46 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 |
15 | 111 | 3.45.36 | 5 | Louise Høkilde Wassmann -03 | 1000 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:45 | |
16 | 341 | 1.15 | 4 | Julie Møller -02 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:00 | |
17 | 107 | 1.41 | 3 | Frida Ahlmann -98 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
18 | 114 | 4.40 | 2 | Sofie Revall -98 | 4.98 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 |
19 | 106 | 3.08 | 14 | Christina Ghandforoush -04 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:35 | |
20 | 109 | 4.37 | 2 | Ida Boe Rasmussen -03 | 4.47 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:35 |
21 | 104 | 3.49 | 9 | Andrea Saldern -03 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:35 | |
22 | 111 | 3.78 | 6 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:35 | |
23 | 341 | 4.19 | 10 | Julie Møller -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:50 | |
24 | 113 | 4.40 | 9 | Sara Olsson -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:50 | |
25 | 115 | 3.66 | 8 | Valdemar B. Thomsen -04 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
26 | 104 | 6.10 | 4 | Andrea Saldern -03 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
27 | 341 | 5.62 | 24 | Julie Møller -02 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:10 | |
28 | 113 | 6.74 | 17 | Sara Olsson -02 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:10 | |
29 | 110 | 38.45 | 1 | Knud Høyer -46 | Diskoskast • Finale | Mænd 65-69 år | Lørdag kl. 11:30 | |
30 | 110 | 37.26 | 1 | Knud Høyer -46 | Hammerkast • Finale | Mænd 65-69 år | Lørdag kl. 12:30 | |
31 | 112 | DNS | Oliver Chabert -99 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
32 | 104 | 25.75 | 3 | Andrea Saldern -03 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:30 |