Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
28-29 sep., 2019
Arrangør: Greve Atletik
IK Hellas
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.37 | 1 | Aidan Kitchen -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
2 | 10.36 | 4 | Aidan Kitchen -11 | 10.37 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:15 |
3 | 36.78 | 7 | Aidan Kitchen -11 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 15:05 | |
4 | 3.30 (w:+0.0) | 2 | Aidan Kitchen -11 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | |
5 | 35.32 | 2 | Aidan Kitchen -11 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:35 | |
6 | 9.77 | 5 | Albert Lysemose Nielsen -08 | 9.54 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:00 |
7 | 9.66 | 1 | Albert Lysemose Nielsen -08 | 9.77 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:35 |
8 | 11.99 | 3 | Albert Lysemose Nielsen -08 | 12.00 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:35 |
9 | 11.72 | 3 | Albert Lysemose Nielsen -08 | 11.99 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:30 |
10 | 1.10 | 6 | Albert Lysemose Nielsen -08 | 1.07 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:15 |
11 | 3.21 (w:+0.0) | 14 | Albert Lysemose Nielsen -08 | 3.87 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 15:20 |
12 | 6.96 | 4 | Albert Lysemose Nielsen -08 | 6.47 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:40 |
13 | 13.44 | 5 | Albert Lysemose Nielsen -08 | 9.46 | Diskoskast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:50 |
14 | 17.63 | 1 | Anke Hagen -66 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 10:20 | |
15 | 25.41 | 1 | Anke Hagen -66 | Hammerkast • Finale | Kvinder 50-55 år | Søndag kl. 12:00 | |
16 | 18.37 | 1 | Anke Hagen -66 | Spydkast • Finale | Kvinder 50-55 år | Søndag kl. 14:35 | |
17 | 7.81 | 1 | Anke Hagen -66 | Vægtkast • Finale | Kvinder 50-55 år | Søndag kl. 13:00 | |
18 | 33.25 | 9 | Anna Solvang -07 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:25 | |
19 | 14.82 | 11 | Anna Solvang -07 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | |
20 | 3.26 (w:+0.0) | 13 | Ask Jørgensen -08 | 3.50 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 15:20 |
21 | 16.48 | 1 | Ask Jørgensen -08 | 11.89 | Diskoskast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:50 |
22 | 37.68 | 3 | Ask Jørgensen -08 | 38.74 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 |
23 | 14.15 | 5 | Benedicte Matthiesen -09 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:40 | |
24 | 13.94 | 1 | Benedicte Matthiesen -09 | 14.15 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:35 |
25 | 3.16 (w:+0.0) | 8 | Benedicte Matthiesen -09 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:05 | |
26 | 21.09 | 8 | Benedicte Matthiesen -09 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
27 | 3.29 (w:+0.0) | 2 | Bjørn Jensen -11 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | |
28 | 33.26 | 10 | Cecilia Nielsen -07 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:25 | |
29 | 3.63 (w:+0.0) | 11 | Cecilia Nielsen -07 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:05 | |
30 | 13.70 | 6 | Elias Solvang -05 | 13.54 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:10 |
31 | 13.82 | 4 | Elias Solvang -05 | 13.70 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:00 |
32 | 27.57 | 13 | Elias Solvang -05 | 28.63 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:35 |
33 | 1.45 | 5 | Elias Solvang -05 | 1.40 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 |
34 | 8.23 | 8 | Elias Solvang -05 | 7.37 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
35 | 24.51 | 11 | Elias Solvang -05 | 21.40 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 |
36 | 10.44 | 3 | Emil Keller -10 | 10.92 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 |
37 | 10.62 | 7 | Emil Keller -10 | 10.44 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:15 |
38 | 2.23.05 | 5 | Emil Keller -10 | 600 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 15:35 | |
39 | DNS | Emil Keller -10 | 2.87 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | |
40 | 3.68 | 9 | Emil Keller -10 | 2.92 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 14:00 |
41 | 17.78 | 15 | Emil Keller -10 | 22.98 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:35 |
42 | 2.10.63 | 15 | Emilie Jæger -06 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:55 | |
43 | 3.07 (w:+1.0) | 10 | Emilie Jæger -06 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 | |
44 | 6.52 | 18 | Emilie Jæger -06 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 | |
45 | 14.71 | 12 | Emilie Jæger -06 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | |
46 | 34.14 | 10 | Frederik Harding -08 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:00 | |
47 | 2.04.64 | 6 | Frederik Harding -08 | 600 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:45 | |
48 | 3.38 (w:+0.0) | 11 | Frederik Harding -08 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 15:20 | |
49 | 5.88 | 9 | Frederik Harding -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:40 | |
50 | 33.90 | 4 | Frederik Harding -08 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
51 | 10.10 | 4 | Hjalte Højmark Omkvist -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:00 | |
52 | 10.12 | 3 | Hjalte Højmark Omkvist -08 | 10.10 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:35 |
53 | 1.15 | 5 | Hjalte Højmark Omkvist -08 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:15 | |
54 | 5.90 | 8 | Hjalte Højmark Omkvist -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:40 | |
55 | 12.43 | 3 | Hugo Rasmussen -03 | 12.11 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:35 |
56 | 12.48 | 2 | Hugo Rasmussen -03 | 12.43 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:55 |
57 | DNS | Hugo Rasmussen -03 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:40 | ||
58 | 5.66 (w:+0.3) | 1 | Hugo Rasmussen -03 | 6.24 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 |
59 | 38.08 | 2 | Hugo Rasmussen -03 | 39.33 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 |
60 | DNS | Hugo Rasmussen -03 | 53.98 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:40 | |
61 | 2.22.37 | 3 | IK Hellas D11 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:30 | |
62 | 1.48.68 | 2 | IK Hellas D15 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:40 | |
63 | 2.34.85 | 5 | IK Hellas D9 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:30 | |
64 | 2.29.86 | 5 | IK Hellas P11 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:20 | |
65 | 2.09.77 | 4 | IK Hellas P13 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:55 | |
66 | 3.73 (w:+0.6) | 10 | Jamie Kjær Nortoft -07 | 3.48 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 |
67 | 10.12 | 4 | Jeppe From Gren -09 | 9.66 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:55 |
68 | 10.00 | 5 | Jeppe From Gren -09 | 10.12 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:30 |
69 | 0.95 | 11 | Jeppe From Gren -09 | 0.80 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:15 |
70 | 6.04 | 7 | Jeppe From Gren -09 | 6.15 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:40 |
71 | 19.58 | 1 | Julius Claville -04 | 100 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:03 | |
72 | 17.13 | 1 | Julius Claville -04 | 19.58 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:58 |
73 | DNS | Julius Claville -04 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | ||
74 | 9.70 | 5 | Julius Claville -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:20 | |
75 | 14.83 | 3 | Karla Bruhn Krogh Lübbers -01 | 14.97 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 11:45 |
76 | 14.66 | 3 | Karla Bruhn Krogh Lübbers -01 | 14.83 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:05 |
77 | 35.80 | 17 | Madeleine Kitchen -08 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:10 | |
78 | 3.23 (w:+0.0) | 12 | Madeleine Kitchen -08 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
79 | 34.16 | 3 | Madeleine Kitchen -08 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
80 | 39.87 | 8 | Mathilde Fossum Høy -09 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:20 | |
81 | 34.19 | 1 | Michel Lübbers -67 | Diskoskast • Finale | Mænd 55-59år | Lørdag kl. 10:20 | |
82 | 1.53.43 | 6 | Mikkel Feldborg Nielsen -07 | 2.55.00 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:50 |
83 | 4.27.84 | 2 | Rasmus Jæger -04 | 4.35.56 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:10 |
84 | 5.40 (w:+0.7) | 4 | Rasmus Jæger -04 | 5.41 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 |
85 | 32.61 | 6 | Rasmus Jæger -04 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 | |
86 | 2.15.50 | 1 | Rasmus Krogh Madsen -00 | 2.04.00 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:05 |
87 | DNS | Rasmus Krogh Madsen -00 | 4.20.00 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 | |
88 | 37.21 | 6 | Rikke Tranekjær Jensen -09 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:20 | |
89 | 10.80 | 2 | Sille Kurylak Hansen -06 | 10.55 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:35 |
90 | 10.65 | 1 | Sille Kurylak Hansen -06 | 10.80 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
91 | 13.34 | 6 | Sille Kurylak Hansen -06 | 13.23 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 |
92 | 13.68 | 7 | Sille Kurylak Hansen -06 | 13.34 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:10 |
93 | 27.78 | 2 | Sille Kurylak Hansen -06 | 27.34 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:40 |
94 | 1.35 | 3 | Sille Kurylak Hansen -06 | 1.42 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:30 |
95 | 5.08 (w:+0.0) | 1 | Sille Kurylak Hansen -06 | 5.14 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 |
96 | 10.98 | 3 | Sille Kurylak Hansen -06 | 10.81 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 |
97 | 29.91 | 3 | Sille Kurylak Hansen -06 | 30.31 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 |
98 | 8.66 | 3 | Sofie From Gren -12 | 8.73 | 40 meter • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:40 |
99 | 2.31 (w:+0.1) | 4 | Sofie From Gren -12 | 2.24 | Længdespring • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:00 |
100 | 12.09 | 3 | Sofie From Gren -12 | 12.12 | Boldkast • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 11:30 |
101 | 11.90 | 5 | Sofie Ziegler -11 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | |
102 | 12.12 | 4 | Sofie Ziegler -11 | 11.90 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 |
103 | 2.72 (w:+0.0) | 6 | Sofie Ziegler -11 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:05 | |
104 | 10.76 | 14 | Sofie Ziegler -11 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:00 | |
105 | 25.45 | 3 | Tobias Feldborg Nielsen -03 | 25.18 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:40 |
106 | 2.09.19 | 1 | Tobias Feldborg Nielsen -03 | 2.08.26 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:05 |
107 | 10.07 (w:+1.4) | 1 | Tobias Feldborg Nielsen -03 | 11.19 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:30 |
108 | 28.82 | 3 | Tobias Feldborg Nielsen -03 | 22.21 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 |
109 | 33.74 | 2 | Tobias Feldborg Nielsen -03 | 33.29 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:40 |
110 | 36.09 | 5 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | 45.70 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 15:05 |
111 | 2.16.18 | 3 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | 2.18.35 | 600 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 15:35 |
112 | 2.91 (w:+0.7) | 8 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | 3.04 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 |
113 | 3.90 | 8 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | 4.08 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 14:00 |
114 | 20.10 | 13 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | 21.71 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:35 |
115 | 10.88 | 6 | Villas Mieth Johansen -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:55 | |
116 | 10.44 | 6 | Villas Mieth Johansen -11 | 10.88 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:30 |
117 | 2.23.47 | 6 | Villas Mieth Johansen -11 | 600 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 15:35 |