Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
2-3 maj, 2015
Arrangør: Amager AC
Hvidovre AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 623 | DNS | Akacia Helmundt -02 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:15 | |||
2 | 623 | DNS | Akacia Helmundt -02 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:45 | |||
3 | 185 | 2.15.09 | 12 | Alexander Noordegraaf -92 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:30 | ||
4 | 178 | 47.83 | 1 | Andreas Jørgensen -91 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | ||
5 | 179 | 3.92 | 28 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
6 | 179 | 7.57 | 19 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:15 | ||
7 | 179 | 16.82 | 7 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
8 | 179 | 24.52 | 2 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:45 | ||
9 | 179 | 23.76 | 4 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
10 | 181 | DNS | Anton Mikhail Finne -96 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | |||
11 | 184 | DNS | Asta Hornbæk -01 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:50 | |||
12 | 184 | 1.35 | 9 | Asta Hornbæk -01 | 1.47 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 | |
13 | 184 | 12.93 | 8 | Asta Hornbæk -01 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
14 | 165 | 12.08 | 5 | David Juul Kofoed Led -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:05 | ||
15 | 165 | NM | David Juul Kofoed Led -05 | 2.66 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 | ||
16 | 165 | 4.86 | 26 | David Juul Kofoed Led -05 | 3.14 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 | |
17 | 171 | 10.97 | 3 | David Rogge -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 | ||
18 | 171 | 1.22.02 | 5 | David Rogge -06 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | ||
19 | 171 | 2.80 | 14 | David Rogge -06 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | ||
20 | 171 | 4.71 | 8 | David Rogge -06 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | ||
21 | 171 | 26.78 | 5 | David Rogge -06 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:25 | ||
22 | 177 | 40.51 | 18 | Haris Khan -00 | 43.00 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | |
23 | 168 | 30.76 | 5 | Inge Faldager -48 | 29.50 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:15 | |
24 | 168 | K65 | 38.85 | 9 | Inge Faldager -48 | 39.50 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 11:30 |
25 | 170 | 16.86 | 4 | Jonas Strunge -04 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:50 | ||
26 | 170 | 13.38 | 4 | Jonas Strunge -04 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 | ||
27 | 170 | 13.61 | 7 | Jonas Strunge -04 | 13.38 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:20 | |
28 | 170 | 1.15 | 3 | Jonas Strunge -04 | 1.10 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 | |
29 | 170 | 3.44 | 18 | Jonas Strunge -04 | 3.36 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 | |
30 | 170 | 6.35 | 13 | Jonas Strunge -04 | 5.90 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 | |
31 | 170 | 29.45 | 11 | Jonas Strunge -04 | 30.60 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 | |
32 | 174 | 35.06 | 3 | Kasper Olsen -91 | 34.84 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | |
33 | 737 | 14.04 | 5 | Kristoffer Andersen -04 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 | ||
34 | 737 | 3.49 | 14 | Kristoffer Andersen -04 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 | ||
35 | 737 | 5.37 | 23 | Kristoffer Andersen -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
36 | 167 | 9.74 | 3 | Malte Wolfgang Sassersen -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:05 | ||
37 | 167 | 9.83 | 8 | Malte Wolfgang Sassersen -05 | 9.74 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:25 | |
38 | 167 | 1.17.16 | 8 | Malte Wolfgang Sassersen -05 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:05 | ||
39 | 167 | 3.37 | 20 | Malte Wolfgang Sassersen -05 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 | ||
40 | 167 | 5.99 | 18 | Malte Wolfgang Sassersen -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
41 | 183 | 14.82 | 1 | Maria Sløk Hansen -83 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:20 | ||
42 | 183 | 46.10 | 2 | Maria Sløk Hansen -83 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:15 | ||
43 | 183 | 42.93 | 6 | Maria Sløk Hansen -83 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 11:30 | ||
44 | 176 | 36.06 | 8 | Martin Kristensen -92 | 35.87 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | |
45 | 175 | DNS | Matthias Hagen -97 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:20 | |||
46 | 175 | 45.57 | 1 | Matthias Hagen -97 | Hammerkast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:30 | ||
47 | 169 | DNS | Michael Bruun Jepsen -65 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:20 | |||
48 | 169 | M50 | 43.70 | 3 | Michael Bruun Jepsen -65 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | |
49 | 169 | DNS | Michael Bruun Jepsen -65 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:30 | |||
50 | 180 | DNS | Sebastian Bærnthsen -98 | 8.45.00 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:55 | ||
51 | 182 | 36.46 | 9 | Simon Mathiasen -96 | 36.50 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | |
52 | 166 | 9.62 | 3 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 | ||
53 | 166 | 1.16 | 4 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:45 | ||
54 | 166 | 4.02 | 5 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
55 | 166 | 29.79 | 5 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:30 | ||
56 | 173 | DNS | Tanja Ravnholt -87 | 21.50 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 18:20 | ||
57 | 172 | DNS | Zarah Buchwald -95 | 12.39 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:15 | ||
58 | 172 | 42.56 | 3 | Zarah Buchwald -95 | 41.64 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:00 |