Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2013
Arrangør: Amager AC
Holte Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 663 | DNS | Andreas Janussen -08 | 40 meter • Finale | Drenge 4-5 år | Søndag kl. 10:05 | ||
2 | 667 | DNS | Rasmus Ottoson -03 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
3 | 662 | 12.62 | 3 | Nikolai Janussen -01 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:20 | |
4 | 665 | 11.84 | 2 | Thomas Jersild Olsen -01 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:20 | |
5 | 787 | 14.04 | 2 | Karoline Sehested Sie -96 | 14.08 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 |
6 | 787 | 13.98 | 8 | Karoline Sehested Sie -96 | 14.04 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:40 |
7 | 664 | DNS | Mathias Janussen -99 | 13.25 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
8 | 659 | 13.65 | 4 | Mathias Søndergaard -98 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
9 | 668 | 12.35 | 3 | Markus Gorgone Larsen -97 | 12.40 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
10 | 669 | 27.30 | 4 | Vera Wellinder -98 | 26.75 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
11 | 787 | 28.43 | 6 | Karoline Sehested Sie -96 | 28.09 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:45 |
12 | 658 | 28.25 | 5 | Liv Kjersgaard Just -97 | 28.60 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:45 |
13 | 662 | 32.84 | 16 | Nikolai Janussen -01 | 3.00 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 |
14 | 665 | 30.09 | 8 | Thomas Jersild Olsen -01 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 | |
15 | 794 | DNS | Mariua Hytholm Pedersen -01 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 | ||
16 | 664 | DNS | Mathias Janussen -99 | 26.65 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | |
17 | 659 | 26.90 | 7 | Mathias Søndergaard -98 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | |
18 | 661 | DNS | Tobias Äxmann -96 | 24.07 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 | |
19 | 668 | 24.72 | 12 | Markus Gorgone Larsen -97 | 26.26 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |
20 | 660 | 46.43 | 17 | Maja Topp -95 | 45.43 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:25 |
21 | 658 | 44.25 | 11 | Liv Kjersgaard Just -97 | 43.77 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:25 |
22 | 770 | 2.44.38 | 2 | Anders Bang -02 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 | |
23 | 794 | 1.44 | 3 | Mariua Hytholm Pedersen -01 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:00 | |
24 | 661 | DNS | Tobias Äxmann -96 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 | ||
25 | 668 | DNS | Markus Gorgone Larsen -97 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 | ||
26 | 663 | NM | Andreas Janussen -08 | Længdespring • Finale | Drenge 4-5 år | Søndag kl. 12:20 | ||
27 | 667 | DNS | Rasmus Ottoson -03 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
28 | 794 | DNS | Mariua Hytholm Pedersen -01 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:15 | ||
29 | 666 | 9.74 | 2 | Vitus Lei Hansgaard -01 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 | |
30 | 666 | 19.92 | 9 | Vitus Lei Hansgaard -01 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 | |
31 | 662 | 20.72 | 8 | Nikolai Janussen -01 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 | |
32 | 664 | 26.88 | 9 | Mathias Janussen -99 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
33 | 663 | DNS | Andreas Janussen -08 | Boldkast • Finale | Drenge 4-5 år | Søndag kl. 10:35 |